Liczba ofiar upałów w Indiach wzrosła już do 2237 osób

Kategorie: 

Źródło: twitter

W ciągu ostatnich 24 godzin w stanie Andhra Pradesz , na skutek upałów zmarło 146 osób, a w stanie Telangane 52 osoby. Setki osób codziennie nie wytrzymują największych od dekady upałów sięgających powyżej 47 stopni Celsjusza w cieniu.

 

Łączna liczba ofiar ciepła w obu wspomnianych stanach wyniosła odpowiednio 1636 i 541 osób. Incydentalne przypadki przegrzania prowadzącego do śmierci odnotowano też w innych miejscach Indii. Najwyższą temperaturę zanotowano w mieście Nagpur, w stanie Maharasztra. Tam słupek rtęci zatrzymał się na 47,1 stopni.

 

W niektórych regionach kraju nadeszły też przelotne deszcze, które jednak nie przynoszą znacznej ulgi, przyczyniając się tam raczej do wzrostu wilgotności, co powoduje upał jeszcze bardziej nieznośnym.

 

Władze dotkniętych wysokimi temperaturami stanów. twierdzą, że, według meteorologów, upały będą trwały jeszcze przez kolejne kilka dni. Potem spodziewane są poważniejsze deszcze, które mogą odmienić życie milionów mieszkańców Indii zmagających się obecnie z ciepłem powodującym topnienie asfaltu.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ojejku...

Nie na tema,t ale wstawka do

Nie na tema,t ale wstawka do czatu:
Pulsar jest chory, bo nie wierzy w chemitrails i wyśmiewa tych co wierzą. Kara za wiarołomstwo...
 Tak, tak Pulsarku... Jak chcesz wiedzieć, to wg programu ludzie pod  60-tkę mają iśc do piachu..
 Najpierw ci co mają słabą immunologię....
 i ci co dają sobie lizać takim Klausom...
 To dotyczy tez JM..
 Ja wiem i jestem zabrezpieczony i żadna grypa jelitowa ani astma mnie nie tyka a jestem starszy od ciebie...

Portret użytkownika Klaus

Zasłużyłeś se naucz się

Zasłużyłeś se naucz się kultury a potem rozmawiaj z ludźmi, to, iż on jest chory nie oznacza oprysków, boże to już człowiek nie może zachorować bo to "opryski" Biggrin  
Taa masz pewnie chembustera przed chatą..

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Skomentuj