Lewica we Francji protestuje z powodu demokratycznych wyborów

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

W pierwszej turze wyborów parlamentarnych we Francji, która odbyła się 30 czerwca 2024 roku, najwięcej głosów zdobyła prawicowa partia Zjednoczenie Narodowe (RN), uzyskując 33,15% głosów. Drugi wynik osiągnął blok lewicowy Nowy Front Ludowy (NFP) z 28,14% głosów, a trzeci - centrowa koalicja En Marche Emmanuela Macrona z 21,27%. Te wyniki doprowadziły do gwałtownych protestów lewicowych grup w całym kraju, w tym w Paryżu, gdzie tysiące osób wyszło na ulice, wyrażając swoje niezadowolenie z wyniku wyborów i rosnącej popularności skrajnej prawicy.

 

Druga tura wyborów odbędzie się 7 lipca 2024 roku i będzie kluczowa dla ostatecznego rozstrzygnięcia, kto zdobędzie większość w Zgromadzeniu Narodowym. W tej turze zmierzą się trzej główni rywale: Zjednoczenie Narodowe, Nowy Front Ludowy oraz koalicja En Marche. Wstępne analizy sugerują, że może dojść do trójstronnych starć w wielu okręgach wyborczych, co dodatkowo komplikuje przewidywanie ostatecznego wyniku.

 

W samej stolicy, Paryżu, wybory przyniosły zróżnicowane wyniki. Tradycyjnie liberalne i lewicowe miasto, Paryż w pierwszej turze mocno wsparł kandydatów Nowego Frontu Ludowego i En Marche, choć Zjednoczenie Narodowe również zyskało znaczne poparcie w niektórych dzielnicach.Jednak widać, że na tle całego kraju Paryżanie wybierają lewicę a nie prawicę. Nawet mieszkańcy Marsylii zamieszkałej przez licznych imigrantów, poprali Front Narodowy.

 

Po ogłoszeniu wyników pierwszej tury, w wielu miastach Francji wybuchły protesty. W Paryżu na ulice wyszło około 75 tysięcy osób, demonstrując przeciwko wynikom wyborów i wyrażając obawy przed potencjalnym wzrostem wpływów skrajnej prawicy. Manifestacje były odpowiedzią na wyniki wyborów oraz wcześniejsze wydarzenia polityczne, takie jak wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego, które również przyniosły znaczące zwycięstwo Zjednoczeniu Narodowemu.

 

Te wybory mogą znacząco zmienić krajobraz polityczny Francji. Jeśli Zjednoczenie Narodowe zdobędzie większość w parlamencie, może to prowadzić do poważnych zmian w polityce krajowej, w tym w polityce imigracyjnej, europejskiej i społecznej. W obliczu tych zmian, lewica i centrowe partie będą musiały zjednoczyć siły, aby przeciwdziałać rosnącym wpływom skrajnej prawicy.

 

Wyniki pierwszej tury wyborów parlamentarnych we Francji pokazały znaczący wzrost poparcia dla skrajnej prawicy, co wywołało protesty i polityczne zamieszanie w kraju. Druga tura wyborów będzie kluczowa dla ostatecznego kształtu francuskiego parlamentu i przyszłości politycznej Francji. Wyniki w Paryżu odzwierciedlają głębokie podziały polityczne i mobilizację przeciwników skrajnej prawicy, co może wpłynąć na przyszłe decyzje polityczne w kraju.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Hallkell

Przecież to wszystko z góry

Przecież to wszystko z góry zaplanowana akcja. Już w zeszłym tygodniu można się było natknąć na "newsy", że urzędy itp nie zaakceptują wygranej RN.

Przy okazji nazywanie ich parti strajną prawica mija się z prawdą i daje negatywny wydźwięk. Oni poczynili naprawdę ogromne zmiany programowe i wizerunkowe. I co najważniejsze - wsłuchują się w nastroje ludzi. Bo blokowanie postów i cenzura  w internecie i telewizji wcale nie spowoduje, że problemy znikają. Ludzie doskonale widzą, co się dzieje na ulicach. Mają tego serdecznie dość, braku bezpieczeństwa w swoim kraju i zapieprzania na nierobów. Ludzie też się "boją" mówic wprost, bo nie można, bo nie wypada, bo to rasizm, tak są uczeni. I to jest właśnie glowny czynnik tak ogromnego wzrostu popularności tych partii.

Partie lewicowe również się zmieniły. Zmieniły się w dziwny twór, który obsesyjnie gloryfikuje odmienność z jednoczesnym stygmatyzowaniem "normalności, większości społeczeństwa". Oraz faworyzuje i działa w interesie wszystkich, tylko nie legalnych obywateli. Stali się karykaturą otwartości, która z założenia mieli reprezentować.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Marvel

Rozmawiałem z Ukraińcem który

Rozmawiałem z Ukraińcem który ma na froncie znajomych i twierdzi ze Ukraińców JUŻ ZGINĘŁO 1 400 000 (Milion czterysta tysięcy)
Podobno Ukraińcy dostają taki wpierdol ze nie odzyskali żadnego kawałka ziemi, nic, ruscy idą na przod dzień w dzień, 
Za jednym wybuchem bomby ( chyba chodziło mu o samolotowa bo nie wszystko zrozumiale mówił łamanym polskim) 
Zginęło 5 tys Ukraińców 
Twierdzil ze gdyby zachód przestał wysyłać pieniądze to wojna by sie skończyła ( nic nie dociera do przeciętnych ludzi wszystko jest rozkradane) Oni wiedza ze ziem juz nie odzyskają są tego świadomi, nikt juz nie chce tej wojny na Ukrainie, komika wszyscy nienawidzą  ( twierdził ze zelenski to Żyd i za pieniądze eksterminuje naród ukraiński)

Powiedzial ze za to co mi powiedział to na Ukrainie dostał by kule w łeb 

Portret użytkownika spokoluz

hmmmm...

hmmmm...

nie ma to jak protestować bo demokracja ( pseudo bo pseudo ) zwyciężyła.

u nas też protestowali najwieksi dymokraci jak piśdzielce wygrały w 2015 - kod-a se zrobili , blokady i manifestacje itd...  a wszytko to , bo ryj od koryta wyborcy odcięli. Ale przecież tylko une są najlepszą dymokracją i ludziska to gówno do gadania mają  i świński ryj najlepiej by se przyspawali do koryta a doopy do stołków. Piśdzielce nie lepsze bo na ulice nie wyleźli.

Poza tym żaboland to przeca 4ta czy już 5ta ( gówno mnie obchodzi która ) rjepublika i w każdej zawsze był syf , kiła i mogiła.

Ongiś 3  dekady  temu za czsów kiedy starą 2kę a dzisiejszą cheba 92kę nazywali trasa 3K czyli kurwy, koleiny i krasnale , zaiwaniając bryką bez żaboland duktem napolełona przycisnęło nas na pęcherz. Trafiła sie jakaś buda zwana restałrant przy dukcie i jakieś było zdziwienie , że na tym rozwiniętym zachodzie nie było kibla a nawet sławojki na zewnątrz. Tośmy odcedzili się za chaszczami.

Poza tym żabojady to brudasy i syfiarze niezależnie od jakości opalenizny.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika ARTUR

Zapewne protestują bo żle

Zapewne protestują bo żle skreślili kandydata i chcą powtórki głosowania Smile Lewica zawsze ma jakieś problematory bo albo jej za zimno albo za gorąco lub komary kąsają Smile , najlepszym lekarstwem jest wstrzymanie zasiłków i zorganizowanie w to miejsce płatnych robót publicznych .

Portret użytkownika syriues

To jest zwyczajny teatr i

To jest zwyczajny teatr i widać, że na pierwszym planie będzie prawica i będą robić czystki,co się nie spodoba ciapkowatym.Moze będą ich wqrwiac aby to się rozlało dalej .Nic nie jest przypadkiem.Ucisk z ciapatych przeleje się na białych, podobno walki będą na noże. 

Portret użytkownika mateusz

Kto sprowadził kolorowych

Kto sprowadził kolorowych biali z UNI. Zrobili to bez sprawdzenia i kontroli, ci gamonie klękali przed nimi dali im bez pracy wysokie socjale nie szanując swoich obywateli to samo chcą zrobić w Polsce. Sami sobie robią problemy to wszystko obróci się przeciwko nim. Miałeś chamie wszystko i chciałeś kolorowych z innych nacji bez nauki i nakazu i zakazu dojdzie do masowych rozruchów i przejęcie państw.

Portret użytkownika mateusz

Kto sprowadził kolorowych

Kto sprowadził kolorowych biali z UNI. Zrobili to bez sprawdzenia i kontroli, ci gamonie klękali przed nimi dali im bez pracy wysokie socjale nie szanując swoich obywateli to samo chcą zrobić w Polsce. Sami sobie robią problemy to wszystko obróci się przeciwko nim. Miałeś chamie wszystko i chciałeś kolorowych z innych nacji bez nauki i nakazu i zakazu dojdzie do masowych rozruchów i przejęcie państw.

Portret użytkownika Bartosz Maski

Tak to sobie wyobrażam, że

Tak to sobie wyobrażam, że tak sie może stać: To wypływajace już zewsząd zboczenie, mam na myśli filmiki delikatnie mówiąc erotyczne spowodują że "bohaterki" tych filmów nagle zaczną być wychwytywane i linczowane. Potem bedzie z górki - będą wychwytywane coraz to mniejsze kurwy, również te samorzadowe a i potem polityczne. Zacznie sie to ponieważ ta większość - ta głupia wiekszość jest pełna zawiści. To są dwa bieguny zła. Pewnie nie u nas to sie zacznie, może tam gdzie jest dużo ciapaków a mało kóz a jedyne jakie widzą to te na filmikach. A jeden i drugi biegun jest równie zły. Najlepsze co mozemy zrobić to pietnować zawczasu to kurestwo. Ja wiem po sobie, że gdy szwagier przysłał mi takkie nagranie takiej kurwy z psem to mu odpisałem, żeby spytał tego kto mu to przysłał czy zna tą kurwę. Jak nie zna to ma tak spytać swojego doręczyciela tego filmu. Bardzo szybko to zadziałało. Jak dostaniecie taki filmik to pytajcie kto jest na filmie i proście o rozpytanie. Jak tego nie zaczniemy robić to to samo sie wkrótce zacznie i wymknie sie spod kontroli. 

Portret użytkownika Bartosz Maski

Po stosunku minusów do plusów

Po stosunku minusów do plusów mozna wywnioskować, że proces ten zaczedł bardzo daleko i epatowanie wszelkim zboczeniem stało się akceptowalne dla znacznej części społeczeństwa. I to u nas. A są kraje gdzie jest znacznie gorzej.

Patent ze zwrotnym pytaniem o personalia jednak jest dobry i działa. Osoba publikująca swoje "dokonania" zostaje wtedy spytana wprost czy wie może kto to jest na nagraniu i ma świadomość że pyta o to wiele osób. to skutecznie zniechęca do publikowania.

Portret użytkownika maracash

Nie przejmuj się, kolego,

Nie przejmuj się, kolego, minusami. Robisz na ZnZ, moim zdaniem, zajebistą robotę. Inspirujesz. Często minusy pochodzą od zadaniowców, którzy mają za zadanie, deprecjonować takie komentarze, które uderzają w samo sedno. Płyń pod prąd i pierdol wszystkich, których mijasz a którzy Tobą gardzą, lub się naśmiewają, gdyż "ten się śmieję, kto..." Smile   Po prostu, rób swoje i nie patrz się na innych

Zostawiam Ci tu wpis kogoś, kto kilka lat temu odpisał mi na mój komentarz, na innym, ogólnodostępnym portalu. Zachowałem go, gdyż jest bardzo wartościowy. Uważam, że tak samo, on się tyczy Ciebie: 

"Nie trać wiary, Panie kolego. Czasami możesz nie widzieć, jak wielką prace wykonałeś . Czasami, jak ten mały kamyk, patrzysz na lawinę z wysokości z zazdrością, że te kamienie takie potężne i toczą się w dół. Jednak, jak ktoś kiedyś będzie szukał prawdy, skąd lawina się wzięła to znajdą Ciebie - mały, nieświadomy swojej mocy kamyczku. Wtedy zrozumiesz, że wszystko dzieje się po coś. Najważniejsze, żeby nie zejść ze swojej ścieżki, żyć w zgodzie ze swoim sumieniem, brać trudności na klatę. Zrozumienie przyjdzie z czasem, ponieważ sam tą podróż wybrałeś, drogi wędrowco"

Serdecznie pozdrawiam Smile

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Strony

Skomentuj