Lekarze mówią o zwiększeniu częstości występowania tików nerwowych z powodu TikTok

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Zdaniem ekspertów na tle pandemii TikTok zwiększył liczbę użytkowników, którzy oglądali filmy osób z zespołem Tourette'a i jego charakterystycznym tikiem nerwowym.

 

Psychologowie i badacze specjalizujący się w zespole Tourette'a odnotowali gwałtowny wzrost częstości występowania niefizjologicznych tików nerwowych wśród młodych dorosłych w wieku od 12 do 25 lat. Większość przypadków to kobiety. Powodem tego zjawiska, jak twierdzą eksperci, było oglądanie filmu na TikToku.

 

Według lekarzy, na tle pandemii TikTok zwiększył liczbę użytkowników, którzy oglądali filmy osób z zespołem Tourette'a i charakterystycznymi tikami i adoptowali ich zachowanie. Naukowcy opisali rozwój takich objawów z powodu mediów społecznościowych jako „funkcjonalne zachowanie przypominające tiki”.

 

Eksperci zauważają, że młodzi ludzie mogą nieświadomie przejąć z sieci społecznościowych charakterystyczne dla zespołu Tourette'a tiki nerwowe. Liczba przypadków tików bez przyczyn fizjologicznych wzrosła od 1-5 procent do 20-35 od początku pandemii, a psycholodzy nazwali to zjawisko „epidemią podczas pandemii”.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Quark

A czy ktoś się zastanowił

A czy ktoś się zastanowił czemu w telewizji (w ciągu dnia) tyle jest tych pseudo-seriali gdzie nie ma chwili bez kłótni , krzyków , awantur i wszelkich innych problemów ? Czemu to ma służyć ... ?! Bo w ten sposób to jedynie można propagować takie właśnie "normy" zachowań społecznych , żeby wpoić telewidzom że taki właśnie jest świat i tak się "powinno" zachowywać bo to jest "normalne" ! Kiedyś (dawno temu) było zupełnie inaczej , telewizja emitowała programy i filmy promujące wszelkie pozytywne wzorce zachowań a dopiero późnym wieczorem (zwykle po 20.00) pokazywano "przemoc na ekranie" .. żeby chronić dzieci i młodzież przed złym wpływem filmowej agresji - a teraz ?! - To ma być "edukacja i wychowanie" ??!! Na dokładkę państwówka , nie wiedzieć czemu ? , całkowicie zrezygnowała z poprawnej polskiej pisowni zastępują polskie znaki - jakimiś zastępczymi symbolami (!) { w opisach programów i telegazecie } , że nieraz trudno to odczytać ! Wszystkie inne komercyjne stacje zachowały poprawną pisownię - ale nie państwówka ! To też pewnie jest "element edukacji" .. Wogóle ta ich "misja" jest taka gówniana , że się żygać chce a nie ogladać ! Czy tam już wogóle polaków (o patryjotach nie wspominając ) wcale nie ma ?! Gdzie my żyjemy !?

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Kiedyś miałem parę jajec,

Kiedyś miałem parę jajec,

kiedyś miałem kawał druta,

dziś bez jajec i bez prącia

ino płakać mi po kątach

hop sa sa, oj dana dana

nie mam już banana

Prawdziwa Wiertaranachazara to ja. Nie słuchajcie tego przebierańca co się pode mnie podszywa. Ukradł mi nika a teraz jeszcze spamuje z multikont.

Portret użytkownika oswiecony77

kolejna durna aplikacja

kolejna durna aplikacja zajmujaca czas Zycie masz jedno na poszukiwania nauke duchowa Po smierci ciala fizycznego wszystko przepadlo

25

1 Wtedy podobne będzie królestwo niebieskie do dziesięciu panien, które wzięły swoje lampy i wyszły na spotkanie pana młodego. 2 Pięć z nich było nierozsądnych, a pięć roztropnych. 3 Nierozsądne wzięły lampy, ale nie wzięły z sobą oliwy. 4 Roztropne zaś razem z lampami zabrały również oliwę w naczyniach. 5 Gdy się pan młody opóźniał, zmorzone snem wszystkie zasnęły. 6 Lecz o północy rozległo się wołanie: "Pan młody idzie, wyjdźcie mu na spotkanie!" 7 Wtedy powstały wszystkie owe panny i opatrzyły swe lampy. 8 A nierozsądne rzekły do roztropnych: "Użyczcie nam swej oliwy, bo nasze lampy gasną". 9 Odpowiedziały roztropne: "Mogłoby i nam, i wam nie wystarczyć. Idźcie raczej do sprzedających i kupcie sobie!" 10 Gdy one szły kupić, nadszedł pan młody. Te, które były gotowe, weszły z nim na ucztę weselną, i drzwi zamknięto. 11 W końcu nadchodzą i pozostałe panny, prosząc: "Panie, panie, otwórz nam!" 12 Lecz on odpowiedział: "Zaprawdę, powiadam wam, nie znam was". 13 Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny.

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Set

Sięgną po najbardziej

Sięgną po najbardziej delikatne środki i będą grali na uczuciach jak na strunach, by tylko przeciągnąć daną grupę etniczną na inną stronę, tworzyć antagonizmy i rozbić jedność mieszkańców ziemi. Chrzęsijaństwo nie było kiedyś religią, i się kulało w spokoju wśród rodzin rybackich. Później UFO to wykorzystało, tak mi się wydaje, jako walec na ludy północne, (później też natywne amerykańskie), przy pomocy rzymskich ludożerców, którym to zaprogramowano w postaci religii.

Portret użytkownika Quark

Jak niby "ufonauci" mieliby

Jak niby "ufonauci" mieliby to wykorzystać ? , jak chrześcijaństwo to właśnie ONI zapoczątkowali dokonując "niepokalanego poczęcia" - czyli zapłodnienia in vitro na Maryi żonie Józefa a potem dopilnowali , żeby Jezus stał się nauczycielem tłumów - przekazującym im uniwersalne mądrości . 

Skomentuj