Liczba ofiar śmiertelnych po wypadku promu w Tanzanii wzrosła do 224

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Ekipy ratownicze wydobyły kolejne ciała z Jeziora Wiktorii w Tanzanii. Tak jak się spodziewano, liczba ofiar śmiertelnych wzrosła – według najnowszych szacunków, w katastrofie promu zginęły 224 osoby.

 

Do tragedii na Jeziorze Wiktorii doszło w czwartek, gdy prom MV Nyerere przewoził ponad dwa razy więcej pasażerów, niż był w stanie. Przepełniony statek zatonął zanim osiągnął cel.

Władze potwierdziły w niedzielę, że służby poszukiwawczo-ratunkowe wydobyły kolejne ciała, a liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 224. Prom MV Nyerere jest przystosowany do transportu 101 ludzi. Przyczyną tej tragedii było przepełnienie, a państwo dokonało zatrzymań, aby ustalić i ukarać tych, którzy odpowiadają za tę katastrofę.

 

Identyczne tragedie na Jeziorze Wiktorii zdarzają się dość często. Największa z nich miała miejsce w 1996 roku, gdy zatonął przepełniony prom MV Bukoba. Zginęło wtedy ponad 800 ludzi.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Skomentuj