Liczba owadów na Ziemi radykalnie spadła

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Najnowsze badania prowadzone przez niemieckich naukowców wykazały, że w ostatnich latach liczba owadów na Ziemi uległa znacznemu zmniejszeniu. Ścisłe obserwacje wskazują na to, że w około ćwierć wieku liczba owadów zmniejszyła się aż o 80 %.

 

Zdaniem biologów, za masowe ginięcie owadów odpowiedzialny jest człowiek i jego destrukcyjne działanie na planecie. Przyczynić miały się do tego między innymi samochody, na których szybach giną niezliczone ilości owadów, ale także stosowanie środków owadobójczych przez gospodarstwa rolne. 

Naukowcy zauważają, że różnorodność biologiczna na Ziemi stale maleje. Co roku znika z niej około 25 tysięcy gatunków zwierząt i roślin. Według jednego z twórców badania, profesora ekologii Paula Ehrilicha, od 1500 roku świat opuściło bezpowrotnie 320 gatunków. 

Wcześniej raz na 100 lat ginęły najwyżej dwa gatunki ssaków, ale obecnie tempo ich wyginięcia wzrosło prawie stukrotnie i zbliża się do tego, z jakim gatunki ginęły 65 milionów lat temu, gdy na skutek zderzenia z asteroidą i będącymi tego konsekwencją zmanami klimatu, na Ziemi wyginęły dinozaury. 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Medium

W takiej zajawce widzę pewne

W takiej zajawce widzę pewne niebezpieczeństwo. Jeszcze chwila, a człowiek zechce samodzielnie uzupełniać populację owadów, a co gorsza jeszcze genetycznie ją uodparniać na zmianę warunków środowiskowych. Może się stworzyć na stępny po Cynthii horror.

http://zmianynaziemi.pl/wideo/w-stanach-zjednoczonych-miesozerne-bakterie-zjadly-nastolatka-w-ciagu-dwoch-dni

Myślę, że już dziś owady używane są we współczesnych wojnach, choćby do roznoszenia zarazy.

Kiedyś jeżdżąc z rodziną i psami po okolicy trafiliśmy w pobliże obiektu energetycznego. Były tam znaki zakazu wstępu. Poszliśmy na pobliską łąkę, oczywiście niekoszoną. 

Wracając do auta zauważyliśmy, że łażą po nas dorodne kleszcze. Była ich cała masa.

Moja myśl była taka: kleszcze w takiej masie zostały tam zasiane celowo. Może się mylę?

Portret użytkownika kolo21

Robactwa jest od groma jak

Robactwa jest od groma jak nigdy. Pająki, ćmy, kleszcze, komary mnóstwo tego. Wieczorem jak ide z psem do parku, to albo mnie pogryzie komar albo pająk. Dlatego tego roku nie jechałem pod namioty, jak zamiast odpoczywać to mam się ciągle odganiać, to sobie wolę odpuścić.

kolo21

Portret użytkownika Eva11

a tych francowatych tarantul

a tych francowatych tarantul nie ubywa...

 

chory czlowiek sprajuje wszystko co sie da...

nie ma co narzekac na farmerow jak wkolo gdzie sie nie obejzysz lenie zasrane wszystko pryskaja ...

tony chemi wylewaja na ta chora juz ziemie .....

wiec co ma w trawie piszczec jak trawa tez gmo ...

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Eva11

Witaj Drogi Sceptyyku ,

Witaj Drogi Sceptyyku ,

w Irlandii to nie sa pajaki ,a jakies monstra ...

kiedys , za dziecka wlazl mi jeden na reke od tamtej pory to nie lek ,a jakies rozrywajace przerazenie kiedy je widze...

nawet patrzec nie moge ,hahahaha

a tu tylko okno po zmroku zostawisz otwarte juz czarne cos lazi po scianie ,...

ja nigdy w Polsce nei widzialam takich potworow !

kiedys po zewnetrznej stronie sciany szlo cos co katem oka odebralam jako mysz ....ich sie nie boje ,ale to byl pajak ,ogrom na tych wielkich nogach 

tak kocham ta nature ...zagladam tam gdzie malo kto zaglada....wciskam sie w takie chaszcze ktore dawno zapomniane na tej wyspie ,od obecnosci czlowieka ...choc takich miejsc jest malenko ,jak gaiki w Polsce ....wszystko niszczone na potege ,

a te czarne mnie zawsze przesladuja hahaha

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika sceptyyk

Ewciu, stare ludzie powiadają

Ewciu, stare ludzie powiadają, że szczęśliwy dom to taki, w którym są pająki, bo one do szczęścia lgną. A jeśli chcesz je przepłoszyć, to ponoć skuteczne do walki z pająkami są: kasztany i żołędzie, zapach cytryny i octu. A nade wszystko mięta - wszystko to co posiada zapach mięty, jest znienawidzone przez pająki. W strefie wysokości do 1.5 metra skutecznym walczakiem jest kot  :)  W Twoim klimacie, możesz spróbować z gekonami - są wyjątkowo skuteczne do walki z owadami i pajakami. Pozdrówka  :) 

Strony

Skomentuj