Łańcuszek "z oświadczeniem" na Facebooku dowodem na poziom mentalny społeczeństwa

Kategorie: 

Źródło: Internet

Chyba już wszyscy użytkownicy portalu społecznościowego Facebook mieli okazję widzieć dziwaczne wiadomości umieszczane na swojej tablicy, które zaczynają się od wymownych słów "NIE ZAPOMNIJ OSTATECZNY TERMIN JEST DZISIAJ!!! Wszystko, staje się publiczne od jutra". Ten dziwaczny łańcuszek internetowy stał się niezwykle popularnym sposobem na ocenę poziomu inteligencji naszych znajomych.

 

Ludzie masowo łapią się na to mimo, że na pierwszy rzut oka widać, że to zupełny absurd, na dodatek tłumaczony nieudolnie z angielskiego. W "oświadczeniu", które bezmyślnie wklejają na swoje tablice wspominają o jakimś Kanale 13 jako źródłu informacji o zmianie polityki prywatności Facebooka. Świadczy to albo o tym, że ludzie zatracili zdolność czytania ze zrozumieniem, albo są aż tak wyprani z inteligencji. Możliwe, że występują obie te opcje jednocześnie.

To doprawdy niesamowite, że tak prymitywny łańcuszek internetowy mógł się stać aż tak popularny. Poza tym przecież ten sam łańcuszek, ale w formie bardziej zrozumiałego komunikatu, krążył już kilkukrotnie. Jak można łapać się na to raz za razem? To może dowodzić kolejnej ciekawej cechy  nowoczesnych społeczeństw - pamięć jak rybka akwariowa. Dzięki tej cesze, ci sami, którzy rozsyłają debilne łańcuszki , idą potem do wyborów i głosują w kółko na tych samych polityków.

Odnosząc się do treści oświadczenia, które obnażyło poziom intelektualny naszego społeczeństwa warto też wyjaśnić kwestie związane z naszymi wiadomościami, zdjęciami "które nie zostały zatwierdzone". Żadne oświadczenie, napisane nawet 100 razy nie ma zdolności prawnej. To nie Arabia Saudyjska, żeby rozwodzić się z żoną za pomocą SMSa. 

Korzystając z platformy Facebook domyślnie akceptujemy regulamin, który wyraźnie stanowi, że wszystkie zdjęcia, które dodajemy do portalu, należą do Facebooka i to nawet jeśli je usuniemy. Jeśli chodzi o wiadomości i to nawet prywatne, możemy oczywiście wierzyć w to, że CIA ich nie czyta.

Jeśli ktoś tak bardzo ceni sobie prywatność, że "nie daję dla facebooka ani żadnego podmiotu powiązanego z facebookiem pozwolenia na korzystanie ze zdjęć, informacji, wiadomości lub postów, zarówno z przeszłości, jak i przyszłych" to przede wszystkim powinien natychmiast usunąć konto zamiast wklejać żenujące oświadczenia łamaną polszczyzną.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika WOLNOŚĆ - obecnie KORWIN

Od dawna z JKM piszemy, że

Od dawna z JKM piszemy, że  95% was (depopulowanej polin) przeszczepiono tokSSycznym fluorem, dlatego  nie rozumiecie ostatnich ludzi Sad

Jak naPiSał admin, macie nową kolejną cechę ! " kolejnej ciekawej cechy  nowoczesnych społeczeństw - pamięć jak rybka akwariowa. "

Odstawcie fluor i dołączajcie do walki o wyzwolenie spod buta karłowatego karła !
ps bezmózgich niewolników proszę o minusy, żeby admin wiedział, kto głupszy od rybki

 

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

O co i z jakiego tematu

O co i z jakiego tematu zdryfował tu ten spór? Czyżby objawił się nam zes...łany nam przez Boga kolejny Prorok-płaskoziemiec o czole tak płaskim jakie ma je red. Ziemiec by nas-niedowiarków zbawić od błędnych kopernikańskich teoryj w które tak chętnie płaskoziemiec każdy tka swój yj?

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika mrowka123

Pracujesz dla PiS? Stawka 1,5

Pracujesz dla PiS? Stawka 1,5 zł, czy więcej za wpis? Smile

Tak się składa, że jest dokładnie odwrotnie, a dane statystyczne GUS mówią jasno o wykształceniu wyborców - na PiS głosują najsłabiej wykształceni oraz emeryci. 

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Czekam dnia aż znajdzie się w

Czekam dnia aż znajdzie się w końcu ktoś, kto temu jawnemu sprzedawczykowi danych dla MoSSadu,EnEsEj, EfBiAj, SiAjEj Srejtutej raz na zawsze zdejmie z gęby triumfująco-drwiący żydowski uśmieszek-grymas zadowolonego z siebie "członka" NWyjebranego i na resztę jego nędznego żywota a miliardowi użytkowników na uciechę facjatę ono go jemu zasmuci...

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Strony

Skomentuj