Lek na gruźlicę zablokował 85% przerzutów raka

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Naukowcy odkryli nowy cel zapobiegania procesowi przerzutów nowotworowych i pokazali, jak już zatwierdzony lek dla ludzi skutecznie radzi sobie z blokowaniem rozwoju wtórnych ognisk nowotworowych. Jednocześnie zdrowe komórki nie ulegają uszkodzeniu. Naukowcy wiedzieli z wcześniejszych badań, że komórki rakowe migrujące z guza ogniskowego i wywołujące proces przerzutów są komórkami najlepiej przystosowanymi i dlatego pochłaniają więcej energii.

 

Brytyjscy naukowcy z University of Salford postanowili ocenić poziom cząsteczek przenoszących energię ATP w komórkach w celu określenia najbardziej nadprzystosowanych komórek.

 

Okazało się, że komórki o wysokiej zawartości ATP były najbardziej agresywne i pięciokrotnie bardziej przerzutowe. To odkrycie pozwoliło naukowcom skoncentrować się na mitochondriach, elektrowniach komórek wytwarzających ATP.

 

Dalsze eksperymenty doprowadziły zespół do opracowania leku Sirturo, który jest zatwierdzony do leczenia gruźlicy. Naukowcy wiedzieli, że lek jest ukierunkowany właśnie na ten proces w bakteriach, więc postanowili przetestować go na komórkach rakowych. Ich oczekiwania zostały spełnione. Kiedy naukowcy zastosowali Sirturo w modelach zwierzęcych, lek wycelował w mechanizm wytwarzania energii w tych wysoce przystosowanych komórkach rakowych i spowodował szybką „awaria zasilania”.

 

U zwierząt terapia zablokowała 85% przerzutów i nie uszkodziła w żaden sposób zdrowych komórek.

 

 

„Ten prosty pomysł zawsze był tuż przed naszymi nosami” – skomentował współautor badania Michael Lisanti. „Widzimy teraz, że ATP można wykorzystać jako biomarker i nowy cel terapeutyczny dla agresywnych komórek rakowych”.

 

Autorzy są przekonani, że bezpieczeństwo Sirturo u ludzi przyspieszy rozpoczęcie badań klinicznych, ale do tego czasu jest jeszcze wiele do zrobienia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Dzik

~Taka bajka- Dzisiaj (07:13)

Taka bajka- Dzisiaj (07:13)
Za górami za lasami była kraina w której Archonci hodowali gadające barany .Gdy stado baranów nadto się rozrosło a zaczynało w krainie brakować trawy ,postanowili zredukować stado .Wymyślono że zagraża stadu groźny wilk i tylko barany które zjedzą podane im cukierki staną się odporne na ataki wilka.Cukierki miały być zatrute.Jednak w stadzie pojawiły się sztuki które zaczęły podejrzewać podstęp i wzywać stado aby się nie częstowała cukierkami .Więc uruchomiono nagonkę na te zbuntowane barany , a tym którzy zjedzą cukierki obiecano nagrody.Zaczęto podawać stadu cukierki ale na każde 1000 cukierków tylko 50 było zatrute .Więc barany które zjadły nie zatrute cukierki stały się zaciekłymi obrońcami spożywania cukierków i zaczęły atakować zbuntowane barany , nic mi nie jest ,to nie prawda że są zatrute ,buntownicy kłamią. Ogłoszono że jedna taca cukierków nie wystarczy że trzeba będzie spożywać co pewien czas .Do każdej następnej tacy postanowiono dodawać część zatrutych cukierków .I tak stopniowo redukowano bezmyślne stado baranów

https://wydarzenia.interia.pl/polska/news-szczepienia-dzieci-w-wieku-12-15-lat-skierowania-od-poniedzi,nId,5279819

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Portret użytkownika baca

gruźlicy już nie ma talinn od

gruźlicy już nie ma talinn od paru dekad, zaczęła zanikać po II wojnie i nie pomogły jej przetrwać nawet masowe szczepienia anglików...
w stanach nawet nie było szczepień na gruźicę i dokładnie tak samo zniknęła jak w miejscach gdzie jej zarazki wszczepiano ludziom...
do uporania się z gruźlicą w zupełności wystarczyła poprawa warunków higienicznych - to jest ten tajemniczy lek który się jej pozbył na dobre...
ona powraca w slumsach i obozach dla uchodźców i tylko tam...
i w stulecie pozbycia się u normalnych ludzi gruźlicy opowiadasz nam o leku na gruźlicę? tak bezinteresownie? czy może chcesz wypromować jak Matiz te swoje materace, jakiś produkt "lek na gruźlicę" który leży na magazynach a przecież "leczy" wszystkie choroby?
Matizowi sprzedaj - może przestanie w nocy się moczyć...

 

Portret użytkownika Demiurg

Baca, ogólnie to masz rację,

Baca, ogólnie to masz rację, ale sztuczka w niuansach. Gruźlica jest głownie chorobą odzwierzęcą, więc zniknęła nie tyle ze względu na poprawę warunków u ludzi lecz na szczepienie krów oraz świń i pasteryzowanie mleka. To nie ludzie byli głównym wektorem gruźlicy.

a tak btw: gruźlica to jedna z bardziej adaptogennych i zmiennych chorob.

Portret użytkownika Piterrro

"gruźlicy już nie ma"

"gruźlicy już nie ma" normalnie weź się człowieku nie wypowiadaj o czymś o czym bladego pojęcia nie masz. Jakieś 8 lat temu ja i moja rodzina leżeliśmy w szpitalu zakaźnym w Otwocku z powodu zarażenia gruźlicą. Nie mieszkamy w "slumsach", jedzenia też mamy pod dostatkiem. Po prostu mieliśmy kontakt z inną zaraźoną osobą. 

"Znafca" się znalazł. Poczytaj lepiej o aktualnej sytuacji.

Portret użytkownika baca

z osranego bedzie miał

z osranego bedzie miał przynajmniej jakąś korzyść, bo nie tylko odpędzi sanepid i zombie, ale jeszcze jak mu sraka wyschnie to powstanie całkiem spora draska do podpalania zapałek - rzecz bezcenna pod parasolem w nieznanym terenie...

 

Skomentuj