LEGO ogłosiło usunięcie "sterotypów płciowych" z ich zabawek

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Duński koncern Lego poinformował, że będzie pracować nad usunięciem stereotypów płciowych ze swoich zabawek. Decyzja jest pokłosiem badania zleconego przez firmę, które wykazało, że chłopcy mniej chętnie niż dziewczynki uczestniczyli w pewnych zabawach z użyciem ich produktów.

 

Aż 71 procent badanych chłopców obawiało się wyśmiewania w razie zabawy „dziewczęcymi zabawkami”. Naukowcy uważają, że zarówno chłopcy jak i ich rodzice, obawiają się nękania, za zabawę zabawkami uznawanymi za dziewczęce. Z badania wynika, że w czasie gdy rodzice zachęcali synów do uprawiania sportu lub aktywności związanych z naukami ścisłymi, córki były zachęcane do tańca, przebieranek czy pieczenia.

 

Żadne z dzieci nie było oczywiście zmuszane do konkretnego typu aktywności. Dla przedstawicieli firmy LEGO, którzy zapragnęli zaskarbić sobie aprobatę lewicowych środowisk, była to jednak świetna okazja, do wprowadzenia zmian w ich produktach. W ramach działań "korekcyjnych", firma nawiązała współpracę z Instytutem Geeny Davis, który będzie przeprowadzać audyty i doradzać, jak zaradzić uprzedzeniom związanym z płcią i szkodliwymi stereotypami.

Lego zrezygnowało z podziału płciowego zabawek, a w e-sklepie firmy, podziały są albo wiekowe albo tematyczne. Firma chce w ten sposób zachęcać dzieci do bawienia się zestawami, które tradycyjnie, są postrzegane jako zestawy dla drugiej płci. Jest to też krok w celu zwiększenia sprzedaży bardziej standaryzowanych zestawów klocków. Najwyraźniej, nawet korporacyjne pójście na łatwiznę w dostarczaniu produktów, można ubrać w ideologię.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

I to jest właśnie kulturowe

I to jest właśnie kulturowe przekleństwo naszej ludzkiej cywilizacji , że gdy dzieciak choć trochę "odstaje" od schematu wyznaczonego przez rówieśników to zaraz jest piętnowany poprzez drwiny , kpiny , poniżanie i wyśmiewanie ! Dlaczego tak jest , że gdy bachory zauważą kogoś kto nie jest dokładnie taki sam jak oni to zaraz biorą go na celownik ? To przez takie traktowanie "inności" w dzieciństwie wyrabia się odruch owczego pędu i psychologii tłumu . To przez to prześladowanie odrębności , późniejsi dorośli boją się być sobą i często postępują nie tak jak wewnętrznie czują ale tak by nie odstawać od ogółu ! Ludzie to nie wrony i nie muszą krakać jak i ony tylko dlatego , że wśród wron żyją ! Przez takie traktowanie indywidualizmu przez dzieci w dzieciństwie wyrabia się odruch "nie myślenia" , zastępowanego naśladownictwem . A my potem się zastanawiamy dlaczego ludzie w tłumie są głupi ? - bo się boją być sobą i mieć swoje zdanie z obawy przed krytyką ! A jak dzieciak zamiast grać w piłkę , czy ganiać po boisku woli posiedzieć w spokoju , poczytać czy pobawić się klockami to nikogo to NIE powinno obchodzić . Każdy jest inny i ma prawo do odrębności i indywidualizmu . Narzucanie swojego "widzi mi się" i czyjejś woli również jest przekleństwem grup dziecięco młodzieżowych , w których zawsze znajdzie się jakiś "przywódca" próbujący wszystkich sobie podporządkować. Dlatego powtórzę jeszcze raz - przyczyny problemów społecznych gnieżdzą się w szkołach podstawowych !

Portret użytkownika Set

To przez to prześladowanie

To przez to prześladowanie odrębności , późniejsi dorośli boją się być sobą i często postępują nie tak jak wewnętrznie czują ale tak by nie odstawać od ogółu !

Nie wmawiaj mi kurwa takich bzdur. Nie zamierzam być jak te imbecyle i nie będę !! Skąd ty bierzesz takie brednie ? Jak ktoś jest słaby to się da złamać.

Jeszcze wkyrzyknienie wjebałeś, tak jakby tak musiało być bo ty tak uważasz.

 

Portret użytkownika Namaste

Miałeś kiedyś szkolenie z

Miałeś kiedyś szkolenie z udzielania pierwszej pomocy? Śmiem przypuszczać, że nie. Być może dziwi Cię to pytanie, ale zaraz wykażę, że ma ono sens. Otóż na takich szkoleniach uczą, że jak jest wypadek drogowy, to trzeba konkretne osoby wyznaczyć do wykonania konkretnych czynności. Czyli nie mówimy do tłumu, by ktoś zadzwonił po pogotowie, tylko wskazujemy konkretną osobę, która ma to zrobić. Tak samo jeśli potrzebujemy pomocy przy resuscytacji, to też wskazujemy na konkretną osobę. Wiesz, dlaczego tak się powinno robić? Ano z powodów, które opisał Quark. Nikt się nie chce wychylić z tłumu i sam z siebie nikt nie zrobi tego, co się powinno zrobić w takiej sytuacji. Jeśli tak się nie zachowujesz, to plus dla Ciebie, ale niestety 95% społeczeństwa ma inaczej. 

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Portret użytkownika Quark

Nie wiem o jakich "imbecylach

Nie wiem o jakich "imbecylach" piszesz , ale widać że kompletnie nie "zatrybiłeś" o czym napisałem . No cóż nadajemy na różnych częstotliwościach .Kultury słowa też nie zamierzam cię uczyć - to twoja wizytówka ! Wyjaśniłem tą myśl szerszym kontekstem ale trzeba umieć go dostrzec . Przypomnę więc raz jeszcze pewne znane powiedzonko : "Jeśli wlazłeś między wrony , musisz krakać jak i ony " - każdy kto się temu poddaje od dzieciństwa , tłamsi siebie upodobniając się do ogółu .

Gdzie jest moderator pytam (!) dlaczego pozwalasz chamstwu na używanie słów powszechnie uważanych za obelżywe ??

Portret użytkownika hejtwemnierośnie

Kurva!! Zaraza LGBT nawet do

Kurva!! Zaraza LGBT nawet do pierdo...nych klocków LEGO się doyebala. Chvj mnie strzela...! Ten chory świat niech jednak zniknie jak najszybciej i zacznie się coś nowego przynajmniej, bo zwyrodnienie naszej planety sięga już granic możliwości, jeszcze dodatkowo z tymi COVIDOKURVAMI na czele.

Strony

Skomentuj