Lekarze uważają, że unikanie alkoholu może zwiększać ryzyko demencji

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Naukowcy z Uniwersytetu Nowej Południowej Walii przeprowadzili badanie ankietowe, które wykazało, że ryzyko demencji jest wyższe u osób całkowicie powstrzymujących się od alkoholu. Praca została opublikowana w czasopiśmie Addiction.

Naukowcy zebrali dane z 15 badań epidemiologicznych dotyczących związku między spożyciem alkoholu a demencją, przeprowadzonych na sześciu kontynentach. Łącznie obejmowały 24,5 tys. osób, których średni wiek w momencie rozpoczęcia badania wynosił prawie 72 lata.

 

Okazało się, że ryzyko rozwoju demencji było najwyższe wśród osób, które nie piły alkoholu. Ci, którzy pili umiarkowanie lub nawet często, mieli mniejsze ryzyko rozwoju demencji. Ryzyko nie zależało od ilości spożytego alkoholu.

 

Uczestnicy samodzielnie oceniali swój poziom spożycia alkoholu i mogli go obniżyć. Ponadto wielu pijących mogło nie zostać uwzględnionych w analizie, ponieważ zmarli przed 72 rokiem życia. W rezultacie najzdrowsze mogły zostać włączone do badania. Praca miała inne ograniczenia, dlatego należy ją traktować z ostrożnością. I oczywiście odkrycia naukowców nie mówią, że alkohol chroni przed demencją.

 

Ogólnie dane z różnych badań pozostają sprzeczne: niektóre pokazują, że alkohol nie zwiększa ryzyka demencji, inne, że istnieje związek i zależy od dawki. Według Komisji Lancet 2020 do 40% przypadków demencji można zapobiec lub opóźnić. Identyfikacja nowych czynników ryzyka umożliwi podjęcie działań zapobiegających jeszcze większej liczbie chorób.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Otóż, to co uważają lekarze,

Otóż, to co uważają lekarze, jest bardzo, ale to bardzo odległe od rzeczywistości. Co niektórzy z nich się zastanawiają, zadając na serio pytanie - Pacjencie, o co tobie właściwie chodzi i po co tu mi przylazłeś ?    :))) 

Portret użytkownika PiotrRA

Myślę że mają ci naukofffcy

Myślę że mają ci naukofffcy rację,biorąc pod uwagę że demencja jest choroba osób starszych i pijąc duże ilości alkoholu automatycznie zmniejszamy szansę dożycia godziwego wieku więc wg sttatystyki demencja dopada tych pijących mniej bądź wogole ;-)
Idąc tym tokiem rozumowania,demencja mnie nie jest groźna he

Portret użytkownika Endymion

Demencję mają wszyscy chyba,

Demencję mają wszyscy chyba, bo ja mam deja vu, jak widzę, że UE zarządziła, że mają być tylko jedne wtyczki do ładowania urządzeń elektronicznych. Kilkanaście lat temu zrobiono ładowanie z mini usb telefonów, a i tak od tego czasu powstały dwa typy: A i C.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Portret użytkownika ba

Psalm 104 : 15  a także wino,

Psalm 104 : 15  a także wino, które rozwesela serce śmiertelnika,+żeby twarz lśniła od oliwy,+

Oczywiście są osoby co wina nie potrawią pić i nie powinni korzystać z tych trunków , bo to trunek dla ludzi na poziomie a nie dla alkoholików !

1 Koryntia 10: 23  Wszystko wolno, ale nie wszystko jest korzystne.+ Wszystko wolno,+ ale nie wszystko buduje.+

Czy wolno jechać   na czerwonym świetle - możesz  ,  masz wolną wolę ,  ale potem sie tego ponosi konsekwecję ! a czy taka jazda jest bezpieczna ???  a czy pirat drogowy to rozumie ????  a czy alkohololik rozumie ze upijanie  jest szkodliwe ???? a czy  jesteś wstanie takiemu to wytłumaczyć  - wyśmieje cię !

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika Urszula Patyk

"Złożono wniosek o koniec

"Złożono wniosek o koniec hodowli zwierząt na ubój w UE."

No tak, widać że chyba wszystko idzie zgodnie z planem.

Jak to dobrze że unijnni ekolodzy zajeli się losem zwierzątek , biednych, krówek i kurek i świnek. Naukowcy już wymyślili smaczne sztuczne ekologiczne mięsko. Polacy nie będą już krzywidzć zwierząt. Jak zobaczę gdzieś na wsi kurę to od razu dzwonię na policję że by takiego bandytę wsadzono na wiele lat.

Podobno w amerycę powstała inicjatywa polityczna aby wprowadzić kontrolę zwykłych prywatnych ogródków przydomowych. To chyba dobrze że ścisła będzie kontrola, wszystko jest robione dla poprawy jakości warzyw i owoców bo ludzie mogą stosować nielegalne nasiona nie pochodzące od certyfikowanych producentów. Albo mogą robić sadzenie lub podlewanie, nie zgodnie z procedurami, co mogło by wywołać stres u roślinek.

W polsce coś takiego by się przydało. Jakaś taka mocna urzędnicza kontrola co ci ludzie robią w swoich ogródkach. No i jakiś podatek żeby urzędnicy mogli godnie żyć. Coś w formie policji-ekologicznej, a i kary surowe jaknajbardziej, za nielegalne nasiona albo, nielegalne roślinki. Za wodę deszczową do podlewania też gminy powinny brać opłaty. A światło słoneczne to co, nie myślcie sobie że to miało by bybć za darmo. Wiadomo żę te środki zostaną przeznaczonę na poprawę żywności, wody i powietrza dla waszego zdrowia.

 

Co o tym myślicie czcigodni czytelnicy ?

Portret użytkownika mordo schab ciało

To nie jest tak zamknąć to.

To nie jest tak zamknąć to. To nie jest jakaś pojedyńcza firma. To są miliony zatrudnionych ludzi. To są różne gałęzie tj. w ogromnym skrócie hodowla, pożywienie, logistyka, rzeźnie itd. Możliwe, że przeobraziliby ubojnie w produkowane 'mięso', ale to wiąże się z kolosalnymi kosztami i wymianą personelu. Możliwe zamieszki. Nie wszyscy dadzą ot tak to sobie odebrać.

Prościej byłoby zaduszać powoli różnymi podatkami od cholera wie czego albo tak jak robią z BASF, gdzie zapowiedziano, że zmniejszenie dostaw gazu do 50% zmusi giganta do wyłączania maszyn. Skutkiem byłby wzrost cen jedzenia.

Ja tego sztucznego w każdym razie wolę nie dotykać. Sobie wyobrażam jakie długofalowe skutki by mogło zostawić. Już zatrute obecnie mięso zastrzykami i antybiotykami im nie wystarczają.

Portret użytkownika ba

A co Biblia mówi w tym

A co Biblia mówi w tym temacie  , bo to najlepsze rady dla ludzkości :

Rodzaju 9:  A bojaźń przed wami i trwoga przed wami będzie nad wszelkim żywym stworzeniem na ziemi i nad wszelkim latającym stworzeniem niebios, nad wszystkim, co się porusza po ziemi, i nad wszelkimi rybami morza. Oto dane są w wasze ręce.+  Wszelkie poruszające się zwierzę, które żyje, może służyć wam za pokarm.+ Tak jak zieloną roślinność daję wam to wszystko.+  Tylko mięsa z jego duszą+ — jego krwią+ — nie wolno wam jeść.+

Dzieje Apostolskie 10: 11  i zobaczył niebo otwarte+ oraz jakieś naczynie, które zstępowało niczym wielka lniana płachta spuszczana za cztery końce na ziemię; 12  były w nim wszelkiego rodzaju stworzenia czworonożne i ziemskie stworzenia pełzające, i ptaki nieba.+ 13  I dobiegł do niego głos: „Wstań, Piotrze, zarzynaj i jedz!”+ 14  Lecz Piotr rzekł: „Ależ nie, Panie, gdyż nigdy nie zjadłem nic skalanego i nieczystego”.+ 15  I znowu, po raz drugi, głos rzekł do niego: „Przestań nazywać skalanym+ to, co Bóg oczyścił”.

Oczywiście jak ktoś nie chce jeść mięsa to niech nieje , to kazdego wybór !

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika spokoluz

Ty agent usmański ,

Ty agent usmański , przykrywacz postów ważnych i rzeczowych - robisz tylko usuwanie ważnych postów aby je przesunąć na stronę nr. 2 - tu też , wpis i odpowiedź na swój wpis aby szybciej coś ważengo usunąć z 1 eszej strony. Spadaj agencie usmański.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika ba

Co do reszty Biblia odp:

Co do reszty Biblia odp:

2 Tmoteusza 3: 13  Natomiast ludzie niegodziwi i oszuści będą się posuwać od złego ku gorszemu, wprowadzając w błąd i będąc w błąd wprowadzani.+

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

2 Piotra 2:  I będą was zachłannie wyzyskiwać sfałszowanymi słowami.+ Ale jeśli chodzi o nich, wyrok pradawny+ się nie odwleka, a ich zagłada nie drzemie.+

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Strony

Skomentuj