Kurkuma może zawierać ołów, który ma działanie neurotoksyczne

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda w Stanach Zjednoczonych odkryli, że powszechnie stosowana kurkuma może zawierać ołów, który ma działanie neurotoksyczne.

 

Eksperci doszli do tego wniosku, próbując ustalić możliwe przyczyny występowania ołowiu we krwi Bangladeszu. W rezultacie zidentyfikowali kurkumę jako najbardziej prawdopodobne źródło. Faktem jest, że podczas przetwarzania tej rośliny dodaje się chromian ołowiu jako barwnik, aby uzyskać jasny żółty kolor. Praktyka ta stosowana jest powszechnie od lat osiemdziesiątych.

 

Ołów w organizmie wywołuje rozwój chorób sercowo - naczyniowych i zaburzeń poznawczych. Stwierdzono, że zawartość kurkumy tego pierwiastka osiągnęła ponad 1000 μg / g w dwóch obszarach Bangladeszu o najwyższym poziomie zanieczyszczenia.

 

Zdaniem ekspertów tylko udoskonalenie technologii suszenia kurkumy w celu szybkiego i skutecznego przetwarzania pomoże zmniejszyć zapotrzebowanie na niebezpieczne barwniki.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika axell69

-"Eksperci doszli do tego

-"Eksperci doszli do tego wniosku, próbując ustalić możliwe przyczyny występowania ołowiu we krwi Bangladeszu."-

Albo - Bangladesz krwawi od ołowiu  a nukowcy - doszli ustalili i wywnioskowali- że  ten ołów jest produkcji usraelskiej ale bardzo wysokiej jakości , który  na teren tego  spokojnego kraju  dostarczały  CIA  FBI i Marines . Tak to  brzmi w spokojnym wolnym tłumaczeniu ta  wiadomość, jednak wybitny i już Legendarny  redaktor Tallinn  napisał  to  w  swoim  rozumieniu i pojmowaniu  świata .

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika X

talininku drogi - w

talininku drogi - w Bangladeszu prawie 100% PKB pochodzi z przetwarzania i farbowania szmat. Woda jest martwa od chemii.

A ty tu o kurkumie zaiwaniasz.  Popracuj troszkę w farbiarni to sie dowiesz o ekspozycji na metale ciężkie.

Portret użytkownika Łukasz_inny

Niestety chyba trzeba

Niestety chyba trzeba uchwalić ustawę - kara śmierci dla fałszujących środki spożywcze w szczególności przez dodawanie trujących substancji do żywności przypraw i napojów

Przecież to jest gorsze niż jakikolwiek mord i holokaust - dodanie trucizny do powszechnie stosowanej przyprawy.

Portret użytkownika drako_tr

...spokojnie @Łukasz_inny  .

...spokojnie @Łukasz_inny  ..."nałkowffce" swoją starą metodą, tylko zasugerowali, że "kurkuma może zawierać ołów" ...  chodzi o to, żebyś wysnuł fałszywe wnioski i przestał ją stosować... jednocześnie nie poniosą żadnych konsekwencji, bo nigdzie nie powiedzieli, że kurkuma jest zanieczyszczona ołowiem, czy nie.

To jest stara jak świat metoda dezinformacji i celowego wprowadzania w błąd...dlatego sugeruję, by wszystkie takie "nałkoffe doniesienia" traktować z ostrożnością i nigdy do końca nie dawać im wiary.

Portret użytkownika drako_tr

Hehe…a ja właśnie wcinam

Hehe…a ja właśnie wcinam golonkę, która może powodować „to”, może też powodować „tamto” i „toto”, nie zapominajmy, że ta golonka może powodować wiele innych „tamtych”….zastanawia mnie tylko jedno, wcinam ją od dziesięcioleci i jakoś nie spowodowała u mnie, żadnego z powyższych „tych” ani „totych” Lol

Portret użytkownika Łukasz_inny

Czyli nie jedzmy nic bo inne

Czyli nie jedzmy nic bo inne warzywa rośliny także mogą zawierać metale ciężkie

- prawie jak w poczytnych mediach kurkuma ma działanie neurotoksyczne, a chodzi ewidentnie o kurkumę którą wychodowano na zanieczyszczonych ołowiem ziemiach ...

 

Skomentuj