Kwiat uważany za wymarły znaleziony na Haiti

Kategorie: 

Źródło: National Trust of Haiti

Zespół naukowców z National Trust of Haiti odkrył rzadki gatunek kwiatu, Magnolia emarginata, która była uważana za wymarłą od 1925 roku.

 

Roślinę po raz pierwszy znaleziono w lesie Morne Colombo, który następnie został wycięty. Ten rodzaj magnolii wyróżnia liście o niepowtarzalnym kształcie. Ponadto płatki kwiatu mają niesamowitą biel.

 

Eksperci podejrzewali, że niektóre okazy tej rośliny mogą być zachowane na odległym i wzniesionym obszarze, więc udali się na wyprawę do Masywu Północnego, najdłuższego pasma górskiego na Haiti.

 

Trzeciego dnia poszukiwań grupa odkryła kwiat i po raz pierwszy w historii zrobiła mu zdjęcie. Jakiś czas później naukowcy znaleźli kolejne 16 okazów rośliny na różnych etapach rozwoju. Jesienią drużyna wróci do lasu, by zebrać nasiona i dokładnie zbadać znalezione kwiaty.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ana Letto

Stek kłamstw, ale nie chodzi

Stek kłamstw, ale nie chodzi o kwiat, tylko o to że polacy kłamią, wchodze ci ja na fejsbuk i normalnie mnie zatkało. Otóż ludzie twierdzą że za granicą tańszy jest polski cukier i węgiel. A prawda jest taka że w innych krajach nie mają grosza na węgiel i piją cherbatę bez cukru, nie włączają ogrzewania w zimę bo mają świeczki do ogrzewania. W niemczech to ponoć prądu nie mają nawet i żyją oszczędnie jak się należy. Germańska babcia przytuli murzynka i mają ciepło. A tu w polsce co to ma być, a z jakiej racji jakiś flejtuch miałby obżerać się chlebkiem z prawdziwej mąki, a dali jazda na szczawik. A kopa w dupsko , zaszczyk i do urny.

Portret użytkownika Endymion

Codziennie widuję w Poznaniu

Codziennie widuję w Poznaniu dobrze ubranych i odżywionych czarnuchów, oraz Ukrainki z dziećmi na spacerze na lodach.. ja w tym czasie pracuję, a oni odpoczywają. coś mi tutaj nie gra, bo nie każdy Bambo z Afryki to syn wodza, co to medycynę studiuje w Polsce..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Robert Szczypański

Węgiel drogi, cukier drogi,

Węgiel drogi, cukier drogi, bimber drożeje, ropa droga , benzynka też. Politycy doją ile się da wiedzą że ich czas się kończy i chcą się nachapać, nieroby jebane, te lekarskie kurwy od bila gejca chą nas wytruć, celebryci i telewizja nas oszukują. Katastrofa. A ja kole dupy mam kwiatki.

Portret użytkownika spokoluz

Dlaczego "W" Węgrzech cena

Dlaczego "W" Węgrzech cena paliw nie uległa zmianie a w innych krajach ue i tzw zachodu zdrożała o ok. 2 zetka ? Węgry od poczatku twardo poinformowały , że nie będą wspomagać banderlandu militarnie ani kasą na utrzymanie wojska. Wysyłają pomoc humanitarną dla cywilów ale nie podoba im się to , że trafia to na półki sklepów.

Aby prowadzić wojne potrzebne są trzy rzeczy - kasa , kasa i kasa. To społeczeństwa tzw. zachodzu obdzierają aby było na broń dla ulandu ( 60% i tak sprzedają urki dalej ) i żołdy ( te też rozkradają urki ) w imię obrony jankeskich interesów - zakupili ( ukradli za drobne ) poprzez 3 usmańskie frimy 17 mln hektarów gruntów rolnych z 62 mln ha , które są na ulandzie. Walczą za nasze za jankeską własność i dymokrację ( od dymania innych ).

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj