Liczba ofiar osunięcia ziemi i powodzi w Sri Lance wzrosła do 92 osób

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Liczba ofiar osunięcia ziemi i powodzi w Sri Lance wzrosła do 92 osób, informuje Associated Press.

 

 

 

Ratownicy nadal prowadzą poszukiwania ludzi, którzy zaginęli podczas kataklizmu. Poinformowano również, że z powodu nieustających deszczy, istnieje groźba zejścia nowych lawin blotnych.

 

W Sri Lance ogromne osuwisko zniszczyło trzy wsie w okręgu Kegalle, położonym 72 km na północ od stolicy Colombo. Policja i wojsko prowadzą akcję ratunkową, której celem jest odnalezienie 220 rodzin (ludzie ci zaginęli wczoraj).

 

Wcześniej krajowy oddział Czerwonego Krzyża poinformował w czwartek, że nowe osuwisko wystąpiło na Sri Lance w pobliżu obozu, gdzie przebywała ludność ewakuowana z obszarów dotkniętych katastrofą. Ocenia się, że ostatnie osuwiska stały się najpotężniejszymi w historii tego kraju.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj