Ława przysięgłych i reparacje wojenne – czy PiS pokaże prawdziwą twarz?

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Czy PiS uwolni Polskę od Niemiec? Dopiero ostatnie osiem lat dziwnych zachowań rządu w Polsce (celowo unikam określenia „polskiego rządu”) pozwoliło mi skojarzyć, że jest to kontynuacja metody kontroli kraju gdzie zaczęła się coraz wyraźniej zarysowywać dominacja niemieckich interesów, przejmowanej własności i wpływów w Polsce. Podkreślam tu zawłaszczenie znacznej części opiniotwórczych mediów i sprzyjanie pozostałych liczących się w tej materii.

 

Przez te media następowało praktyczne sterowanie wyborcami czyli kontrola nad demokracją w naszym kraju. Bo i owszem zwykli ludzie wybierają posłów, ale niemieckie media mówiły im których wybierać. W ten sposób doszło nawet do obalenia poprzedniego rządu PiS.

 

Patrząc wstecz, zaczyna stawać się jasne, również przez odsuwanie dotąd tego wyjaśnienia sytuacji w Polsce, że to Niemcy od początku III RP konsekwentnie zdobywali wpływ na nasz kraj aż po osadzenie proniemieckich rządów. To zawłaszczanie wschodniego sąsiada za Hitlera brutalnie brzmiało drang nach osten (marsz na wschód), zaś obecnie nosi nazwę Ostforschung(ekspansja nazywana ładnie - badania wschodnie). Do tego celu wykorzystali postkomunistów różnych odcieni zwanych obecnie „różowi”. Nic dziwnego bo były to kadry już wyszkolone w służbie wcześniejszemu okupantowi jakim była komunistyczna Rosja. Wystarczyło tylko sięgnąć po gotowe narzędzie, ukryć niemiecką brunatną barwę pod różowym przebraniem i wykorzystać ich do swoich celów. Tak też się stało. Kolejne proniemieckie rządy starały się ukrywać swoje wspieranie niemieckiego zawłaszczania Polski, na pierwszy plan wysuwając propagandę niemieckich mediów i całą grupę lansowanych piewców Niemiec (takich „Bartoszewskich”), znanych z bezwarunkowej miłości do Niemiec. Jak pamiętamy, rządy wolne od niemieckich wpływów były obalane przez różowych co również potwierdza ich proniemieckie nastawienie.

 

Jak długo można ukrywać zawłaszczanie kraju? Bo już wiadomo jak to uczyniono – kierowanie uwagi i straszenie Rosją, której interesy mieli niby wspierać różowi – tymczasem było to jedynie sposobem na ukrywanie faktycznych działań Niemiec. Jak długo opinia publiczna może nie dostrzegać twardych faktów w postaci znacznej własności i wpływów niemieckich w Polsce? W końcu twarde fakty gospodarcze i duży zakres wpływów politycznych ludzie muszą dostrzec, bo tego problemu nie da się dłużej ukrywać. I tak się stało w ostatnich wyborach kiedy głosujący uznali, że PiS powinien samodzielnie rządzić Polską. Jednak wyborcy głosowali tak widząc jedynie chaos i destrukcję rządu PO/PSL, nie wiedzieli że za tym kryją się Niemcy, co teraz zaczyna być lepiej widoczne przez ingerencję zagranicy mającą na celu przywrócenie proniemieckiego rządu w naszym kraju.

 

Za obecną nagonką na Polskę stoją Niemcy, którzy bezpośrednio nie ingerują a posługują się kontrolowaną przez nich UE i swoimi wpływami na świecie. Wykorzystują tę samą metodę jak w posługiwaniu się różowymi, gdzie podejrzenia padały na krajowe dążenia postkomunistów i wpływy Rosji, kiedy liczby pokazywały że Polska staje się niemiecką własnością. Jednak  te „liczby” nie trafiały do wyborców, bo rządy były proniemieckie a media niemieckie lub z nimi sympatyzujące.

Więcej w notce - Niemcom chodzi o reparacje wojenne i słabą Polskę

 

Mamy nowy rząd, który ponownie Niemcy chcą obalić i przywrócić taki co znowu będzie chronił ich interesy. W tym momencie, nauczeni serią niepowodzeń z dotychczasowymi rządami, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę czy rząd PiS będzie realnie budował polski dobrobyt. Dlaczego o tym piszę? Bo istnieje obawa, żeby PiS nie zaprzepaścił tej szansy na rozwój Polski jaką otrzymał od wyborców. Również nie można wykluczyć, że jest to rząd dla miękkiego wylądowania niemieckich interesów na polskim gruncie. Czymś w rodzaju rządu AWS gdzie zaufanie Polaków zostało fałszywie wykorzystane. Dlatego trzeba wspierać naprawę państwa i kontrolować czy nie pomija najistotniejszych spraw.

 

Żeby tym razem się udało musi być narodowe „sprawdzam” bo do tej pory wyraźnie go brakowało i mamy tego skutki. Zatem niech rządzi polski rząd ale tym razem trzeba mu pomóc od początku zwrócić szczególną uwagę aby jego działania były rzeczywistym budowaniem. Aby jego pozytywne posunięcia jak np. 500+ nie okazało się tylko sięganiem po dobre wyniki w sondażach.

 

Kontrola społeczna nad rządem powinna skupić się na dwóch głównych tematach, których traktowanie przez PiS i inne partie, pokaże ich prawdziwe intencje.

 

1.Utworzenie ławy przysięgłych.

W Polsce fundamentem jest prawo i sprawiedliwość czego nie może być bez społecznej kontroli nad sądami w postaci losowanej spośród wszystkich obywateli ławy przysięgłych. Leczenie chorego prawa w Polsce realnie nie jest możliwe bez ławy przysięgłych dającej społeczeństwu nadzór nad wymiarem sprawiedliwości.

Ława przysięgłych była obietnicą wyborczą PiS wyrażoną tutaj przez min. Zbigniewa Ziobro    Ława przysięgłych dla sędziów

Według tego zobowiązania przed ławą przysięgłych mogliby być sądzeni sędziowie. Obecnie rząd nie wspomina o tym kluczowym czynniku naprawy sądownictwa i prawa w ogóle.

 

2.Likwidowanie skutków niemieckiej ekspansji i wystąpienie o reparacje wojenne.

Zakresu zawłaszczenia Polski przez zachodniego sąsiada w myśl Ostforschung nie jest trudny do sprawdzenia. W uproszczeniu, jeżeli w gębie naszych dotychczasowych rządów obracał się niemiecki język, dobitnie to świadczy (poza liczbami) o zawłaszczeniu znacznej części polskiego potencjału na korzyść Niemiec i spowodowaniu przesunięcia reszty kluczowego pakietu w obce ręce. Własność, banki, gospodarka, media są obecnie w małym stopniu polskie, w stosunku do tego jakie normalnie być powinny w suwerennym państwie.

Jarosław Kaczyński mówi o reparacjach wojennych  2 miesiące temu (grudzień 2015):    Reparacje wojenne

 

PiS pokaże prawdziwą twarz po realizacji tych zobowiązań. Zobaczymy przez to, czy nie jest wydmuszką jak Kukiz, tyle że tak dużego kalibru żeby na fali zaufania społecznego (jak AWS) nie ruszyć najważniejszych spraw w rozwoju Polski - przywrócenie normalnego funkcjonowania prawa i szeroko pojęte odzyskanie naszej własności i należności od zagranicznych podmiotów, głównie od Niemiec.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Multimir
Portret użytkownika Multimir

Komentarze

Portret użytkownika Bazyli

Nigdzie nie widzę

Nigdzie nie widzę reklamowania PO i Nowoczesnej. Zwyczajnie tym razem trzeba ufać ale i pilnować od końca najważniejsztch spraw. Właściwie opozycja już przestała się w ogóle liczyć, jakby jej wcale nie było tak się sama zaorała.

Portret użytkownika Multimir

Czy PiS jest wydmuszką czy 

Czy PiS jest wydmuszką czy  nie jest, jedynym racjonalnym sposobem sprawdzenia jest obserwacja co ta partia robi w sprawie naprawy fundamentu państwa jakim jest proawo. Jeżeli będzie tylko ściągać więcej pieniędzy z banków i marketów oraz dofinansowywać wielodzietne rodziny, a w najważniejszej kwestii nie weźmie się ostro za naprawę (ława przysięgłych to obietnica przedwyborcza) to faktyznie wtedy okaże się że jest wydmuszką. Kolejnym, lepszym sposobem na drenaż naszego kraju. Lepszym bo lepiej urytym, pod pozorami dbałości o ludzi ale z zaniechaniem naprawy fundamentu państwa, co będzie oznaczać że to także ludzie okupanta.

Portret użytkownika Multimir

Fundmentem państwa jest

Fundmentem państwa jest prawo, które w Polsce zostało przystosowane przez kolejnych okupantów (ZSRR i Niemcy) do ich potrzeb. Dlatego polski system prawny jest państwem w państwie. Złym państwem w państwie, takim obszarem dzięki któremu będzie można (i było można) dokonywać dowolnego zawłaszczania kraju przez obce państwo. Jakie rzeczy dzieją się w sądownictwie to wręcz niewyobrażalne, dość powiedzieć że ludzie liczący na sprawiedliwość w sądzie, nieraz przekonali się do jakich strasznych rzecz ta instytucja jest zdolna.
 
Ponieważ choroba prawa w Polsce jest utrzymywana od 1945 roku, więc ogólnie wszyscy przedstawiciele tej sfery są skażeni jej patologiami takimi jak kumoterstwo, nepotyzm, korupcja,poczucie bezkarności itp. Dlatego obecnie nie ma realnego sposobu na naprawę jak tylko wprowadzenie naszego, wyborców bezpośredniego nadzoru nad wymiarem sprawiedliwości. Jest to pewne i szybka (o ile nie jedyna w obecnej systuacji) droga do naprawy całego państwa. Bo wyobraźmy sobie, że rząd dokonuje barzo pozytywnych posunięć a szkodzących im broni sąd poddany, wykorzystywany przez obecny układ opozycja/Niemcy. Co wtedy? Dopiero kiedy proces odbywa się przed ławą przysięgłych (przed nami, my zadecydujemy) wtedy sędzie może na głowie stawać a wyrok my wydajemy, on tylko wymierza karę lub uniewinnia ale zgodnie z naszym werdyktem.

Portret użytkownika 85r

Ależ Multimirze pis to

Ależ Multimirze pis to wydmuszka do sześcianu, w porównaniu do kukiza, który mimo wszystko w sejmie nie przynosi nam ostatnio zmartwień jak pis, który chce sprowadzić uchodźców już w marcu i obce wojska na ziemie polin. Do tego pis zagwarantował przymusowe szczepienie i 4 miliardy zł pomocy dla upadliny. A teraz ciągnie do wojny z isis, a dokładniej wsparcie isis w syri. A tym samym otwartej wojny z rosją na ziemiach syryjskich.
Po za tym zamiast obniżać podatki i oddłużać polin, pis rozdaje pieniądze i zadłuża polin w zachodnich bankach na procent.
A sytuacja gospodarcza się pogarsza ponieważ żadna polska ciężarówka nie wjedzie dzięki polityce pisu na ziemie rosyjskie.
po = masoneria niemiecka
pis = masoneria amerykańska.
Po co pisać taki artykuł który ma tak mało wspólnego z rzeczywistością, a więcej wspólnego z marzeniami autora.

Portret użytkownika Pseudonick

Ława przysięgłych przy

Ława przysięgłych przy obecnym stanie wiedzy prawnej typowego polaka to gorsze od typowego polskiego sędzi dzisiaj. Z deszczu korupcji pod rynnę debilizmu i wyrokowania "za krzywy ryj". Przede wszystkim należy wprowadzić karę śmierci, ale nie tylko za zabójstwo z premedytacją lecz wszystkie ataki na życie lub zdrowie które dają skutek śmiertelny pod warunkiem że ofiara nie sprowokowała samej napaści w takim stopniu w jakim do niej doszło (pomijając skutek śmiertelny, to logiczne). Po prostu oko za oko. Jednocześnie zabronić sędziom włączania do materiału dowodowego zeznań świadków. Świadkowie powinni być wykorzystywani tylko jako anonimowe źródła informacji jakie później można zweryfikować dowodami rzeczowymi. To groteska gdy ktoś idzie do więzienia za czyjeś słowa (Polska ma jeden z najwyższych wskaźników łgarstwa przed sądami). Jak sędzia chce kogoś skazać to tylko na podstawie twardych dowodów lub opinii biegłych (oczywiście nie mam na myśli obecnej zgraji). To w zupełności wystraczy a ława przysięgłych to leczenie hiva aidsem. 

Portret użytkownika drbezposredni

Co do odszkodowań dla Polski

Co do odszkodowań dla Polski ze strony Niemiec za zniszczenia wojenne i za to co Niemcy=naziści ukradli. To dla każdego polskiego rządu po 1989 powinien to być priorytet, aby ubiegać się o te odszkodowania, a nie traktować ten poważny temat jako straszak. Powinien, powinien... Jak wiele innych ważnych i prostych zarazem spraw dla nas Polaków i Polski. Wg mnie są to następujące sumy za wojenne zniszczenia dla Polski, wypłacane przez Niemcy w wysokości: 20 mld euro + 10 mld euro w złocie (tak MILIARDÓW), płacone rocznie, przez 100 lat.___ Dla przypomnienia. W 2010 roku Niemcy, jako to państwo i ten naród odpowiedzialny za wywołanie wojny, wypłaciły ostatnią ratę Francji, Belgii i WB za I WŚ. Oczywiście ówczesne zrujnowane Niemcy nie miały pieniędzy na spłaty tych reparacji, to wywołały kolejną II WŚ. I paradoksalnie Niemcy "przegrywając" II WŚ, miały środki, pieniądze/złoto - czyli to co ukradli nam Polakom i Polsce, i innym narodom - na spłaty odszkodowań za wojnę poprzednią... O czym doskonale wiedzieli i wiedzą Anglia, Francja i USA, ale to inny temat... ___ Poza tym, koleje francuskie będą płaciły odszkodowania Żydom francuskim i ich rodzinom, tylko za to, że te, w czasie II WŚ transportowały/wywoziły Żydów z Francji, za sprawą decyzji rządu francuskiego...___ Tak więc nazywanie Żyda - zawodowym żydem, jest jak najbardziej na miejscu. Tak więc Polska jako państwo - czyli rząd polski, jak najbardziej POWINNA się ubiegać o należne nam odszkodowania, nie tylko ze strony Niemiec, ale Austrii i Rosji (choć wiadomo z Rosją, z tymi zakutymi moskalowymi łbami na Kremlu nie będzie łatwo). Bo, to żaden wstyd, żadna ujma, ale ludzka moralność i sprawiedliwość. Oczywiście powyzsze kwoty nijak się mają do ponad 6 milionów zamordowanych przez Niemców, Polek i Polaków, polskich obywateli. Nijak się mają do ponad 3 milionów zamordowanych i wywieźionych na śmierć przez moskali, Polek, Polaków i polskich obywateli.

Portret użytkownika drbezposredni

Co do odszkodowań dla Polski

Co do odszkodowań dla Polski ze strony Niemiec za zniszczenia wojenne i za to co Niemcy=naziści ukradli. To dla każdego polskiego rządu po 1989 powinien to być priorytet, aby ubiegać się o te odszkodowania, a nie traktować ten poważny temat jako straszak. Powinien, powinien... Jak wiele innych ważnych i prostych zarazem spraw dla nas Polaków i Polski. Wg mnie są to następujące sumy, za wojenne zniszczenia dla Polski, wypłacane przez Niemcy w wysokości 20 mld euro + 10 mld euro w złocie, płacone rocznie, przez 100 lat.___ Dla przypomnienia. W 2010 roku Niemcy, jako to państwo i ten naród odpowiedzialny za wywołanie wojny, wypłaciły ostatnią ratę Francji, Belgii i WB za I WŚ. Oczywiście ówczesne zrujnowane Niemcy nie miały pieniędzy na spłaty tych reparacji, to wywołały kolejną II WŚ. I paradoksalnie Niemcy "przegrywając" II WŚ, miały środki, pieniądze/złoto - czyli to co ukradli nam Polakom i Polsce, i innym narodom - na spłaty odszkodowań za wojnę poprzednią... O czym doskonale wiedzieli i wiedzą Anglia, Francja i USA, ale to inny temat... ___ Poza tym, koleje francuskie będą płaciły odszkodowania Żydom francuskim i ich rodzinom, tylko za to, że te, w czasie II WŚ transportowały/wywoziły Żydów z Francji, za sprawą decyzji rządu francuskiego...___ Tak więc nazywanie Żyda - zawodowym żydem, jest jak najbardziej na miejscu. Tak więc Polska jako państwo - czyli rząd polski, jak najbardziej POWINNA się ubiegać o należne nam odszkodowania, nie tylko ze strony Niemiec, ale Austrii i Rosji (choć wiadomo z Rosją, z tymi zakutymi moskalowymi łbami z Kremla nie będzie łatwo).

Portret użytkownika ggggg

Mamy najgorszy Rząd w

Mamy najgorszy Rząd w dziejach Polski. Już źle rządzą i to już nie da się z nimi wytrzymać. Kontrolowany internet, zmiany TVP na gorsze, oszukiwanie obywateli, droższe leki i mniejsze zasiłki przez ustawę 500zł na każde dziecko, likwidacja gimnazjum. Rządzą ok 100 dni i zrobili nam 100 razy gorzej niż PO przez 8 lat. Będę pamiętał zawsze rządy PiS-u jako najgorsze tak źle nigdy nie było!!! Kontrolowanie internetu - gorzej być nie może!!! Mam dosyć PiS-u - nawet rządy Balcerowicza są niczym w porównaniu z PiS-em.

Strony

Skomentuj