Letnie Igrzyska Olimpijskie mogą pogorszyć globalną epidemię wirusa Zika

Kategorie: 

Komar Aedes aegypti - Źródło: dreamstime.com

Wirus Zika, który jest przenoszony przez komary Aedes aegypti, może się rozprzestrzenić po całym świecie znacznie szybciej niż się spodziewano. Światowa Organizacja Zdrowia mówi o globalnym zagrożeniu wirusem Zika.

 

Epicentrum wirus pozostaje w Brazylii. Według oficjalnych danych, zarejestrowane jest ponad pół miliona przypadków zachorowań na gorączkę Zika. I to właśnie tam odbędą się w sierpniu, letnie Igrzyska Olimpijskie.

 

Minister sportu Brazylii twierdzi, że nie ma problemu z epidemią,a jedyne co ma miejsce to "działania zapobiegawcze" sprowadzające się do tępienia siedlisk komarów. Tymczasem wielu ekspertów wzywa sportowców by nie jechali do Brazylii. Ale mimo tych ostrzeżeń, nie wygląda na to, że ktoś będzie rezygnował z Olimpiady.

Faktem jest, że do Rio de Janeiro przyjedzie przynajmniej pół miliona fanów, którzy mogą potem rozprzestrzenić wirusa Zika na całym świecie. Jednak jest to możliwe tylko tam gdzie w przyrodzie występują niesławne komary Aedes aegypti, zwane tygrysimi, a jak wiadomo gatunek ten lubi raczej tropikalne temperatury.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika syriues

Czyli jak omamic ludnosc.Co

Czyli jak omamic ludnosc.Co za brednie.Jezeli w danym kraju panuje epidemia ,to sie ten kraj zamyka i leczy.A moze akurat ktoras z jednostek zawalczy sama z wirusem i da rade.

Sadze,ze indian z amazonii to w ogole nie interesuje.

Jak beda chcieli przymusowe szczepionki,to beda musieli niektorych szukac po lasach.

I tak z dnia na dzien coraz blizej do wiecznego spokoju,w ktorym to nie zazna zadne klamstwo czy szyderstwo racji bytu.Trzeba sie cieszyc zyciem,a to co widzimy i czytamy i ogladamy to smutna ciemna strona ludzkosci.Zobaczcie co ci ludzie robia,jak sie zachowuja i co jeszcze beda robic,by pogarszac stan swoich dusz.A zniwiarz pewnego dnia zetnie glowy wszystkim i wrzuci do pustki z ktorej nie bedzie wyjscia.Trzeba ratowac swe dusze z tego swiata.

Portret użytkownika debaucher

Ale jaja...Pół miliona

Jaja jak u Carringtonów...Pół miliona zarejestrowanych przypadków,a minister "zdrowia" pali głupa,że nie ma problemu z epidemią...haha tylko jak te pół miliona pomieściło się w szpitalach?

A jeśli nie są hospitalizowani,to co - biegają po ulicach infekując innych?Jak?Przez ślinę,krew,seks?

Ktoś tu sobie robi z ludzi baaardzo wielkie jaja! Ki ch.j wodę mąci???

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika Hans

Panie Adminie. Musi Pan

Panie Adminie. Musi Pan powtarzać i dalej kkolportować te chore brenie na temat zupełnie nieszkodliwego wirusa Zika, który był, jest i będzie i nikomu nie wadzi ?..

Czy Pan jeszcze nie słyszał, o co chodzi w tej historii, szczególnie na terenie Brazylii ?..

Że chodzi o "szczepionki", które tam w Brazylii trochę namordowały ludzi, oraz stosowanie  w horrendalnych ilościach i bez elementarnych środków bezpieczeństwa - GLYPHOSATU ???.. A nieszczęsny Zika robi za ozła ofiarnego i za PRETEKST wkrótce do przeprowadzenia niedługo masowych i PRZYMUSOWYCH "szczepień", na jeden telefon o "pandemii" z WHO ?..

PO CO robi pan dodatkowo ludziom g..no z mózgu ?...

Skomentuj