Łazik Opportunity został utracony? NASA nie może go uruchomić od czasu wielkiej burzy piaskowej na Marsie

Kategorie: 

Źródło: NASA, Wikimedia Commons

NASA potwierdziła, że ​​łazik Opportunity nie zareagował od czasu potężnej burzy piaskowej na Marsie. W ostatnim czasie, na nieoficjalnym koncie Deep Space Network na Twitterze ukazała się wiadomość z rzekomą transmisją danych z łazika. Organizacja zaprzeczyła doniesieniom, potwierdzając, że kontakt z Opportunity nie został nawiązany.

Agencja kosmiczna wciąż ma nadzieję otrzymać jakikolwiek sygnał od łazika, który w czerwcu wszedł w tryb hibernacji. Naukowcy z kontroli naziemnej mieli nadzieję na odzyskanie kontaktu zaraz po przejściu potężnej burzy, która spowodowała problemy z zasilaniem.

Niestety, kilka miesięcy po burzy, Opportunity pozostaje nieaktywny. Zespół ma nadzieję, że silne wiatry wiejące na Marsie pozwolą oczyścić panele słoneczne z pyłu i przywrócić mu dawną sprawność. NASA spróbuje nawiązać kontakt z łazikiem i ponownie oceni sytuację w styczniu 2019 roku.

Łazik Opportunity rozpoczął swoją misję 7 lipca 2003 roku. Początkowo miała ona trwać jedynie 90 dni i zbadać planetę pod kątem obecności wody i prymitywnych form życia. Łazik stał się jednym z przełomowych projektów, które dostarczyły ogromnej ilości informacji o Czerwonej Planecie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Wojox

Będą ludzie w strasznej

Będą ludzie w strasznej rosterce,, z powodu wielkiego NABIJANIA W BUTELKĘ GOJÓW..

NASA to jedna wielka ściema, teatr wciąż działa i tworzy nowe bajki dla ludzików o ciasnych sformatowanych móżdżkach.

Najbardziej widać to w USA gdzie społeczeńswo osiągnęłło już intelektualne dno.

Prezenterzy TV wyglądają jakby mówli do ludzi z zakładów psychiatrycznych i do niedorozwiniętych dzieci. Często się podśmiechują pod nosem, nawet kiedy relacjonują dramatyczne wydarzenia.

A cały program kosmiczny prezentowany przez NASA to nawet nie SF, to komedia....

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Skomentuj