Lawa z wulkanu Kilauea zagraża centrum biznesowemu miasta Pahoa na Hawajach

Kategorie: 

Źródło: twitter

Płynąca na Hawajach lawa z wulkanu Kilauea na Hawajach, płynie już od kilku miesięcy. Kilka tygodni temu zaczęła docierać do zabudowań niszcząc wiele z nich. Strumień nie traci impetu i konsekwentnie poszerza obszar oddziaływania. Ostatnio pojawiły się obawy o bezpieczeństwo kompleks przemysłowego w mieście Pahoa.

 

Miasto Pahoa odczuło siłę żywiołu na początku zeszłego tygodnia, kiedy lawa wywołała pożar, który zniszczył budynek mieszkalny. Ze względu na zagrożenie stwarzane przez emisje z wulkanu, 50 mieszkańców zostało zmuszeni do opuszczenia swoich domów. Wielu z nich zaczęło już budować nowe domy w bezpieczniejszym miejscu. Eksperci obawiają się, że lawa może również dotrzeć do lokalnego centrum biznesowym.

Źródło: twitter

Przypomnijmy, że najbardziej Kilauea to najaktywniejszy wulkan na Ziemi. Ostatnia faza jego aktywności rozpoczęła się 27 czerwca tego roku. Do tej pory rzeka lawy ma już 22 km i konsekwentnie pali wszystko na swojej drodze.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj