Lekarze sugerują, że cukrzyca może mieć związek z bólami pleców

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Jak wykazują najnowsze badania, osoby z cukrzycą mają o 35% wyższe ryzyko wystąpienia bólu pleców i o 24% większe ryzyko wystąpienia bólu szyi, niż osoby zdrowe. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Sidney zostały opublikowane w czasopiśmie PLOS ONE.

 

Bóle pleców i szyi występują w pewnym wieku u większości populacji. Najnowsze badania pokazały jednak, że częstość ich występowania znacznie wzrasta w przypadku osób chorujących na cukrzycę.

 

Mimo zbadania związku pomiędzy cukrzycą typu 2 a bólami pleców, naukowcy nie mogą wskazać dokładnego czynnika, który powoduje nieprzyjemne dolegliwości. Cukrzyca typu 2 i ból pleców mają jednak silny związek z otyłością i brakiem aktywności fizycznej. Ponadto, analiza pokazała, że leki przeciwcukrzycowe mogą wpływać na ból, co może wynikać z jego wpływu na poziom glukozy we krwi.

Badacze planują rozszerzyć swoje badania, aby zbadać dokładną zależność między objawami. W tym czasie, naukowcy zalecają, aby lekarze przeprowadzali badania cukru we krwi pacjentów skarżących się na częste bóle szyi oraz odcinka lędźwiowego.

 

Cukrzyca jest coraz bardziej rozpowszechnionym stanem przewlekłym. Szacuje się, że obecnie aż 382 miliony ludzi na całym świecie zmaga się z cukrzycą typu 2.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Esteban

Nie wiem czy cukrzyca

Nie wiem czy cukrzyca cukrzycą ma związek z bolem pleców, ale rosyjscy naukowcy udowodnili, że czy są połączone nerwami z zadkiem. Podczas badania ukłuto mocno pacjęta w pośladekaa oczu pociekły mu łzy. Gdy natomiast pacjęta ukłuto w oko, ten sfajdał sie w majty.

Portret użytkownika Elka

Szacuje się, że około 70%

Szacuje się, że około 70% chorób pochodzi od kręgosłupa. Jeśli występuje ucisk na którymś odcinku rdzenia kręgowego, zależnie od odcinka mogą wystąpić odpowiednie reakcje w organizmie, wywołując problemy z dowolnym narządem. Nie wiem, czemu się dziwią i drapią w beretki. Postudiowali by trochę neuroanatomię, to by wiedzieli. W każdym przypadku choroby na którą nie działają lekarstwa trzeba upatrywać przyczyny w kręgosłupie - z wyjątkiem oczywiście chorób zakaźnych. Choć i nawet nawracające anginy mogą być skutkiem ucisku w odcinku szyjnym, który skutkuje niedokrwieniem i zaburzeniem wysyłania sygnałów przez neurony - na tyle minimalny, że jest na codzień nie wyczuwalny, ale jednak już zaburzający procesy wpływające na odporność. Często takie osoby mogą mieć problem z trądzikiem, nawet w dorosłym wieku. Nastawienie przez wykwalifikowanego rehabilitanta kręgów w odcinku szyjnym będzie powodowało natychmiastowe zwiększenie przepływu krwi do mózgu. Ja miałam taką sytuację. Gościu jeszcze trzymał moją głowę w rękach, a ja czuję, jak moja skóra na twarzy robi się ciepła. Problemy z anginami zniknęły i trądzik też.

Skomentuj