Leki na przeziębienie w postaci saszetek – sposób na rozgrzanie organizmu i złagodzenie uciążliwych dolegliwości

Kategorie: 

Źródło: whitepress

Dopadło Cię przeziębienie, więc szukasz sposobu na to, aby się rozgrzać organizm a jednocześnie zapomnieć o nieprzyjemnych dolegliwościach? Gorąca herbata to dobry wybór, ale w leczeniu przeziębienia lepiej sprawdzą się saszetki do przyrządzenia roztworu doustnego.

Saszetki do przyrządzania roztworu doustnego – w jaki sposób pomagają w walce z przeziębieniem?

Leki na przeziębienie dostępne są w różnych postaciach. Oprócz tabletek czy syropów można kupić saszetki do przyrządzania roztworu doustnego. Wśród substancji czynnych, które występują w ich składzie można wymienić m.in.:

  • paracetamol o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym;
  • ibuprofen, który zmniejsza stan zapalny, ból i gorączkę;
  • fenylefrynę, czyli substancję zmniejszającą obrzęk zatok i błony śluzowej nosa;
  • chlorfenaminę należącą do substancji przeciwhistaminowych, które pomagają w przypadku kataru;

Niektóre leki na przeziębienie zawierają też kwas askorbowy, czyli witaminę C. Odgrywa ona ważną rolę w profilaktyce i leczeniu infekcji, ponieważ wspiera układ immunologiczny.

Połączenie paracetamolu i witaminy C znajdziesz np. w leku “Fervex D bez cukru”. Jest on zalecany przy doraźnym leczeniu objawów przeziębienia, a także grypy i stanów grypopodobnych. Może być stosowany od 15. roku życia.

Leki na przeziębienie w postaci saszetek dzieci

Czy leki w postaci saszetek mogą być podawane również dzieciom? Tak, z myślą o najmłodszych zostały stworzone specjalne saszetki, które mają nie tylko odpowiednio dobrany skład, ale i owocowy smak. Dzięki temu łatwiej podawać je dzieciom, które nie zawsze chętnie przyjmują leki.

Jeśli interesują Cię leki dla najmłodszych do wyboru masz np. “APAP Przeziębienie Junior”. Wyróżnia się unikalnym połączeniem składników (paracetamolu, kwasu askorbowego, fenylefryny chlorowodorku) i owocowym smakiem. Może być podawany dzieciom od 6. roku życia, u których pojawiły się gorączka i dreszcze, dolegliwości bólowe, katar czy niedrożność zatok i przewodów nosowych przebiegająca z bólem.

Innym lekiem w postaci saszetek, który charakteryzuje się starannie dobranym składem i owocowym smakiem jest “FERVEX Junior”.Zmniejsza obrzęk i przekrwienie błon śluzowych udrażniając przewody nosowe, hamuje łzawienie i kichanie, a także pomaga zapomnieć o bólu i gorączce.


Szukasz czegoś innego niż tabletki czy syropy? Zamów jeden z leków na przeziębienie w postaci saszetek dostępnych w naszej aptece i przygotuj rozgrzewający roztwór doustny łagodzący nieprzyjemne objawy.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro