Liczba ofiar wirusa Ebola wzrosła do 1069, chorych jest ponad dwa razy więcej

Kategorie: 

Wirus Ebola pod mikroskopem - Źródło: Internet

Epidemia wirusa Ebola w Afryce bynajmniej nie słabnie, wręcz przeciwnie rozprzestrzenia się na kolejne kraje. W sumie od lutego na skutek Eboli śmierć poniosło już 1069 osób, a ponad 2 tysiące jest zarażonych.

 

Ebola daje o sobie znać szczególnie w Gwinei i Liberii. Oba te kraje ogłosiły już stan wyjątkowy z powodu epidemii. Poza tym przypadki zachorowań są notowane w Sierra Leone, w Nigerii i w Beninie.

 

Amerykanie wysłali do Liberii partię eksperymentalnych szczepionek stosowanych z powodzeniem na dwóch pacjentach przewiezionych do USA. Oboje jeszcze żyją, co należy uznać za sukces, ale jeden z zarażonych hiszpańskich księży, którego przetransportowano z Liberii do Hiszpanii, mimo podania serum zmarł.

 

Wśród mieszkańców zachodniej Afryki narasta przekonanie, że Ebola to wirus zesłany przez białych. Dowodem na to ma być fakt finansowania badań nad antidotum na Ebolę przez Pentagon. Wedle tej teorii Ebola jest rodzajem broni biologicznej, która jest przyznajmy bardzo skuteczna, ponieważ umiera zwykle 90% zarażonych. Można sobie zatem wyobrazić, że ktoś uzna to za doskonały sposób na eliminację części populacji danego kraju.

 

Jednak naukowcy nie potwierdzają takich spiskowych teorii i sugerują, że wirus Ebola powstał na skutek migracji międzygatunkowej, prawdopodobnie przeszedł z nietoperzy na ludzi. Pierwszy przypadek zanotowano w Zairze jeszcze w latach siedemdziesiątych. Wtedy jednak udało się wirusa w końcu opanować, a obecnie wyraźnie rozprzestrzenia się coraz bardziej w sposób zupełnie niekontrolowany.

 

Przyczynia się do tego mobilność, jaką ludzie osiągają na skutek upowszechnienia lotnictwa. Właśnie ten czynnik powoduje, że widmo epidemii Eboli zawisło praktycznie nad całym światem. Każdy kto podróżuje z zachodniej Afryki jest potencjalnie niebezpieczny dla innych.

 

Nie wszędzie jednak czyni się odpowiednie środki ostrożności. Wczoraj pojawiła się informacja na temat grupy licealistów z Wrocławia, którzy po prostu przylecieli sobie z Liberii i rozjechali się do domów. Nikt nie sprawdził ich zdrowia, czy chociażby temperatury ciała. Oznacza to, że ogniska epidemii mogą się zacząć pojawiać praktycznie na całym świecie.

 

Łatwo sobie wyobrazić panikę, jaka może powstać, gdy pierwsi Europejczycy zaczną umierać na gorączkę krwotoczną. Gdyby do tego doszło epidemia może być wykorzystana na przykład w celu implantacji chipów, których posiadanie będzie tłumaczone jako sposób na jej opanowanie poprzez ściślejsze kontrolowanie przepływu ludności.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika P.WALKER

ja bym proponował skataktowac

ja bym proponował skataktowac sie z ludzmi z buszu lub z dzungli.oni maja leki na wszystko tylko niewiem czy dadza bo juz raz zostali oszukani przez firmy farmaceutyczne.a w swoim arsenale maja leki na raka i inne niezniszczalne wirusy z naszego swiata.jeden szaman wypowiadał sie ze scolopendra smażona leczy raka żoładka.

Portret użytkownika atr

Będąc u znajomego

Będąc u znajomego krótkofalowca posłuchałem sobie dyspozytornię Pogotowia. Usłyszałem dzisiaj że wieźli karetką jakąś kobietę do szpitala zakaźnego w W-wie która niedawno wróciła z tropików. Zgłosili to na centralę i dostali polecenie "Trzy siedem, zjedź na bazę w celu kompleksowego odkażenia". Widać ratownicy mocno dmuchają na zimne.

Portret użytkownika RUDY 102

  tylko czekać aż Ebola 

 
tylko czekać aż Ebola  skrzyzuje się z Grypą i powstanie coś Ebola G2.
OCZYWISCIE to bedzie przypadek, taki dziwny zbieg okoliczności.
 
wtedy bedzie super produkt który jest super śmiertelny i bdzie przenosił się jak popadnie.
 
kto będzie miał szczepionkę ? USA + Francja.
a po co ten cyrk? dla kasy?
jak będzie konflikt zbrojny w europie to jakoś będzie go trzeba wyciszyć - metodą większego zagrozenia.
 
kto bedzie miał klucz do ycia ten zbuduje NOW.
 

Portret użytkownika Cezar

Ebolo to zydoska choroba na

Ebolo to zydoska choroba na goji,nazwa prawdopodobnie pochodzi Elohbola,pozniej Judebola a teraz skrocone ebola,ale tlumaczac z ichniego na nasz to elohbola znaczyloby boski bol a pozniejsze judebola znaczyloby zydoski bol,tak ze cos w tej skroconej nazwie jest na rzeczy,nie nadarmo zydki wywolaly pseudoepidemie,swiadczy o tym ze zydoski bol finansowy ich trawi jak kwas w zoladku.

Portret użytkownika eva11

Dziwne jest tylko to , ze usa

Dziwne jest tylko to , ze usa taki biedny kraj stojacy na progu bankructwa, zawsze 
jest na miejscu pierwszy i co by sie nie dzialo na swiecie -glod, choroby,spadajace samoloty, wojny on zawsze 
niesie pomoc , a najbardziej gdzie nikt ich nie prosi....

Portret użytkownika 3plabc

Nadal mam głupie wrażenie,

Nadal mam głupie wrażenie, czy przeczucie, że ta epidemia nie wybuchła przypadkowo i jakaś "organizacja" za tym stoii, ale również może to być tylko moje paranoidalne doszukiwanie się spisku hehehe. Tak, czy owak Ebola to potężna broń i nawet nie tyle biologiczna co psychologiczna.... poczekamy na rozwój sytuacji, ale obstawiam, że szybko się ta epidemia nie skończy i jeszcze dużo namiesza na świecie.

Portret użytkownika darek1

W końcu mają tą szczepionkę

W końcu mają tą szczepionkę czy nie mają? Skoro otrzymało ją trzech pacjentów i jeden umarł to gówno mają. Bo śmiertelność choroby to 60% ,a nie 90%. A system odpornościowy zdrowgo, dobrze odżywionego człowieka jest silniejszy od umęczonego biedaka z Afryki.

Strony

Skomentuj