Łazik Opportunity znalazł na Marsie ślady wody zdatnej do picia

Kategorie: 

Wizja artystyczna łazika Opportunity - źródło: NASA/JPL/Cornell University
Dotychczasowe odkrycia łazika Opportunity na Marsie potwierdzały obecność wody z wysokim wskaźnikiem kwasowości. Teraz naukowcy twierdzą, że łazik dokonał prawdopodobnie największego odkrycia od prawie 10 lat, czyli odkąd został tam wysłany.

 

Łazik Opportunity, który znajduje się w kraterze Endeavour, znalazł ślady świeżej i naturalnej kwasowości wody w warstwie gliny. Główny naukowiec programu Opportunity Steve Squyres powiedział, że taka glina mogła powstać tylko dzięki obecności dużej ilości wody, która była całkowicie zdatna do picia. Oznacza to jednocześnie, że Mars mógł być w przeszłości zamieszkały.

 

W 2010 roku grupa naukowców z uniwersytetu w Kolorado opublikowała artykuł w czasopiśmie Nature Geoscience z którego wynika, że 3 miliardy lat temu około 33% powierzchni Marsa było pokryte wodą. Wnioski były oparte o dane uzyskane przez łaziki NASA i satelitę Europejskiej Agencji Kosmicznej. Według geologów, na Marsie były kiedyś jeziora, rzeki i oceany, czyli wyglądała mniej więcej tak, jak obecnie wygląda Ziemia.

 

 

Źródło:http://www.guardian.co.uk/science/across-the-universe/2013/jun/07/nasa-mars

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

"... znalazł ślady świeżej i

"... znalazł ślady świeżej i naturalnej kwasowości wody w warstwie gliny. Główny naukowiec programu Opportunity Steve Squyres powiedział, że taka glina mogła powstać tylko dzięki obecności dużej ilości wody, która była całkowicie zdatna do picia. ..."

Czyli znalazł ślad po wodzie, która mogła byc zdatna do picia... lub do podmywania głupich dup głupich naukofffców...

 NIE MA WODY WE WSZECHŚWIECIE!! NIE MA TLENU ANI WĘGLA!!!

 i nie ma łazika.... Smile

Portret użytkownika Rod

w WEDACH  jest napisane że

w WEDACH  jest napisane że ludzie żyli na Marsie i ja w to nie wątpie bo : WEDY są słowiańskie , słowianie do czasu zetknięcia sie z twarami NIE ZNALI POJĘCIA' KŁAMSTWO' , twary nie maczały swych chciwych paluszków w powstaniu WED

Strony

Skomentuj