Lewicowe korporacje bojkotują Facebooka domagając się większej cenzury treści

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Coraz więcej lewicowych korporacji przyłącza się do bojkotu Facebooka. Platforma społecznościowa Marka Zuckerberga jest oskarżana o to, że nieodpowiednio gorliwie cenzuruje treści, dopuszczając do publikacji innych opinii niż te zatwierdzone jako właściwe przez lewicę. Koroporacje wydające duże pieniądze na reklamy na Facebooku postanowiły zmusić zarząd portalu do działania i rozpoczęły bojkot, warunkując powrót z reklamami na Facebooka po wdrożeniu oczekiwanej cenzury.

 

Cenzura internetu nasila się w ostatnim czasie. Wciąż pojawiają się kolejne inicjatywy mające na celu uniemożliwienie istnienia wolności słowa, pod pretekstem "walki z rasizmem" i "walki z tzw. hejtem". Oczywiście to co jest rasizmem i co jest hejtem chcą określać ci, którzy domagają się tej agresywnej cenzury. Jak ponury żart brzmi w tym kontekście fakt, że podmiotem atakowanym jest Facebook, platforma społecznościowa oskarżana o konsekwentną cenzurę treści innych niż lewicowe. Widocznie byli w tym zbyt mało gorliwi. Gdy Twitter jawnie włączał się w cenzurowanie postów urzędującego prezydenta USA, Donalda Trumpa, Mark Zuckerberg, szef Facebooka, odmówił takich praktyk stwierdzając, że ważna jest wolność słowa. To mogło wywołać konsekwencje w postaci reklamowego bojkotu.

 

Obecnie kolejne korporacje obnażają prawdę o swoim politycznym zaangażowaniu i dołączają do skleconej na prędce kampanii „StopHateforProfit”, czyli "Przestań Zarabiać na Nienawiści". Firmy przyrzekają, że w lipcu przestaną wydawać pieniądze na reklamy na Facebooku, aby wywrzeć presję na firmę tak aby lepiej zapobiegała szerzeniu się "mowy nienawiści" i "dezinformacji". Bojkot nastąpił po tym, jak grupa organizacji, w tym żydowska Liga Przeciwko Zniesławieniu, NAACP, Sleeping Giants, Color of Change, Free Press i Common Sense, oskarżyła Facebooka o zezwolenie na „rasistowską, brutalną i możliwą do zweryfikowania fałszywą treść” na tej platformie. Wezwano firmy do pozbawienia Facebooka wpływów reklamowych z platformy za lipiec.

 

Do tej pory do bojkotu zgłosiło się ponad 240 organizacji lub firm. Oto kila z korporacji, które niedawno ogłosiły, że zawieszają reklamy.

  • Palarnia kawy Blue Bottle Coffee powiedziała, że ​​nie będzie wyświetlać płatnych reklam na Facebooku i Instagramie w lipcu, wzywając CEO Marka Zuckerberga do spełnienia wymagań kampanii.
  • Chobani ogłosił, że wstrzyma wszystkie płatne reklamy w lipcu.
  • Madewell, sprzedawca odzieży, powiedział, że w lipcu nie będzie wspierał reklam na Facebooku i Instagramie w celu wsparcia kampanii. 
  • Firma spożywcza Mars powiedziała w oświadczeniu, że „wstrzyma płatną reklamę na całym świecie na platformach społecznościowych opartych na kanałach informacyjnych, w tym na Facebooku, Instagramie, Twitterze i Snapchacie”. Firma powiedziała, że ​​prosi platformy o postępy w niektórych obszarach, takich jak kontrola umieszczania reklam w pobliżu wrażliwych lub nieodpowiednich treści.
  • Koncern farmaceutyczny Pfizer  zapowiedział, że w lipcu usunie wszystkie swoje reklamy z Facebooka i Instagrama. 
  • Gigant oprogramowania  SAP  powiedział, że nie będzie wyświetlał płatnych reklam na Facebooku i Instagramie, „dopóki firma nie zasygnalizuje znaczącego, opartego na działaniach zobowiązania do zwalczania rozprzestrzeniania się mowy nienawiści i rasizmu na swoich platformach”.
  • Popularna marka butów Vans, należąca do VF , stwierdziła, że nic nie wyda w lipcu reklam na Facebooku i Instagramie. Vans powiedział, że wykorzysta pieniądze normalnie przeznaczone na te reklamy, aby wesprzeć społeczności Czarnych poprzez programy edukacji i wzmocnienia, a także rozszerzyć wsparcie dla inicjatyw na rzecz równości rasowej i dostępu. 
  • Vertex Pharma , wiodący producent leków na mukowiscydozę, powiedział, że przestanie wyświetlać reklamy na Facebooku i Instagramie, „aby zachęcić Facebook, Inc. do podjęcia rzeczywistych działań przeciwko szerzeniu nienawiści i dezinformacji na swoich platformach”.
  • Niemiecki producent samochodów  Volkswagen  zawiesza krajowe reklamy na Facebooku i Instagramie w lipcu. Rzecznik firmy powiedział, że firma „oceni ich dopasowanie jako odpowiednich platform do komunikacji naszej marki”.

Lista jest dużo dłuższa i do tego stada wciąż dołączają kolejne korporacje, które w ten sposób manifestują swoją postępowość i lewicową wrażliwość. Najwyraźniej firmy te zakładają, że ich klienci również chcą być cenzurowani i nie mieć wolności słowa na platformach społecznościowych. Być może właściciele tych korporacji przewidują, że teraz poglądy inne od zdefiniowanych przez lewicę, są niedopuszczalne. Wypadałoby podziękować tym korporacjom na etapie kształtowania własnych decyzji zakupowych, tak aby nie spoinsorować organizacji jawnie nawołujących do likwidacji resztek wolności słowa.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ractaros96

Normalne firmy nie zajmują

Normalne firmy nie zajmują się głupotami, tylko zarabianiem pieniędzy za świadczone usługi lub produkty. Korporacje ze swoim bełkotem o kształtowaniu potrzeb ludzi przeginają do tego stopnia, że już uzurpują sobie prawo do decydowania o wszystkim. To nie ich wina, bo korporacje są jak rak, a rak nie ma swojego rozumu. Będzie rósł dopóki nie wykończy całego społeczeństwa, cywilizacji i planety.

Najgorsze jest to, że to sami konsumenci karmią tą patologiczną machinę swoimi pieniędzmi. W filmie Kraina Jutra zapadła mi w pamięć opowieść o dwóch wilkach, które nieustannie ze sobą walczą. Jeden to optymizm, nadzieja i wolność, a drugi to pesymizm, marazm, niewola. Który wilk wygra?

...ten którego nakarmisz.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika tomasz26

Najgorsze jest to, że to sami

Najgorsze jest to, że to sami konsumenci karmią tą patologiczną machinę swoimi pieniędzmi. W filmie Kraina Jutra zapadła mi w pamięć opowieść o dwóch wilkach, które nieustannie ze sobą walczą. Jeden to optymizm, nadzieja i wolność, a drugi to pesymizm, marazm, niewola. Który wilk wygra?

...ten którego nakarmisz.   Cyklicznie żeby były wilki syte i owca cała następuje  95%redukcja  populacji ,,skoro w ciągu niespelna 700 lat mamy przyrost z kilkuset mln do przeszło 7 mld ..odpowiedź sobie sam ..  co i kiedy

Portret użytkownika dd

A nie można stworzyć portalu

A nie można stworzyć portalu do komunikacji kompletnie opensource bez ograniczeń i przejąć opętanych przez facebook albo inne dziwne współczesne twory? A reklamodawcy grzecznie odpowiedzieć - nie podoba się to pa. Pamietaj tylko reklamodawco - tutaj twją reklamę może zobaczyć w krótkim czasie 1 000 000 000 osób.

Portret użytkownika euklides

Ależ już od dawna są takie

Ależ już od dawna są takie platformy. Tajemnicze jest to, że motłoch nie chce wolności... Motłoch chce być tłamszony! Większość ludzi to krypto-masochiści. Rodzaj ludzki jest w dużej mierze zboczony stąd to znęcanie się, przemoc nad słabszym, by dać ujście swoim posranym fantazjom, a potem samemu być poniewieranym przez tych co stoją się wyżej... I tak trwa ta obrzydliwa orgia, pokolenie za pokoleniem....

Portret użytkownika Ractaros96

Jest już dobry komunikator -

Jest już dobry komunikator - Telegram. W porównaniu do Facebooka masz pełną kontrolę nad nim. Reklamy są tam nieobecne, więc nikt nie wywiera presji na jego twórcach. Póki co działają na modelu darowizn tak jak Wikipedia. Nie zapomnę, gdy przeczytałem, jak twórca Telegrama odmówił przekazania tylniego dostępu do komunikatora rządowi rosyjskiemu.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika Mojeimię44

Teraz zaczyna być widać jak 3

Teraz zaczyna być widać jak 3- 4% bogatych zaczyna wywierać presję społeczną na 97% biedoty. Czy to jest demokratyczne? Nie. Jest to korporacyjny neofaszyzm pod przykrywką lewicowych poglądów. Dlaczego te 3- 4% gigantów nie kładzie nacisku na likwidacje lichwy bankowej? Dlatego, że sami mają udziały w bankach.

Dlaczego nie walczą o równy dostęp do edukacji dla dzieci bogatych i dzieci z biednych rodzin? Gdyż chcą żeby ich dzieci miały lepsze wykształcenie i lepszy start w życiu od biednych. Dlaczego nie walczą o równą służbę zdrowia dla bogatych i biednych? Gdyż zdrowe społeczeństwo się nie opłaca. Dlaczego wykorzystują do pracy w swoich fabrykach ubrań i na farmach dzieci z Filipin, Indonezji, Indii itd? Gdyż liczy się 500% zysk na produkcie. Dlaczego opłacają i zbroją terrorystów, żeby z nimi walczyć? Dlatego żeby mieć podaż na korporacyjną broń. 

Tych "dlaczego" mogę wymieniać w nieskończoność ale co to da?  Skończę na tym: Dlaczego pod przykrywką solidarności społecznej chcą nam zabrać ostatnią wolność czyli Wolność słowa? Tu sobie odpowiedzcie sami. 

Wczoraj na twitterze Zbigniewa Bońka przeczytałem jego myśl a brzmi ona tak. Wybory powinny być tylko dla elit i ludzi bogatych bo 45% Polaków to tempy motłoch, który przeszkadza "nam" się rozwijać. Oczywiście jego cała rodzina przeszła koronowirusa bezobjawowo. Wierzycie w to? 

https://www.google.pl/amp/s/sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/koronawirus-w-polsce-zbigniew-boniek-zdradza-ze-syn-zona-i-corki-przeszli-chorobe-or...

Ich ból jest większy niż nasz czyli 95% społeczeństwa, które ma ich już dość. 

Warto wiedzieć jacy to lewacy i antyfaszyści czyli wilk w owczej skórze.  Dobry artykuł

https://monitorpostepu.pl/antyfaszysci-czyli-faszysci/

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Zastanawiający jest dla mnie

Zastanawiający jest dla mnie fakt, że najwięcej o walce z nienawiścią najwięcej mówią ci, co sami zioną nienawiścią do osób inaczej myślących, niż oni. Dlatego też korporacje dążą do eliminacji z przestrzeni publicznej dyskursów nie przystających do ich wizji rzeczywistości i stojących w sprzeczności z poprawnością polityczną. Przeczuwam, że Zuckenberg i tak ugnie się pod dyktatem tych korporacji, bo zależy mu przede wszystkim na pieniądzach płynących ze współpracy z nimi. Choć i tak zarabia bardzo dużo pieniędzy.

Strony

Skomentuj