Liczba użytkowników Facebooka zaczęła maleć po raz pierwszy w historii!

Kategorie: 

Flickr (CC BY-SA 2.0)

Po raz pierwszy w historii Facebook odnotował spadek użytkowników, którzy każdego dnia korzystają z tego serwisu. Czy to skutek nowego nieznanego trendu czy raczej wynik zniechęcenia z powodu agresywnej lewicowej cenzurze, która rozpanoszyła się w tej sieci społecznościowej?

Liczba osób, które codziennie korzystają z Facebooka, spadła nieznacznie w 2017 rok na terenie Kanady i Stanów Zjednoczonych. Jest to pierwszy taki przypadek w historii tego portalu społecznościowego. Według niektórych może być to początek trendu wieszczącego koniec pewnej ery w Internecie.

 

W ciągu ostatnich lat można było mówić o gwałtownym wzroście, a następnie stabilizacji w kwestii liczby dziennych użytkowników dzieła Zuckerberga. Prawdopodobnie zły PR dotyczący oskarżeń o manipulowanie amerykańskimi wyborami poprzez algorytmy i dziury FB, jak i niekoniecznie popularny sposób rozwoju portalu, przyczyniły się do zmiany tego stanu.

 

W tej chwili firma przygotowuje się do sytuacji, w której trend ten stanie się gloobalny. Prawdopodobnie będzie musiała zmienić politykę reklamową i ewentualnie, znaleźć nowe, lukratywne źródło dochodu, które pozwoli jej utrzymać stały wzrost wartości.

Zdaniem specjalistów z branży internetowej, obecna panika jest spowodowana „niczym”, ale spadek codziennej ilości użytkowników z 185 milionów do 184 milionów może niepokoić, bo dotąd nie obserwowano takiego trendu. To ciekawe, że nie bierze się pod uwagę tego, że rezygnacja ludzi z Facebooka może mieć związek z coraz bardziej agresywną lewicową cenzurą skutkującą licznymi banami rozdzielanymi niemal na ślepo.

 

Jaki jest sens korzystania z platformy, która blokuje możliwość swobodnej wypowiedzi? Facebook znalazł się na równi pochyłej w momencie gdy postanowił zaangażować się w politykę. Poza tym coraz więcej osób pragnie chronić swoją prywatność, a korzystanie z portali takich jak Facebook jest w tym wypadku bardziej niż niepożądane. Czy nadchodzi zmierzch Facebooka? Prawdopodobnie tak, bo nadszedł przecież zmierzch MySpace, Gadu-Gadu, Naszej-Klasy i innych podobny platform.

 

  

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika Kiełek

I adminowi proponuję

I adminowi proponuję przyłączyć się do akcji "I am not on the facebook" lub podobnej zamiast widgetów z fanpageami które są darmową treścią dla fejsa który z tego żyje, z czyjeś pracy.

Niebieskie f powinno być piętnowane aby pozostawić sieć czystą. Zobaczcie co stało się z darmowymi grami online - teraz już tego nie ma, wymogi rejestracji i kupowania ulepszeń za prawdziwą kasę. Taki sam plan jest co do treści albo bedziesz publikował dla wielkich korpo albo płatnie, nie możemy do tego dopuścić.

Portret użytkownika Silver lucif

zjebani lewicowcy banowali

zjebani lewicowcy banowali mnie na 30 dni za to że piętnowałem sodomickie profile i artykuły wspierające multi kulti. Z tego dziadostwa nie korzystam od roku i wcale za tym nie tęsknie.

Pejsbuk niech gnije !!

Skomentuj