Liczba głodujących na świecie wzrosła do 815 milionów ludzi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Food Security and Nutrition (FAO), departament ONZ odpowiedzialny za sprawy żywienia na świecie, podaje, że liczba głodujących osób sięgnęła już 815 milionów. Miliony dzieci są zagrożone brakiem odpowiedniej diety i związanymi z tym wadami rozwojowymi.

 

W 2016 roku liczba głodujących osób na Ziemi wzrosła o 38 milionów. Większość z tej liczby stanowią ludzie, którzy ucierpieli na skutek konfliktów zbrojnych i katastrof naturalnych. Około 155 milionów dzieci poniżej piątego roku życia nie rozwija się prawidłowo z powodu niedożywienia, kolejne 52 miliony ma niedowagę.

Największy odsetek niedożywionych dzieci żyje na obszarach dotkniętych wojnami. „To bardzo niepokojący sygnał, który nie powinien zostać zignorowany. Jeśli nie zwalczymy najważniejszych czynników odpowiedzialnych za postępujący głód na świecie, to w 2030 roku nie będziemy już w stanie powstrzymać fali ubóstwa i niedożywienia.

Stworzenie pokojowego społeczeństwa, które nie wyklucza ludzi w potrzebie jest niezbędne, by osiągnąć ten cel” – możemy czytać w oświadczeniu Food Security and Nutrition. Według danych FAO najwięcej głodujących żyje w Azji – 520 miliony ludzi. W Afryce cierpi z tego powodu 243 miliony, a w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach 42 miliony. Stanowi to aż 11% całej populacji.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Bant
Portret użytkownika Bant

Komentarze

Portret użytkownika jasonbanks

To jest zabawne bo w krajach

To jest zabawne bo w krajach afrykanskich tak samo jak i w muzulmańskich są same nieroby to pierwsza rzecz. Druga rzecz jest taka ze Ci ludzie płodzą sie jak nienormalni.. u nas tez byłoby to samo jak By polacy robili po 10 dzieci z róznymi kobietami. Wojny wojnami ale debili trzeba edukowac a nie dawac im jedzonko za darmo

Portret użytkownika Winford

To pomóc tym krajom w ich

To pomóc tym krajom w ich rozwoju a nie tylko ładowac w przemysł zbrojeniowy i prowadzic wojny w celu eksploatacji tych krajow !!! Chciwośc zydomasonskich elit przekracza granice przyzwoitości. Ziemia jest w stanie wyzywić 9 mld ludzi przy odpowiednim prowadzeniu gospodarek. 

Portret użytkownika wyzdro

Przyczyną głodu na świecie są

Przyczyną głodu na świecie są firmy zbrojeniowe .Gdyby nie wojny w afryce nie mieli by gdzie pchać swoich produktów .Manipulują tymi rządami i sypią kasą tam gdzie trzeba by wojenki nie wygasały.Dzieki temu wielkie korporacje maja gdzie pchać GMO i szczepionki.

Skomentuj