Lawa z erupcji wulkanu Cumbre Vieja dotarła do oceanu

Kategorie: 

Źródło: Instituto Español de Oceanografía

Służby ratunkowe Wysp Kanaryjskich poinformowały, że, lawa z wulkanu Cumbre Vieja, dotarła do oceanu. Jest to poważne zagrożenie dla mieszkańców La Palma, ponieważ kontakt lawy z oceanem, może wywołać eksplozje i uwolnienie gazów szkodliwych dla zdrowia.

Erupcja wulkanu na wyspie Palma rozpoczęła się 19 września. Hiszpański National Geographic Institute odnotował wówczas wzrost aktywności sejsmicznej, po której nastąpiły pierwsze erupcje. Do tej pory lawa zniszczyła około 700 budynków. Około 6 tysięcy mieszkańców La Palmy zostało ewakuowanych, natomiast osoby zamieszkałe w kilku obszarach przybrzeżnych muszą pozostać w domu.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

Opodatkować niedemokratyczny

Opodatkować niedemokratyczny wulkan. I obłożyć sankcjami!
Jak on śmie emitować straszny dwutlenek węgla, na który emisję mają certyfikowany demokratycznie przydział tylko Goje?
I do tego jeszcze wlewać się do oceanu, żeby produkować szkodliwe dla zdrowia gazy! Trzeba jak najszybciej zorganizować Demokratyczną Radę Bezpieczeństwa Wulkanicznego, gdzieś w jakimś drogim kurorcie. Może być w Davos...
No i NATO musi jak najszybciej zbombardować ten niedobry wulkan pokojowymi, inteligentnymi bombami, niosącymi molekuły wolności i "Praw Człowieków" do niepenalizowanych geszeftów.
Bo jak nie, to będzie wielkie Aj! Waj słyszalne nawet w Mgławicy Andromedy!

https://kmiec.neon24.pl/

Skomentuj