Liczba samobójstw, popełnionych przez młodzież w Japonii jest najwyższa od 30 lat

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ministerstwo Edukacji Japonii powiadomiło o bardzo niepokojących statystykach. Okazuje się, że liczba samobójstw, popełnionych przez dzieci i młodzież jest na rekordowo wysokim poziomie.

 

W roku fiskalnym od 1 kwietnia 2016 roku do 31 marca 2017 roku, samobójstwo popełniło w sumie 250 uczniów ze szkół podstawowych, średnich i wyższych. Jest to najgorszy wskaźnik od 1986 roku, gdy życie odebrało sobie 268 dzieci.

 

Ministerstwo Edukacji jest zaniepokojone wzrostem liczby samobójstw i chce podjąć kroki zapobiegawcze, ale z drugiej strony władze nie są pewne, co może być przyczyną tego zjawiska, na które składa się wiele różnych czynników. W większości przypadków, dzieci nie zgłaszały żadnych problemów i nawet nie zostawiły po sobie listów pożegnalnych.

Japończycy na ogół coraz rzadziej odbierają sobie życie – w 2017 roku odnotowano 21,321 samobójstw, a rekord pod tym względem padł w 2003 roku z 34,427 samobójstwami. Jednak samobójstwo stało się główną przyczyną śmierci wśród młodzieży, a władze wykazują w tej kwestii bezradność.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika charis

w świecie gdzie wszystko

w świecie gdzie wszystko przemija, niszczeje i umiera i gdzie panuje grzech i znieczulica tylko w ŻYWYM BOGU JEZUSIE jest prawdziwy pokój ducha, radość i sens życia bo tylko w NIM jest przebaczenie, uświęcenie, życie wieczne i doskonała miłość oraz uwolnienie od samotności i strachu przed śmiercią i spotkaniem z Bogiem i cudowna rajska wieczność. Gdy tego brak to psychika niszczeje coraz bardziej

Skomentuj