Liczba ofiar wielkiej powodzi w Japonii wzrosła do 225 osób

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Liczba ofiar wielkiej powodzi, do której doszło w południowo-zachodniej i centralnej części Japonii wzrosła już do 225 osób. Kolejne 14 osób uważa się za zaginionych. To jedna z największych klęsk żywiołowych, jakie dotknęły Japonię od 11 marca 2011 roku. 

W pierwszym tygodniu lipca doszło do opadów ulewnego deszczu. Jego skutkiem było powstanie zagrożenia powodziowego. Szczególnie niebezpieczna sytuacja wystąpiła w południowo-zachodniej i środkowej części Japonii.

 

Wielka woda doprowadziła do licznych podtopień i osunięć ziemi. W niektórych miejscach rzeki, które opuściły brzegi zalały znaczące obszary upraw rolnych .

Ogromne opady deszczunspowodowały wielką powódź, która zalała między innymi znane z historii II wojny światowej miasto Hiroszima.  Do tej pory, w stworzonych specjalnie z tego powodu punktach ewakuacyjnych pozostaje 4,5 tysiąca osób.

z

Straty z powodu tej klęski żywiołowej, do której doszło w sumie już w 36 prefekturach, szacuje się na 76,7 miliarda jenów, co stanowi równowartość około 697 milionów dolarów. Trudno powiedzieć jak bardzo wpłynie to na gospodarkę kraju kwitnącej wiśni, ale spodziewany jest z tego powodu spadek PKB. 

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

W internecie od jakiegoś

W internecie od jakiegoś czasu pojawiają się ostrzeżenia przed przejęciem zasobów wody w Polsce przez zagraniczne firmy: https://www.facebook.com/globalneoslepienie/photos/a.997122910398526.1073741828.989988481111969/1468267253284087/?type=3 . Cytuję jedną z opinii: „Już są w Polsce. Mechanizm jest prosty. Unia stawia warunki nie do spełnienia: skanalizowanie każdej wioski, wygórowane normy oczyszczania ścieków i normy dla wody pitnej. Gminy nie mogą spełnić tych warunków bo […]W internecie od jakiegoś czasu pojawiają się ostrzeżenia przed przejęciem zasobów wody w Polsce przez zagraniczne firmy:

„Już są w Polsce. Mechanizm jest prosty. Unia stawia warunki nie do spełnienia: skanalizowanie każdej wioski, wygórowane normy oczyszczania ścieków i normy dla wody pitnej. Gminy nie mogą spełnić tych warunków bo nie mają pieniędzy na inwestycje. UNIA NALICZA KARY. Gminy wchodzą wtedy w różne Spółki. Zjawiają się jako „zbawiciele” (tajemniczy) inwestorzy zagraniczni lub krajowi. Gminy powoli tracą kontrolę nad takimi spółkami i tak dziwnie się składa że docelowym właścicielem stają się firmy izraelskie. Tak się dzieje prawie w całej Europie Środkowej.”Jako konserwatysta powinienem być za prywatyzacją gminnych przedsiębiorstw, ale z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że monopolizujące rynek międzynarodowe koncerny, nie wiadomo do kogo tak na prawdę należące, więcej mają wspólnego z socjalizmem niż kapitalizmem (socjalizm to 100% monopolu!). Zazwyczaj po przejęciu wodnokanalizacyjnego biznesu jako monopoliści dyktują wyższe ceny i wcale nie dbają o lepsze funkcjonowanie „sprywatyzowanych” przedsiębiorstw, a optymalizacja ich działania polega przeważnie na cięciu zatrudnienia i minimalizacji inwestycji.Przykłady?Gdy Węgrzy sprzedali swoją wodę z Dunaju francuskiej firmie, to zaraz w kranach Węgrom podrożało. My z kolei mieliśmy niedawno zrzut ścieków do Motławy (i do Bałtyku) w Gdańsku przez francusko-miejską spółkę wodnokanalizacyjną ukaraną za ten czyn jakimś śmiesznym mandatem.

http://3obieg.pl/czyja-woda/

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ono mat opeja

To Geoinzynieria i jej skutki

To Geoinzynieria i jej skutki uboczne. Deszcz zabrany gdzies musi byc dodany. Gdy dajesz cos jednemu to zabierasz drugiemu i na odwrot. ROWNOWAGA w Przyrodzie MUSI byc zachowana - suma, roznica etc. potencjalow powoduje perturbacje oddzialywujace na caly uklad odniesienia. Ten CUD obowiazuje w kazdym aspekcie naszego Zycia, zarowno w sferze empirycznej, jak i duchowej. W wymiarze mikro i makro. Od tego CUDU zalezy "wyjatkowosc" ZYCIA na Ziemi i we Wszechswiecie, gdyz byt jest jego pierwiastkiem. To co obserwujemy na dzien dzisiejszy to brak ROWNOWAGI, spowodowany uszkodzeniem ktoregos z elamentow mechanizmu modelu, a co za tym idzie postepowania uszkodzen, az do destrukcji.

PS Jak juz pasozyty zezra wszystko, to zostanie im tylko zezrec siebie. A potem WSZECHSWIAT STWORZY KOLEJNY CUD.

PS2 Chyba, ze Matrix...oO

Skomentuj