Kurkumina może być skuteczniejsza w zwalczaniu nowotworów od chemioterapii

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy odkryli nowy sposób leczenia nerwiaka płodowego – najczęstszego nowotworu złośliwego u niemowląt. Kurkumina zawarta w popularnej przyprawie, kurkumie, wykazała w testach obiecujące rezultaty, niszcząc komórki nowotworowe w przypadkach odpornych na inne leki.

Kurkuma przez długi czas była obiektem badań, w ciągu których zostały potwierdzone liczne pozytywne właściwości zawartej w niej kurkuminy. Tym samym udowodniono, że ta popularna przyprawa posiada silniejsze właściwości lecznicze od wielu syntetycznych leków.

Badania przeprowadzone na zwierzętach wykazały, że kurkuma jest tak samo skuteczna jak prozac i impipramina w przypadku leczenia depresji. Porównanie z aspiryną wykazało, że kurkuma posiada te same efekty przeciwpłytkowe, może również pomagać w walce ze stanem zapalnym stawów.

Kurkuma może być także pomocna dla cukrzyków oraz ludzi, u których prognozuje się cukrzycę. Na podstawie badań wykazano, że kurkumina była do stu tysięcy razy silniejsza w wychwytywaniu glukozy i hamowaniu jej produkcji w wątrobie od metforminy, która jest stosowanym do tego lekiem syntetycznym o nieprzyjemnych skutkach ubocznych.

 

Żółta przyprawa wykazała także doskonałe wyniki w obniżaniu cholesterolu, zwalczania stanów zapalnych oraz redukcji stresu oksydacyjnego. Badania przeprowadzone na zwierzętach wykazały, że kurkuma jest tak samo skuteczna jak prozac i impipramina w przypadku leczenia depresji. Porównanie z aspiryną wykazało, że kurkuma posiada te same efekty przeciwpłytkowe, może również pomagać w walce ze stanami zapalnymi i w terapiach nowotworowych.

Nowa metoda leczenia raka za pomocą dużych dawek kurkuminy jest bezpieczniejsza i mniej toksyczna, co jest szczególnie ważne w przypadku leczenia dzieci. Może ona stanowić alternatywę dla chemioterapii, na którą nowotwory takie jak nerwiak płodowy są często odporne.

 

Stosowanie kurkuminy do zwalczania raka nie jest nowym pomysłem, jednak do tej pory trudno było poradzić sobie z niską rozpuszczalnością substancji oraz jej słabą stabilnością. Tymczasem badania wykazały, że kurkumina powoduje znaczną śmierć komórek nowotworowych nerwiaka płodowego, przy niewielkim wpływie na zdrowe komórki. Używanie dawek terapeutycznych kurkuminy może być bardzo obiecującą alternatywą dla inwazyjnych metod zwalczania nowotworów. 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

Tak chwalicie, to dla

Tak chwalicie, to dla równowagi napiszę...w jakże teraz modnych klinikach ajurvedyjskich i innych supernaturalnych w Polsce, hinduscy specjaliści oferują wlewy lecznicze z kurkuminy...biorą około 600pln za wlew i co...i poza złym samopoczuciem, problemami z termiką ciała, to praktycznie nic one nie dają...a to przecież hinduscy specjaliści, ich medycyna, to tysiące lat przypadkowych praktyk i doświadczeń na hinduskiej biedocie. Znajomy zrezygonował po 15-20 wlewach, a stosował je na raka prostaty. Ważne, że biznes się kręci i tyle, wystarczy magiczne słowo - ajurveda i już łaaał, samo słowo pewnie ma działanie lecznicze, wystarczy pomantrować ;)))

Portret użytkownika David

Witam od 3 lat co dzinnie z

Witam Smile od 3 lat co dzinnie z rana pije kurkume z pieprzem w dawkach 1/2 lyzeczka kurkumy i 1/4 łyżeczka  pieprzu zalewając to 2 cm wrzatkiem i uzupełniając do polowy szklanki woda mineralna niegazowana. Przekonalem do tego juz duzo osob,opowiadalem jakie korzysci mogą płynąć z picia tej substancji. Ludzie słuchali,chwalili i sie przekonali do tego i podzialalo. Uwierzcie warto spróbować a nie lukac tylko tabletki.

Portret użytkownika Czarownik

Od pieciu lat dodaje kurkume

Od pieciu lat dodaje kurkume do wszelkich potraw. Codziennie ale ( wieczorem przed Spaniem ) daje jedna lyzeczke Kurkumy do szklanki wody dodajac kilka kropli oleju z oliwek i wypijam. 

Od pieciu lat jestem zdrowy Jak ryba. Nawet bole stawow minely w 100% !

Wszystkie Problemy zoladkowo jelitowe tez minely w 100%.

Aby jednak Kurkuma dzialala, to trzeba ja spozywac w wiekszej dawce. 

W codziennym jadlospisie nie powinno tez zabraknac Imbiru.

 

Pozdrowienia.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika OLI

 

 

Ja od 5 lat dodaje kurkume do : herbaty , zup , kanapek , jajecznicy i mimo 75 lat czuje sie jak 40-to latek./// To jest codowny lek na wszystkie choroby.. Uwazam , ze te chemikalia co przepisuja medycy to nie lecza tylko zabijaja. nasi dziadkowie leczyli sie zio lami i dozywali starosci...

Strony

Skomentuj