Legendarny Pioneer planuje powrót na giełdę w nowej roli

Kategorie: 

Źródło: tg

Wielu japońskich producentów elektroniki przeszło bolesną transformację biznesową w ciągu ostatniej dekady, tracąc prawo do używania nazwy marki w odniesieniu do klasycznych produktów. Pioneer nie jest wyjątkiem, kupił go w 2019 roku fundusz inwestycyjny z Hongkongu.

Pioneer jest teraz gotowy do powrotu na giełdę jako dostawca danych, a nie producent elektroniki użytkowej. Jednak według azjatyckiego przeglądu Nikkei tak nie jest, biorąc pod uwagę plany firmy.

 

W lutym Pioneer wprowadził nawigację samochodową NP1, która może być również używana jako kamera bezpieczeństwa. Cechą urządzenia jest brak wyświetlacza i interakcji z kierowcą wyłącznie poprzez interfejs głosowy.

 

Klient musi uiścić roczną opłatę abonamentową za dostęp do zaktualizowanych map i baz danych utrzymywanych przez Pioneer przy wsparciu firm partnerskich. Użytkownik urządzenia może wygenerować prośbę o znalezienie trasy do konkretnego sklepu lub usługi, a system nawigacyjny podpowie mu, jak dotrzeć do wybranego celu.

 

Na razie usługa Pioneera jest dostępna na rynku japońskim, ale z czasem firma planuje stworzyć urządzenie nawigacyjne do pojazdów dwukołowych, popularne w wielu krajach Azji Południowo-Wschodniej.

 

Po zebraniu wystarczającej ilości danych, Pioneer udostępni je gminom i klientom komercyjnym. Na przykład możliwe będzie identyfikowanie potencjalnie niebezpiecznych odcinków dróg z punktu widzenia wypadków i podejmowanie działań na rzecz poprawy poziomu bezpieczeństwa.

 

Analiza big data pomoże zmniejszyć emisje gazów cieplarnianych z transportu towarowego poprzez zaprojektowanie najlepszej trasy w oparciu o ukształtowanie terenu i natężenie ruchu.

 

Gdy tylko udział przychodów z usług przekroczy przychody ze sprzedaży sprzętu, Pioneer powróci na giełdę. Po pierwsze, firma musi zdobyć reputację wśród klientów komercyjnych. Kierownictwo firmy Pioneer wybiera branżę usługową, ponieważ wymaga ona mniejszych nakładów inwestycyjnych niż produkcja urządzeń.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika Alvi

Akurat posiadam Pionka 626 z

Akurat posiadam Pionka 626 z 1973 roku. W ówczesnym czasie faktycznie była to raczej średnia półka, ale porównując jakość wykonania i brzmienie do budżetowych sprzętów z lat 2000 kosztujących 1500-2000zł nie mamy o czym rozmawiać. Bije je na głowę, a mówimy tylko o Pioneerze, a nie Onkyo czy Sansui, dlatego polecam z całego serca "młodziakom" zakup dobrego sprzętu z lat 70 Wink Pomyśleć, że w latach 90 te sprzęty stały po śmietnikach, a obecnie kosztują krocie.

Portret użytkownika Endymion

Posiadam kino domowe Pioneera

Posiadam kino domowe Pioneera. Amplituner po 13 latach padł, nie ma bezpiecznika na zewnątrz, pewnie wewnątrz jest. Do tego głośniki amerykańskie KODA, fajny sprzęt, ale nic nie jest wieczne.. W latach 90' był Technics od Sony, kolegom działa do dzisiaj. Pioneer robił dobre sprzęty w latach 90', potem księgowi zastąpili inżynierów i weszło postarzanie produktu. Taka pralak Caddy, w latach 90' była niezawodna, a teraz ma się zepsuć rok po upływie gwarancji..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Q

Pralkę dość łatwo naprawić

Pralkę dość łatwo naprawić (używam Whirlpool - ładowaną od góry) , wszystkie części są dostępne i łatwo wymienialne. Ostatnio wymieniałem łożyska bębna (bo huczały strasznie) . Oryginalne były wciśnięte w piasty z tworzywa sztucznego z zatrzaskiem by nie dało się ich wyjąć .. ale są sposoby ! Wziąłem ostry nóż i małą ręczną frezareczkę - usunąłem "plastikowy" zatrzask dookoła łożyska i już dalej poszło - wybiłem je.. A nowe łożyska (z gumowym uszczelniaczem a nie blaszanym jak oryginalne) kupiłem w sklepie rolniczym za 12 zł od sztuki i wcisnąłem w imadle. I choć blachy obudowy pordzewiałe ma , to działa dalej .

Portret użytkownika reswygrew

kiedys nokia (here) miała

kiedys nokia (here) miała świetne mapy offline, dzis nie sa tak dokładne, jeżdzili też samochodami i robili skany dróg nawet w poslce jak gógiel.

ale dzis to juz cień tamtej firmy choc nadal warto miec taka mapew (lub podobna offline) w komorce, 'na wszelki wypadek'

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika yhmmmmmmmm

świetny pomysł, brawo, mapa

świetny pomysł, brawo, mapa topograficzna dla kierowców, no geniusz. xD

a pomyślałeś, że to co piszesz w internecie też może być śledzone? więc najlepiej założyć sobie pamiętniczek i w nim pisać.

zawsze zastanawia mnie wasz paniczny strach przed byciem "śledzonym" i podawanie do tego najgłupszych argumentów. przecież jesteś "śledzony" przez internet, telefon, kamery, używanie nawigacji to najmniejszy problem w tym wszystkim Acute nawigacja nie wie kto siedzi za kierownicą.

Strony

Skomentuj