Liczba ofiar lawiny w Afganistanie może osiągnąć nawet kilka tysięcy

Kategorie: 

Konsekwencje osuwiska, które wystąpiło w piątek w północno-wschodniej afgańskiej prowincji Badakhshan są bardzo tragiczne. Nikt nie potrafi podać nawet przybliżonej liczy ofiar. ONZ i władze afgańskie szacują, że pod zwałami błota może być od 500 do 2700 osób.

 

Być może te dane są jednak niedoszacowane i ostateczna liczba ofiar nigdy nie zostanie poznana do końca. Mówi się jednak nawet o 4 lub nawet 7 tysiącach ofiar. Wiele ciał zniosło do wąwozu i są pochowane pod 50-metrową warstwą błota. Szukanie ocalałych oficjalnie zostało zakończone, a wydobycie zmarłych może być mozolnym i niebezpiecznym zajęciem rozłożonym na długi czas. Niektórych ciał prawdopodobnie nigy nie uda się wyciągnąć.

 

W sumie z obszarów dotkniętych kataklizmem ewakuowano 4 tysiące osób. Ludzie są ostrzegani przed próbami powrotu do swoich domów, ponieważ ze względu na ulewną pogodę istnieje niebezpieczeństwo powstania następnych osuwisk. Aby uniknąć katastrofy humanitarnej konieczne jest też zorganizowanie pomocy. Zajmuje się tym już specjalna agenda ONZ. Ludzie potrzebują żywności, wody i namiotów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika Prorok2404

Gdyby taka tragedia miala

Gdyby taka tragedia miala miejsce w USA to w Tv  i ogolnie w mediach by to szlo na okraglo.pokazywali by to w kazdych wiadomosciach od poczatku do konca. Nawet by z wiejskiej nic nie puszczali. a ze w Afganistanie to coz.... pare artykulow krotki reportaz i tyle. Czy Ci ludzie sa gorsi ? i ile ameryka nam bedzie ryt berety ta swoja propaganda przez media?!

Skomentuj