Legenda Formuły 1, Sir Frank Williams, zmarł w wieku 79 lat

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Sir Frank Williams, właściciel zespołu Formuły 1 o tej samej nazwie, zmarł w wieku 79 lat. The Daily Mail poinformował, że był hospitalizowany w miniony piątek.

 

„Sir Frank zmarł dziś rano spokojnie w otoczeniu swojej rodziny” – napisał zespół Williamsa w mediach społecznościowych.

 

Sir Frank Williams założył zespół w 1977 roku i był jego liderem do 2012 roku, kiedy to przekazał kierownictwo swojej córce Claire. W 2020 roku rodzina wycofała się ze sportów szybkich po sprzedaży Williamsa amerykańskim inwestorom.

 

Pod kierownictwem Williamsa, który poruszał się na wózku inwalidzkim po wypadku samochodowym we Francji w 1986 roku, zespół zdominował Formułę 1 w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, zdobywając 9 tytułów konstruktorów i 7 tytułów kierowców.

 

Prezes Formuły 1 Stefano Domenicali nazwał Sir Franka Williamsa „prawdziwym gigantem naszego sportu”.

 

„Pokonał najtrudniejsze wyzwanie w życiu i każdego dnia walczył o zwycięstwo, zarówno na torze, jak i poza nim. Straciliśmy bardzo ukochanego i szanowanego członka rodziny Formuły 1. Będziemy za nim bardzo tęsknić ”- dodał Domenicali.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Max 1983

Weź już przestań pier...ć bo

Weź już przestań pier...ć bo sami zaczynacie czubków tu przypominać.Tak teraz każdy kto umrze wieku około 80-lat to dlatego że go zaszczepili, bo ludzie w tym wieku nie umierają przecież!!!A jutro albo pojutrze będzie jakiś inny artykuł pod którym będziecie pisać że bogacze i celebryci nie umierają od szczepionek bo dostają co innego niż my zwykłe robaczki.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Andzej Malinowski

"Nieodpowiedzialne zachowanie

"Nieodpowiedzialne zachowanie! Dziś, po 2 latach walki z wirusem, mamy już prawo powiedzieć z dumą, że kraj nasz z dnia na dzień rośnie w siły. Z dnia na dzień pomnaża się nasz wkład w dalszy wzrost odporności narodowej i poziomu wyszczepienia. Jest to wielki wysiłek, ale wysiłek niezwykle cenny i owocny, bo niezniszczalny, nieprzemijający. Kto się nie chce wyszczepić – ten na Madagaskar! Usuniemy ciemnotę i wywrotowość konfederackich band z naszego wspólnego domu!"

 

Portret użytkownika Moja Bapka

Ale mówili w telewizji i na

Ale mówili w telewizji i na oficjalnych portalach że był bardzo chory zanim przyjoł lekarstwo. Więc na pewno nie od szczypawki. Durczok był specjalistą od ogłupianai pracował w telewizji i chyba dostał na co zasłużył.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Strony

Skomentuj