Liczbę ofiar erupcji wulkanu Fuego w Gwatemali wzrosła do 109 osób

Kategorie: 

Źródło:

Liczba ofiar śmiertelnych w wyniku erupcji wulkanu Fuego w Gwatemali wzrosła już do 109 osób. Daleko jest jednak do zakończenia kryzysu humanitarnego wywołanego przez aktywność wulkaniczną.

 

Do Gwatemali z całego świata płyną kondolencje z powodu licznych ofiar śmiertelnych na skutek działania żywiołu zwanego wulkanem ognia (hisz. Fuego). Rząd USA zapowiedział wysyłanie pomocy, w tym określonej ilości środków finansowych, tak aby lokalne władze mogły skuteczniej pomóc w zakresie organizowania żywności, wody i urządzeń sanitarnych dla ewakuowanych.

Przypomnijmy, że w wyniku erupcji wulkanu Fuego, rozległe obszary zostały pokryte gorącym popiołem. Powstały też liczne lawiny piroklastyczne. W departamentach Escuintla, Sacatepequez i Chimaltenango, które najbardziej ucierpiały w wyniku katastrofy, władze ogłosiły stan wyjątkowy. Skutki erupcji giganta odczuwa na co dzień około 1,7 mln mieszkańców Gwatemali.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj