Leki przeciwbólowe przyczyniły się do znacznego wzrostu śmiertelności

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu
Amerykańskie Centrum Kontroli Chorób i Prewencji (CDC) opublikowało raport z którego wynika, iż kobiety w Stanach Zjednoczonych umierają z przedawkowania leków przeciwbólowych na receptę w zastraszającym tempie. W 2010 roku odnotowano aż pięć razy więcej zgonów, niż miało to miejsce w 1999 roku.

 

Raport informuje również, że 6631 kobiet zmarło w 2010 roku w wyniku przyjmowania tabletek takich jak Vicodin i Oxycontin. Liczba ta jest czterokrotnie większa od zgonów w wyniku połączenia heroiny i kokainy. W 1999 roku, poprzez zażywanie leków przeciwbólowych bez recepty, zmarło 1287 kobiet, natomiast pomiędzy rokiem 1999 a 2010, w wyniku przedawkowania zanotowano aż 48 tysięcy zgonów.

 

Dyrektor CDC Tom Frieden powiedział, że liczby te są bardzo niepokojące. Od roku 1999 do 2010, w wyniku przedawkowania środków przeciwbólowych, zaobserwowano wzrost liczby zgonów o 400 procent wśród kobiet i 265 procent wśród mężczyzn. Ponadto, od 2007 roku przedawkowanie leków zabija większą ilość kobiet niż wypadki samochodowe.

 

Według raportu, zaobserwowano największe ryzyko zgonu u kobiet w wieku 45-54 lat w wyniku zażywania środków odurzających na receptę i opioidów. Kobiety są szczególnie narażone, ponieważ częściej cierpią na przewlekłe bóle niż mężczyźni i mogą stać się szybciej uzależnione od leków.

 

Jak zauważa CDC, ilość opioidowych leków przeciwbólowych, w tym oksykodon, metadon i hydrokodon, zwiększyła się czterokrotnie w sprzedaży w aptekach, szpitalach oraz gabinetach lekarskich od 1999 roku. Zdaniem Toma Friedena, silne leki przeciwbólowe dostępne na receptę powinny być zastrzeżone tylko dla szczególnych przypadków, ponieważ w wielu sytuacjach ryzyko znacznie przewyższa korzyści.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Nie powinno być żadnych

Nie powinno być żadnych recept. Powinna być możliwość podpisania oświadczenia, że biorę wszystkie leki na własną odpowiedzialność. Ci którzy chcą być traktowani jak bydło mogą nie podpisywać i wtedy mogą zdać się na łaskę takiego Toma Friedena, który oceni czy korzystniej dla farmy będzie jak umrą czy jak będzie ich boleć.

Portret użytkownika Zenek

Ból jest: - dla człowieka

Ból jest:
- dla człowieka objawem chorobowym iz cos należy zmienić w swoim życiu (dieta, sposób poruszania się etc);
- dla organizmu czynnikiem wyzwalajacym reakcję leczniczą (zeby się nie wdawać w opisy jakie białka co aktwują by bolec przestało).
 
Branie "środków przeciwbólowych" ma na celu zakłócenie obu tych "ścieżelk". Człowiek jakiego już nie boli "pogłębia uraz" (mechanicznie, chemicznie etc) a organizm pobawiony "oczu" nie reaguje na postępującą skrycie jego degenerację. Oczywiście nieleczony ale tłumiony "ból" nie zamierza ustępować i tylko nasila manifestację swojego istnienia powodując iż "środki przeciwbólowe" stają się coraz mniej wydajne (efekt narkotyczny). A w rezultacie jak już pacjent zdecyduję się z "bólem" pójść do lekarza ten najczęściej z podobnym jak w reklamie w/w środków szerokim od ucha do ucha uśmiechem mówi mu iz "to czy tamto należy mu wyciąć bo już ... do użytku". I tak przemysł medyczny ma kolejnego kalekę (TARGET SPRZEDAŻOWY) do masowej sprzedaży kolejnych ton "medykamentów dr. mendele" a oddany przemysłowi koncentracyjnemu lekarz wczasy na Majorce fundowane z "cierpienia pacjentów". I szmal dla moloha yahwe się kręci.
 
 

Portret użytkownika Laura

Ból i gorączka to takie

Ból i gorączka to takie lampki sygnalizujące, że coś źle robimy. Jeżeli w naszym samochodzie zapala się czerwona lampka, to szukamy prawdziwej przyczyny, a nie wykręcamy żarówkę i uważamy, że wszystko jest już ok.
Nasz organizm ma dar samoleczenia, pod warunkiem, że mu w tym nie przeszkadzamy. Trzeba więc postępować z nim inteligentnie:
1.nie prowadzić rabunkowej gospodarki,
2.dostarczać witamin i minerałów, bo to, co jemy ma ich coraz mniej
3.unikać chemiczno-plastikowych produktów
4.uprawiać sport
5.wysypiać się
i najważniejsze
6.nie być agresywnym i pełnym krytyki, bo to są największe trucizny

Portret użytkownika ada

zgadza sie :) otrzymalismy

zgadza sie Smile otrzymalismy wszystko co nam jest potrzebne by oprzec sie infekcjom, badz jesprawnie eliminowac. Nie powinnismy jednak przeszkadzac w tym procesie, co robimy, poprzez lykanie chemii (tabletki wszelkiej masci) oraz zasmiecanie organizmu (jedzenie)
stawiam duzy podkreslink pod jedzeniem, ma ono gromny wplyw na proces samolecznia.
jesli chodzi o leki przeciwbolowe, to stalismy sie ofiarami systemu. Paaracetamol, paracetamol z kodeina (czytaj sama kodeina z odrobina paracetamolu)
pseudoefedryna - pochodna amfetaminy laczona z paracetamolem (gripeksy i inne cudownosci na grype, zeby z noska gile nie lecialy) o staje sie az smieszne, tak na smutno smieszne...bo lykamy i nie zastanawiamy sie czy pomagamay czy szkodzimy sobie. Jesli ktos ma jeszcze watpliwosci to ja mu odpowiadam -szkodzimy Smile
pozdrawiam cieplo Smile
 

Portret użytkownika b@ron

no to żeś mnie adziu

no to żeś mnie adziu pocieszyła...od dwóch tygodni jade na paracetamolu ...teraflu zatoki naprzemian z gripeksem ...wygląda jak alergia ,zajęte zatoki ,piekące oczy ,chwilami suchy kaszel ...do doktora się nie wybieram ,jako e wierzę w doktorów na równi z bogiem...tj...czasem ;)...co dziwniejsze że staram się zdrowo odżywiać...nigdy nie byłem na nic uczulony a tu tak jakoś odporność padła :(((

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj