Lekarze twierdzą, że niski poziom kwasów omega-3 czterokrotnie zwiększa ryzyko śmierci z powodu COVID-19

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Opublikowano wyniki pierwszego badania potwierdzającego bezpośredni związek między poziomem kwasów tłuszczowych we krwi ludzkiej a śmiertelnością z powodu koronawirusa. Teraz naukowcy rozważają nie tylko opcje zapobiegania COVID-19 za pomocą kwasów omega-3, ale także badają skuteczność przewidywania śmiertelności dla tego biomarkera.

Najnowsze badanie przeprowadzone przez amerykańskich naukowców dostarcza mocnych dowodów na to, że wyższy poziom omega-3 we krwi wiąże się z niższym ryzykiem zgonu z powodu COVID-19. Autorzy badania twierdzą, że kwasy tłuszczowe omega-3 mają silne działanie przeciwzapalne i mogą osłabiać burze cytokin.

 

Obecnie w literaturze medycznej znajduje się kilka artykułów sugerujących korzystny wpływ kwasów omega-3 na COVID-19. W najnowszym badaniu naukowcy obserwowali stu pacjentów z COVID-19, których podzielono na cztery grupy po 25 osób na podstawie poziomu omega-3 we krwi.

 

W pierwszej grupie z najwyższym poziomem omega-3 zmarł tylko jeden pacjent, natomiast w grupach o niższych wskaźnikach śmiertelność wyniosła trzynaście osób. Innymi słowy, względne ryzyko śmiertelności było około czterokrotnie wyższe u osób z niższym poziomem kwasów omega-3. Dane te uzyskano po skorygowaniu o płeć i wiek pacjentów.

„Chociaż to badanie pilotażowe nie spełnia standardowych progów istotności statystycznej, dostarcza mocnych dowodów na korzystny wpływ kwasów omega-3 na zmniejszenie ryzyka wystąpienia niepożądanych skutków COVID-19” - powiedział Arash Asher współautor badania.

Z drugiej strony, niski poziom omega-3 może być skutecznym wskaźnikiem śmiertelności z powodu COVID-19, twierdzą naukowcy, ale te założenia nie zostały jeszcze dokładnie przebadane.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Czyli podsumowując wystarczy

Czyli podsumowując wystarczy powiedzieć , że osoby niedożywione i osłabione łatwo ulegają infekcjom zasilając grono potencjalnych umrzyków ! NIC NOWEGO . W starożytnych Chinach zaś , za dobrego lekarza uważano tego , pod którego opieką wszyscy byli zdrowi a dziś "dobry" jest ten , który wypisując dłuższe recepty napędza zyski firmom farmacetycznym , których zarządy zainteresowane są JEDYNIE zwiększaniem zysków np. poprzez lekką zmianę składu "starego leku" by sprzedać go DROŻEJ jako "nowy i lepszy" .. 

Portret użytkownika endriu gołota

Takimi oto tekstami panie

Takimi oto tekstami panie Tallinn współpracujesz ciemnymi siłami w propagowaniu i socjotechnicznemu praniu mózgów niewinnych ludzi

Covid to prawdziwy zabójca. Jak dotąd zabił grypę, raka, choroby serca – zabił zdolność myślenia, logikę i zdrowy rozsądek.

 

Portret użytkownika Mojeimię44

A ja wam cały czas piszę, że

A ja wam cały czas piszę, że najlepsze lekarstwo na grypę to citrus medica sarcodactylis. Jeśli nie macie tego owocu pod ręką to wystarczy napar ze skórki od cytryny. Skórki należy zagotować w wodzie i opary wdychać w ramach inhalacji.

 Nie słuchajcie tych głów z telewizji- mędrców od siedmiu boleści bo niedługo wasz dom zamieni się w centrum apteczne a im o to chodzi by pozbyć się zapasów wszystkich leków- czystki w magazynie. 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Skomentuj