Liczba ofiar rekordowych mrozów w Europie wzrosła do 163

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Według agencji, Agence France-Presse. Liczba zgonów w wyniku mrozów przekroczyła już 160 osób. W niektórych krajach Europy Wschodniej całe wsie zostały odłączone od elektryczności, a obfite opady śniegu doprowadziły do ​​paraliżu transportu lotniczego i kolejowego.

 

Rekordowo niskie temperatury zdominowały kraje takie jak Polska, Rumunia, Bułgaria, Ukraina, Bośna i Hercegowina, Serbia i inne. Tylko na Ukrainie, w przeciągu doby liczba ofiar śmiertelnych z powodu zimna zwiększyła się o osoby do 63, a w Polsce aż o 9 osób. Dwie kolejne osoby zginęły w Niemczech. Większość ofiar to bezdomni.

 

Według informacji pochodzących od synoptyków poprawy pogody i ustąpienia silnych mrozów nie należy się spodziewać przez następnych kilka tygodni.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Pola

Kiedyś bezdomność była

Kiedyś bezdomność była tematem tabu i nikt głośno o tym nie mówił. Zawsze zamarzali ludzie i to nie tylko bezdomni, ale ludzie pijani wracający z imprez-przysnęli i zamarźli na mrozie. Latem ludzie umierają na udar i serce z powodu upałów, a zimą z powodu wychłodzenia. Tania sensacja, ale dziś 90% wiadomości jest w tym stylu.

Skomentuj