Liczne kule ognia od kilku dni spadają na USA

Kategorie: 

Spadajacy meteor, 27 września - źródło: kadr z Youtube

W ciągu ostatniego tygodnia doszło do masowych obserwacji spadających meteorów. Obserwacji dokonano aż w 30 stanach wchodzących w skład USA. W całej Ameryce Północnej doszło ostatnio do setek obserwacji kul ognistych, które rozświetlały nocne niebo.

 

Obiekty spadały falami od 22 września do 29 września. Jest to o tyle dziwne, że nie jest obecnie spodziewany żaden znaczący rój meteorów. Spodziewamy się za to komety ISON i pojawienie się dużej ilości gruzu kosmicznego bywa uważana za powiązaną. Jest to jednak mało prawdopodobne przed perygeum tej komety, ale rzeczywiście po jej przejściu jakieś spadające fragmenty z jej warkocza mogą spowodować podobne efekty.

Miejsca obserwacji meteorów notują skrupulatnie członkowie Amerykańskiego Towarzystwa Meteorowego (American Meteor Society), którzy na podstawie tego tworzą mapy widoczności zjawisk. W ciągu ostatniego tygodnia zarejestrowano ponad 100 takich przypadków, a w całym 2013 było ich 2100. Świadczy to o skali zjawisk rozgrywających się na amerykańskim niebie.

 

Pojawiły się też doniesienia wskazujące na to, że jedna z kul ognia, która upadła 29 września okolicy Hrabstwa Adams w Ohio spowodowała śmierć dwojga ludzi. Meteoryt lub deorbitujący satelita GOCE spadł kilka kilometrów od miasta Peebles i według doniesień miejscowych wywoł pożar, w którym zginęły dwie osoby. Władze na ten moment nie potwierdzają, ani nie zaprzeczają, że pożar wywołał meteoryt.

 

Bardzo możliwe, że przypadki upadku licznych jasnych meteorów są jakoś powiązane z przelotem nawet większych fragmentów kosmicznego gruzu, na przykład dużego obiektu o średnicy kilkunastu metrów, o którym informowali wczoraj rosyjscy astronomowie. Zdumiewająco dużo takich zaplątanych obiektów stanowiących potencjalne lokalne zagrożenie, pojawia się ostatnio w okolicy Ziemi. Większości takich upadków nie jesteśmy w stanie przewidzieć, bo obiekty te są za małe, aby je śledzić, ale zdarzają się wystarczająco duże, aby zniszczyć całe miasto. To wskazuje na powagę sytuacji.

 

 

 

 

 

Źródła:

http://www.cleveland.com/metro/index.ssf/2013/09/meteor_over_central_ohio_was_t.html

http://amsmeteors.org/fireball_event/2013/2132

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika uLtra

ludzie,,,,co niektorzy rzecz

ludzie,,,,co niektorzy rzecz jasna,,nauczcie sie pisac...no chyba ze na tym portalu nie obowiazuja ogolnie przyjete zasady pisowni...czym wieksze brednie ,choc pisane przez sorry a.wtornego...tym sa bardziej poczytne,...np..zibi.

Portret użytkownika Kasztan

Robi się ciekawie. 

Robi się ciekawie.  Specjalnie dzisiaj zabawiłem się w nocne ogladanie nieba nad Polską (tą pasję astronomiczną miałem 10 lat temu) . Koparka mi opadła do ziemi jak przez okres 2,5 godziny widziałem 5 spadających gwiazd z czego dwie świeciły jak lapmy przez 1-2 sekund i spaliły się nad ziemią.
ta statystyka mówi mi że mamy PROBLEM . to nie jest normalne i ta cisza w "profesjonalnych mediach" astronomicznych.
 
do tego zrobiłem test, zadzwoniłem do biura kryzysowego bo wczoraj przez 15 minut x 3 wyła syrena na dachu  urzędu - pytam się o co chodzi z tym wyciem. facet odpowiedział na służbie że niewie i napewno to nic waznego. ??? ciekawe.
zadzwoniłem jeszcze w kilka miejsc i nikt nic nie kumał - albo debile od zarządzania kryzysowego albo ktoś się bawi przyciskiem???
USA prowadzi ćwiczenia, organizują sie a my jak zwykle będziemy zaskoczeni.
politycy zrobią poważne durne miny i będą udawali zdziwionych jak przy powodziach. A szary Kowalski zostanie sam na kajaku - jak zwykle.
 

Portret użytkownika arkadios

nic nie jest takie jak

nic nie jest takie jak wyględa.A jeśli wojna już trfa na 4 poziomie(gęstośći)a my widzimy tylko w trzeciej(naszej)to byśmy widzieli? spadające asteroidy,przelatujące obiektu koło ziemi w postaci meteorytów,dziwne zjawiska na ziemi w postaci trąb,trzęsienia ziemi w miejscach żadko spotykanych,anomalie...tak by wyglądał świat! to byśmy oglądali choć nie rozumiemy tego tak jak zwierzęta nas nie rozumieją jak walczymy widzą tylko efekt uboczny...

Portret użytkownika pleban

a ja tak sobie mysle jesli

a ja tak sobie mysle jesli przykladowo zyjemy w wewnatrz ziemi a nie na zewnatrz a jest to udowodnione  to jakim cudem spadaja te kamyki i skad  ´czyzby cala ta srodkowa sfera w srodku ziemi sie kruszyla i spadaly odlamki na nas no albo ktos cos zrzuca

Portret użytkownika Przemas

pleban napisał: a ja tak

pleban wrote:

a ja tak sobie mysle jesli przykladowo zyjemy w wewnatrz ziemi a nie na zewnatrz a jest to udowodnione  to jakim cudem spadaja te kamyki i skad  ´czyzby cala ta srodkowa sfera w srodku ziemi sie kruszyla i spadaly odlamki na nas no albo ktos cos zrzuca

To co napisałeś jest śmiesznę i żałosnę... -.- Proponowałbym leczenie i to nie ziołem.

Portret użytkownika olo manolo

Ostatnie badania wykazuja ze

Ostatnie badania wykazuja ze zyjemy nie tylko wewnatrz ziemi, ale ziemia jest jeszcze wewnatrz czegos innego, co naukowcy roboczo nazwali 'kloa-ka'. Podejrzewa sie ze rozne dziwne zjawiska (smierdzaca maz kolo Odessy, kule ogniste, wieksza ilosc gazow w powietrzu) sa zwiazane z wieksza aktywnoscia istot zamieszkujacych "zewnetrze", przez wtajemniczonych zwanych 'poli-tycianami'. Wiadomo ze zrzeszaja sie oni w organizacje zwane 'party-je' i w porozumieniu oddaja sie czynnosci na ktorej znaja sie najlepiej, a ktora nazywa sie 'zzcm' (zasry-wanie-zycia-ciemnej-masie). Maskuja oczywiscie te czynnosc za pomoca roznych zaslon dymnych, aerozoli, projekcji i sztucznych dzwiekow - wszystkie te czynnosci maja podobno wspolna nazwe: 'medy-ja'. W ten sposob my (nazywani przez nich 'ciem-ludem') uznajemy to wszystko za zupelnie naturalne.

Portret użytkownika RobCoInd55

Ciekawe co ci amerykanie

Ciekawe co ci amerykanie znowu kombinują.
 
Z drugiej strony jeżeli rzeczywiście kosmiczny gruz tak nam zagraża to może niech naukowcy popracują nad polem siłowym (wreszcie zrobiliby coś pożytecznego niż tworzyć ciągle nowe kosmetyki i odmiany GMO) dookoła kuli ziemskiej od którego wszelkie kosmiczne śmieci się będą odbijać. ...Ach przepraszam to nie to stulecie, mamy przecież kryzys energetyczny a poza tym kto by zapłacił rachunek za prąd takiej osłony O.o . Może lepiej pomyśleć o tym w XXIV wieku. Za dużo Star Treka się ostatnio naoglądałem hehehe Szczesliwy

Działajmy razem, bez konfliktów, dla lepszej przyszłości. 
Make love not war.
Po co nam pieniądze? Przecież zasobów wystarczy dla wszystkich.

Portret użytkownika Robaczkowa

Tylko ciekawe jak to możliwe,

Tylko ciekawe jak to możliwe, że na USA od kilku dni spadają kule ognia a na inne kraje na pólkuli północnej jakoś niespecjalnie spadają. Przecież Ziemia się obraca dookoła swojej osi więc jeżeli coś spektakularnego spada już od kilku dni to powinno spadać wszędzie, a nie punktowo w USA. Może to nie meteoryty, a jakieś pozostałości typowo ziemskiej technologii, może jakieś próby wojskowe USA, resztki rakiet lub pocisków?

Portret użytkownika zibi1973

To ładnie już ich tutaj na

To ładnie już ich tutaj na ziemi się naroiło,ich to znaczy obcych,narazie tysiące pużniej miliony wykończą nas jak kaczki na polowaniu,narazie to będzie nie których śmieszyło zobaczymy pużniej jak to mówią po praniu 

Strony

Skomentuj