Kwitnie nielegalny handel skórami niedźwiedzi polarnych

Kategorie: 

Źródło: kadr z Youtube

World Wildlife Fund (WWF) Rosji opublikowała wyniki badań, z których wynika , że kwitnie w najlepsze nielegalny handel skórami niedźwiedzi polarnych. Skórę można kupić już za 600 tys. rubli, głównie w Moskwie. W Internecie można natknąć się na wiele ogłoszeń także z innych rejonów Rosji.

 

Moskiewscy przyrodnicy i ekolodzy monitorują Internet od około 20 miesięcy. Efekt? Ustalono adresy 47 handlarzy, u których można kupić skóry. Działają oni w Moskwie, ale też w Murmańsku, Petersburgu, Czelabińsku, Kirowie, Iżewsku, Dniepropietrowsku i Irkucku.

 

Średnia cena za skórę niedźwiedzia polarnego wynosi 600 tys. rubli (14 940 euro). Ceny poszły ostro w górę w porównaniu do czarnorynkowych ofert sprzed dziesięciu lat. Związek Radziecki zakazał polowania na niedźwiedzie  polarne w 1957 roku i przepisy te obowiązują po dzień dzisiejszy.

 

W Rosji żyje od 5 do 7 tysięcy niedźwiedzi polarnych.  W regionie Morza Barentsa zwierzęta te częściowo migrują pomiędzy norweskim Archipelagiem Svalbard, a należącymi do Rosji Wyspami Ziemi Franciszka Józefa i Nowej Ziemi.

 

Kłusownictwo i sprzedaż skór w Internecie nie maleje, a ceny stale rosną. Najłatwiej skóry można nabyć  w Moskwie. Aby ratować niedźwiedzia polarnego konieczne są zmiany legislacyjne i praktyczne działania. Walka z kłusownikami powinna być prowadzona w wioskach arktycznych z szerokim zaangażowanie miejscowej ludności, donosi Barents Observer.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj