Liczące 46 tys. lat święte aborygeńskie jaskinie zostały zniszczone przez firmę wydobywczą

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Aborygeńskie stanowisko archeologiczne w Australii Zachodniej, którego wiek szacuje się na 46 000 lat, zostało zniszczone, aby na jego miejscu zbudować kopalnię rudy żelaza.

Jaskinie w wąwozie Juukan 1 i 2, które niosą ze sobą znaczące dziedzictwo historyczne i kulturowe, zostały zniszczone przez detonację materiałów wybuchowych. Te dwa naturalne schronienia znajdowały się około 60 km na północny zachód od Mount Tom Price na płaskowyżu Hamersley. Wstępne badania archeologiczne wykazały, że jaskinie były zamieszkiwane przez ludy aborygeńskie ponad 46 000 lat temu - są to najstarsze znane zamieszkałe jaskinie na płaskowyżu.

 

Wykopaliska przeprowadzone w 2014 roku ujawniły wiele artefaktów sprzed 28 tys. lat. Wśród artefaktów znajdują się święte przedmioty i narzędzia. W jaskini znaleziono również spleciony ludzki włos sprzed 4000 lat. Po analizie genetycznej włosów ustalono, że mieszkańcy jaskini byli bezpośrednimi przodkami ludu Puutu Kunti Kurrama i Pinikura, obecnych właścicieli tego obszaru.

 

Rozbiórka została zatwierdzona w 2013 r. przez Ministra ds. Aborygenów na mocy Ustawy o dziedzictwie Aborygenów z 1972 r., która zezwala na wydobycie. Jednak prawo to jest mocno krytykowane za przestarzałość. Zgodnie z prawem działania, które niszczą jakąkolwiek własność Aborygenów, muszą zostać wcześniej zatwierdzone przez Komitet ds. Zabytków Kultury Aborygenów. Co zaskakujące, nie ma wymogu, aby w komitecie zasiadał przedstawiciel rdzennej ludności i nie przyznaje się prawa do odwołania.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Trup

oni wszystko niszczą dla

oni wszystko niszczą dla kabzy!

 

A w Japonii może stać się takie coś, że może nie być już ziemi wraz z nami wszystkimi. Chodzi o to że nikt nie wie gdzie znajdują się CORIA z atomowych rdzeni w Fukushimie - jest wiadomo tylko to że trzeba tam lać wody cały czas bez przerwy żeby nie dopuścić do zaczęcia się ponownej reakcji łańcuchowej tego stopionego paliwa.

Oni tak naprawdę w Tepco srają w gacie ze strachu że wszystko może nagle się skończyć dla wszystkich jak tylko lawa corium (którakolwiek) przepali się do naturalnej lawy i straci wodne chłodzenie - to mamy z automatu koniec życia a nawet koniec planety ziemia w kosmosie. Jak do tego dojdzie to mamy kurz i gruz w kosmosie po ziemi - a materiału atomowego jest tam taki ogrom, że jak to wszystko pociągnie całą resztę tego gówna atomowego, to i księżycowi się ładnie oberwie.

A tak w ogóle to coś się dzieje złego, ale nie mówią nam o tym, bo od paru dni znajomy informuje mnie o podniesionym promieniowaniu tła:

Oto wyniki z dzisiaj przed chwilą otrzymałem:

ALERT Geiger counter read 90,0 CPM, 0,90 µSv/hr, 2022-07-25 22:45:21 

ALERT Geiger counter read 100,0 CPM, 1,00 µSv/hr, 2022-07-25 21:28:40 

ALERT Geiger counter read 90,0 CPM, 0,90 µSv/hr, 2022-07-25 18:54:08 

ALERT Geiger counter read 90,0 CPM, 0,90 µSv/hr, 2022-07-25 18:02:33

Dla miejsca gdzie jest ten monitoring 24h/dobę prowadzony, średnie promieniowanie tła wynosi normalnie od 0,12 µSv/hr do 0,15 µSv/hr. (więc aktualnie jest coś nie tak!)

Więc jak mamy 1.00µSv/hr to promieniowanie tła dla tego miejsca przekracza standard około 8-9 razy. Mam nadzieje że te opętane qrvvisyny banderowskie nie zrobiły czegoś co uwali znów miliony ludzi rakiem na dobitkę... 

 

 

 

 

 

oni wszystko niszczą dla kabzy!

 1. BACOLOGIA - Szybkie Wieści… 38 37 36 (linki w opisie pod filmem)
  BACOLOGIA - Szybkie Wieści… 38 37 36 (linki w opisie pod filmem)

   

 2. Patric Lancaster Ukraine - Russia War Crimes In Lysychansk Exposed + Fukushima.07.24
  Patric Lancaster Ukraine - Russia War Crimes In Lysychansk Exposed + Fukushima.07.24

   

 3. Moment kiedy to Szabes goj zostaje też Bander gojem 2022.07.24
  Moment kiedy to Szabes goj zostaje też Bander gojem 2022.07.24

   

 4. W Niemczech NOP-y po preparacie na COVID-19 przestają być tabu www.PL1.tv
  W Niemczech NOP-y po preparacie na COVID-19 przestają być tabu www.PL1.tv

   

 

 

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Portret użytkownika inzynier magister

widać zaraz zakażą wydobycia

widać zaraz zakażą wydobycia czegokolwiek bo mamy jeździć nieekologicznymi elektrykami dla bogaczy  które szybko się rozładowują i stają w polu !! zamknąć kopalnie i marznąć ! a i nie wolno jeść mięsa bo pierdzą krowy ! za to mamy wierzyćw jakieś zmyślone ocieplenie klimatu ! jak pokazał poniżej kolega Joel mgła kowidowa bierze się z oglądania wiadomości telewizyjnych i programów informacyjnych w kytórych piorą ludziom mózgi i niszczą mózgi razem z umysłami ! każdy kto ogląda wiadomości oraz programy informacyjne jest już mocno zniszczonym obywatelem i prawdopodobnie należy do sekty enwuowsko klimatycznej NWO GMO WHO ! Niech nas ochrania Jezus Chrystus Jedyny Zbawiciel ludzkości !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika spokoluz

Tak sie niszczy dziedzictwo

Tak sie niszczy dziedzictwo kulturowe rdzennej ludności przez napływową dzicz aby za jakiś czas napisać nową historię i wyprzeć prawdę. U nas KK wlazło z brudnymi i zacofanymi łapami w 966 r ( wg. nich ) twierdząc teraz , że od tego czasu przyszła cywilizacja i ludzie. To po ch.j włazili - chrzcić lasy i zwierzęta !? Nie , oni włażą tylko tam , gdzie można kraść i zniewalać innych aby pasożyt mógł żyć w dobrobycie. Aby niszczyć historię  niosąc i głosząc krzyżyk i ksiunszkę ogniem i mieczem.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika orka

Co się dziwić, czy to w

Co się dziwić, czy to w Australii czy w Polsce urzędasy są wszędzie takie same, wszystko robią za plecami samych zainteresowanych, urzędas to szkodnik na miarę stonki i szarańczy, powinno się ich wytruć do ostatniego. Amen.

Skomentuj