Leki na wirusa HIV okazały się nieskuteczne w przypadku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Światowe media poinformowały niedawno, że leczenie farmakologiczne powszechnie stosowane w leczeniu zakażenia wirusem HIV może być również skuteczne przeciwko COVID-19. Pomimo obiecującego potencjału, okazuje się, że terapia ta nie może być stosowana w leczeniu zarażenia koronawirusem.

Objawy zarażenia wirusem SARS-CoV-2 mogą występować w łagodnej postaci, lecz w ciężkich przypadkach mogą obejmować ostre zapalenie płuc, niewydolność wielonarządową, a nawet śmierć. Obecnie nie ustalono konkretnych metod leczenia zakażeń koronawirusem, a terapia obejmuje jedynie leczenie objawowe.

Aby ustalić, czy lopinawir-rytonawir – środek stosowany w leczniu wirusa HIV, może odgrywać rolę w leczeniu COVID-19, badacze przebadali 99 osób z potwierdzoną infekcją koronawirusem i trudnościami w oddychaniu. Lopinawir-rytonawir zmniejsza ilość wirusa HIV w organizmie, dzięki czemu układ odpornościowy może lepiej zwalczyć chorobę. Pacjentom podawano odpowiednio 400 mg i 100 mg leku dwa razy dziennie przez 14 dni. Ich wyniki porównano z grupą kontrolną złożoną ze 100 pacjentów, którzy nie otrzymali leku.

Wyniki pokazały brak znaczącej różnicy między tymi, którzy brali lek, a tymi, którzy otrzymali standardową opiekę. Średnio obie grupy wymagały około 16 dni leczenia, chociaż u tych, którzy otrzymali lek, zaobserwowano poprawę około dzień wcześniej. Leczenie nie zmniejszyło również śmiertelności w grupie badanych.

Dlaczego lopinawir-rytonawir nie był skuteczny? Może to wynikać z okoliczności badania. Zespół medyczny włączył do badania ososby w zaawansowanym stadium choroby. Niektórzy z pacjentów doświadczyli poważnego uszkodzenia tkanek. Badacze zaznaczają jednak, że lek stosowany w zarażeniu wirusem HIV nie pokazuje obecnie obiecujących rezultatów.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika sceptyyk

 

 

Leki na wirusa HIV okazały się nieskuteczne w przypadku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2

 HIV i leki na hifa to jakaś popierdółka. Jeszce są leki na ebola i inne sarsy. A jak już nic z tamtych nie zadziała to mamy w odwodzie broń ostateczną, broń ostatniej nadziei "TABLETKI DZIEŃ PO" 

Portret użytkownika angelus

To czy forowany obecnie

To czy forowany obecnie koronowirus jest niebezpieczny, czy nie i czy w ogóle istnieje nie ma najmniejszego znaczenia. Znaczenie ma natomiast informacja medialna i geopolityczna mająca na celu spłoszyć niepokorne ludzkie społeczności i zagonić bydełko do segregacji depopulacyjnej. Tak się rozpoczął I etap spektaklu NWO

Siedźcie w domu i za żadną cenę nie dajcie się zaszczepić. Bo szczepionka to II etap NWO mający nas zdepopulować... Bez nuk, ludobójstw czy innych rzezi... Po prostu wyłączą ci pikawę, albo rozwalą ci naczynie w mózgu i po tobie...  ( po to jest 5G) SI będzie prowadziło ową perfekcyjną Strategię Zrównoważonego Rozwoju...

Za 10-20 lat zostanie nas upragniona przez NWO liczba 500 mln osobników

Portret użytkownika Wojna INFO

Taaaa. Trump. Człowiek

Taaaa. Trump. Człowiek całkowicie odporny na zarażenie SARS-CoV-2. Człowiek który mimo bardzo blikich kontaktów z trzema osobami które miały wtedy tego wirusa sam jest zdrowy.

Nic dziwnego, że pojawiają się teorie spiskowe mówiące, że musiał być wcześniej zaszczepiony. A szczepionkę ma tylko twórca.

Portret użytkownika Trup

Srebro koloidalne - owoce i

Srebro koloidalne - owoce i warzywa nie przerobione zajadamy i unikamy mięcha i cukru - kogel mogel jak mówi H. Czerniak nie wiem jak zrobić bez cukru? (nie jednak kogel mogel nie, bo żółtko stosują jako pożywkę dla bakterii i wirusów jak chcą rozwijać je). Czosnek Imbir Kurkuma Cebula dużo odpoczynku i snu - nawadniamy się dobrze, bo woda to podstawa wszystkiego.

lek

Covid fake i gówno prawda - uwaga nie szczepić się i nie robić żadnych wymazów zwłaszcza przez nos. https://www.youtube.com/watch?v=5Tt-ObO94QQ&t=1s

Strony

Skomentuj