Liczba Brytyjczyków, którzy zdecydowali się przyjąć niemieckie obywatelstwo wzrosła o 361%

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Brytyjczycy rozpaczliwie starają zapewnić sobie podwójne obywatelstwo zanim Wielka Brytania opuści szeregi Unii Europejskiej. Liczba Brytyjczyków, którym przyznano niemieckie obywatelstwo w 2016 r. wzrosła o 361%.

 

Federalny Urząd Statystyczny – Destatis ujawnił, że 2,865 obywateli Wielkiej Brytanii dostało niemiecki paszport w zeszłym roku. Daje to wzrost o ponad 2200 osób w porównaniu z 2015 r. To największa liczba Brytyjczyków, którym kiedykolwiek przyznano niemieckie obywatelstwo w jednym roku. 

"Ilość obywateli Wielkiej Brytanii, którzy zostali naturalizowani jako niemieccy obywatele zwiększyła się w szczególności, co sugeruje powiązanie z Brexitem" – przedstawia Destatis w swoim raporcie.

Dane liczbowe opublikowane w majowym artykule The Local pokazują, że po referendum przeprowadzonym przez Brytyjczyków zeszłego lata ich liczba w głównych obszarach metropolitalnych zwiększyła się ponad 5-krotnie.  

 

W Hamburgu 280 Brytyjczyków ubiegało się o niemiecki paszport w 2016 r. podczas gdy w 2015 r. ich liczba wynosiła tylko 52. Warto także dodać, że zaraz po ogłoszeniu wyniku referendum, 23.06.2016 r. wniosek o przyznanie niemieckiego obywatelstwa złożyło 206 osób. 

 

Niemcy mają zasadę, że jego obywatele muszą zwykle posiadać tylko niemiecki paszport, ale czynią jednak wyjątek dla innych państw UE i pozwalają na jego wyrobienie. To przypuszczalnie dlatego wielu Brytyjczyków chce wykorzystać ten przepis, zanim Wielka Brytania opuści szeregi Unii Europejskiej.  

 

Ogólnie 110,383 osób dostało niemiecki paszport w 2016 r. , a Turcy stanowią największą część grupy "nowych Niemców".

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: Sneaky
Portret użytkownika Sneaky

Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Co za sensacja. Szwindle 280

Co za sensacja. Szwindle 280 osób wiadome jakiej diabelskiej nacji spowodowały taki % wzrost. Choćby d. wam pękły nie macie szans dogonić tych lichwiarzy w przekrętach. Dlaczego? Bo ci specjaliści startują w tych zawodach 25-50 lat wcześniej przed wami.

Portret użytkownika inzynier magister

Dobra wiadomość dla admina i

Dobra wiadomość dla admina i dla Polaków dbających by nas nie niszczyły szkopskie mafie NWO ! "Marc Walder, dyrektor generalny niemiecko-szwajcarskiej spółki medialnej Ringer wydającej w Polsce m.in. gazety „Fakt”, „Przegląd Sportowy”, „Komputer Świat”, „Newsweek” żalił się w rozmowie ze szwajcarskim dziennikiem „Neue Zürcher Zeitung” na temat „represji”, jakich doświadczają w Polsce „niezależne media” reprezentowane przez jego spółkę. Polegają one na „nie umieszczaniu przez polskie spółki skarbu państwa ogłoszeń i reklam” w wydawanych przez Ringera pismach.Walder w pierwszej kolejności wyraził zaniepokojenie związane z planami polskiego rządu, które zakładają, że kapitał zagraniczny będzie miał maksymalnie 30 proc. udziału na polskim rynku medialnym. Podkreślił, że Ringer te zapowiedzi „traktuje bardzo poważnie” i są one od kilku miesięcy dyskutowana w spółce.Następnie stwierdził, że w ostatnim czasie wydawane przez spółkę pisma spotykają się w Polsce z nieprzyjemnościami. Polskie media publiczne i ośrodki wspierające obecny obóz rządzący atakują Ringera i jego przedsięwzięcia a spółki skarbu państwa nie chcą z nimi współpracować. - Firmy przyjazne rządowi, głównie spółki skarbu państwa, nie umieszczają swoich ogłoszeń w naszych mediach – powiedział Walder. Dodał, że w związku z takim stanem rzeczy Ringer traci rocznie miliony euro.Szef niemiecko-szwajcarskiej spółki zaznaczył jednak, że jego spółka nie ma zamiaru wycofywać się z polskiego rynku." http://www.pch24.pl/polskojezyczne-media-w-tarapatach--brak-reklam-od-spolek-skarbu-panstwa-generuje-milionowe-straty,52406,i.html#ixzz4kRJsnmts

PiS powinien szybko zrobić ustawę o mediach w której będzie nakaz by media w Polsce w 95% mogły być tylko polskie a nie inne , zwłaszcza nie szkopskie ! Czas by Polacy podnieśli sięz kolan !!! Folksdojcze nas tak poniszczyły i pozamykali zakłady pracy że czas zrobić porządek raz na zawsze z mediami szkalującymi nas jako morderców z obozów niemieckich koncentracyjnych ! Czas byśmy się słuchali Chrystusa Zbawiciela który mówił do św. Faustyny, że "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje." (Dzienniczek. 1732)

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj