Kulisy lotu MH17: Ukraiński wojskowy samolot mógł zmylić rakiety separatystów

Kategorie: 

Dipole odbijające na miejscu katastrofy malezyjskiego Boeinga - źrodło: YouTube

Torem lotu zestrzelonego samolotu pasażerskiego musiał lecieć jakiś samolot wojskowy. To fakt, o którym zapominają wspominać zachodnie media. Jednak jest mocny dowód wskazujący na to, że celem rakiety, która dosięgła malezyjskiego Boeinga był ukraiński samolot wojskowy, który próbował ukryć się w korytarzu powietrznym.

 

Natłok propagandy, jaki obserwujemy od dwóch dni w temacie zestrzelonego Boeinga jest tak wielki, że bardzo trudno wyłuskać z potoku wzajemnych oskarżeń coś, co może być choćby zbliżone do prawdy. Okazuje się jednak, że wnikliwa analiza materiału wideo wskazuje na to, że wraz z lotem MH17 musiał podążać samolot wojskowy.

 

Dowodem jest jedno z nagrań płonących na ziemi fragmentów Boeinga. Na tle tumanu ciemnego dymu widać wyraźnie, że coś spada z nieba. Wygląda to jak długie paski, które błyszczą na tyle jasno, że są doskonale widoczne. To tak zwane dipole odbijające.

 

Według Wikipedii dipole odbijające jest to system przeciwdziałania namiarom radarowym, polegający na tym, że samolot lub inny obiekt o znaczeniu militarnym wyrzuca w powietrze chmurę celów pozornych w postaci niewielkich pasków aluminium, powlekanego metalem włókna szklanego lub plastiku. W powietrzu wygląda to właśnie tak jak na poniższym filmie. Z kolei na ekranie radaru wygląda to jak grupa celów, bądź też wprowadza zakłócenia powodując radarowe odbicia.

 

To ciekawe, że nikt nie zwrócił jeszcze na to uwagi, że obecność dipoli odbijających w istocie dowodzi obecności jakiegoś drugiego samolotu. Pasażerski Boeing 777 nie dysponuje takim systemem. Tylko kilka samolotów izraelskich zostało wyposażonych w dipole i flary. Obawiano się po prostu ataków rakietowych ze strony Hamasu.

 

Inne samoloty pasażerskie nie mają takich systemów antyrakietowych. Oczywista jest zatem konkluzja, że jakiś wojskowy samolot wypuścił dipole, a rakieta zamiast uderzyć w niego uderzyła w malezyjskiego Boeinga, który na radarach wyglądał jako jeden z celów. W takiej sytuacji operator wybiera cel, który wydaje mu się najbardziej prawdopodobny traktując pozostałe jako dipole. Niestety najwyraźniej wybrali źle.

Ukraiński samolot wojskowy to mógł być Su-25, albo An-26, którego zestrzelenie początkowo obwieścili separatyści. Ukraińskie samoloty wojskowe latają tam z zaopatrzeniem, które zrzucane jest do znajdujących się tam w okrążeniu żołnierzy. Myśliwce dokonują też bombardowań pozycji powstańców. Przypomnijmy, że 14 lipca zestrzelono tam lecącego 7km nad ziemią Antonowa. To dowód na to, że separatyści mieli zdolność do zestrzelenia samolotu poruszającego się na dużej wysokości przelotowej.

 

Prawdopodobnie wojska ukraińskie postanowiły chować się w cywilnych korytarzach powietrznych zakładając, że uda się dzięki temu uniknąć ostrzału rakietowego. Być może to właśnie dlatego wieże kontroli lotów w Warszawie i w Dniepropietrowsku nakazały zmianę kursu MH17 i kazały obniżyć lot z 10700 metrów na 10100 metrów. Jeśli chował się za nim ukraiński samolot  turbośmigłowy, albo myśliwiec to takie manewry mogły być konieczne dla ukrycia się, a potem wykonania zadania.

To mogło wyglądać jak samochodowa jazda na ogonie, czyli trzymanie się blisko drugiego pojazdu, w tym przypadku ukraiński samolot mógł lecieć kilometr, lub dwa pod Boeingiem. Dalszy rozwój wypadków mógł wyglądać właśnie tak, że wystrzelił  dipole, a załoga BUK-M, prawdopodobnie rosyjska, pomyliła się kierując jedną z rakiet na zły cel.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika gnago

A co to za pociski

A co to za pociski separatyści mieli że pasażerów zmroziło i zgniło w ciągu kilku sekund odzniszczenia do upadku na ziemię. A wyjaśniono i złapano renegackich kretów co jako k oficjalni kontrolerzy ukraińscy  zadysponowali aby malezyjski samolot naruszył strefę zamknięta dla lotów pasażerskich - wojenną?

Portret użytkownika Tom UK

A ja myslalem ze to rolki

A ja myslalem ze to rolki papieru toaletowego albo po prostu rolka recznikow z toalety (taka bela materialu Wink paranoicy wszystkeigo sie tam dopatrza.. te tasmy aluminium bylyby na znacznie wyzszej wysokosci odpalone - to co spada wypadlo z rozwalonego samolotu na malej wysokosci albo po prostu posiadajac energie kinetyczna i kierunek lotu jak rozpadajacy sie samolot podazalo za szczatkami samolotu ta sama trajektoria w dol - czy paski foliowe odpalone z mysliwca nie podozaly by w innym keirunku (zgodnie z wiatrem np. po za tym one sa duzo lzejsz zeby jak najdluzej utrzymywac sie w powietrzu a nie szybko spadac) realniejsze jest to ze to po prostu nie byly dipole dobijajace Wink Wiem bo obslugiwalem radary Wink

Portret użytkownika elohim

A wystarczyło jebbnąć rakietą

A wystarczyło jebbnąć rakietą w chotel gdzie bildenbergowie sie spotkali ostatnio i cały problem na swieice by znikł ..jak zwykle rokefelerom i rodszildom mało juz pienierzy,chcą byc bogami na tej planecie i wszytko robią aby ustanowic nowy porzadek swiata pod ich modłe.....i mówie wam ze wywołaja te wojne ....a lemingi beda bronic swoich krajów i ginąc w imie wolnośći przy tym ech....a faszysci bildenbergowie bedą popijac drinki .....
 
To nie zadna teoria spiskowa,oni sami o tym mówia juz beszczelnie. Przemawia za tym chodzby to ze ukrywali tajne spotkania 50 lat,ale uznali ze społeczenstwo jest juz tak ułomne, ze moga legalnie ich zniewalac, bo nikt niewyjdzie na ulice, bo najwazniejsza jest nastepna komórka i serial ,i programy których nawet niepotrafie powtórzyc z nazwy ..no i piwo Wink
 
Tych kilka tysiecy myslacych na całym swiecie łacznie ze mną, nie sa w stanie nic zrobic jak 7 milionów prymitywów nas przykrywa ....niby taki umie liczyc nawet logicznie odpowie a jednak debil ....i z kim tu walczyc ....
Wystarczy popatrzec na reakcje ludzi w ameryce jak łykaja jak pelikan informacje ze to był atak terorystyczny i ze wierze sie same zawaliły ....z kim tu walczyc jak tyle tepoty wokół mnie.
 
Samolot został zestrzelony specjalnie aby wywołac konflikt przecierz to widac gołym okiem .Oczywiscie mało było ataków pod fałszywą flagą na majdanie, na odesie i jeszcze ten samolot .... 
 
Bildenbergowie bedą robic wszytko aby zwalic wine na putina i aby ich laleczka obama wjechał do europy aby nas wyzwolic od złego  ...tylko zobaczcie jak zniewolone jest juz społeczenstwo w ameryce ile maja wolnosci ....dziekuje takim wybawcom....Jak amerykanie wjadą do europy to nas rozjadą .....

Portret użytkownika Janek

Wojna wybuchnie 06.09.2014 -

Wojna wybuchnie 06.09.2014 - nie w sierpniu
O:

Matka Zbawienia: Nowa, bezlitosna wojna zostanie wypowiedziana
Orędzia Ostrzeżenia

piątek, 6 września 2013, godz. 18.46
Moje drogie dziecko, zgodnie z zaleceniem Mojego Syna, Jezusa Chrystusa, muszę wam ujawnić, że wojny, które obecnie rozpętają się na Bliskim Wschodzie, wywołają wielką batalię, gdyż zostanie wypowiedziana bezlitosna wojna.
Jakże łamie to Najświętsze Serce Mojego biednego, cierpiącego Syna. Nienawiść – jaka przepaja serca tych przywódców, którym zwykli ludzie powierzyli odpowiedzialność za rządy w ich krajach – będzie się rozprzestrzeniać. Zdradzą oni swoje własne narody. Miliony ludzi zostanie zabitych i wiele narodów będzie w to zaangażowanych. Musicie jednak wiedzieć, że dusze tych, którzy zostaną zamordowani, a którzy nie będą winni żadnego przestępstwa, zostaną ocalone przez Mojego Syna.
Tempo tych wojen będzie się wzmagać i gdy tylko cztery części świata się w nie zaangażują, zostanie ogłoszona Wielka Wojna. Niestety, broń jądrowa zostanie użyta i wielu będzie cierpieć. Będzie to przerażająca wojna, ale nie potrwa ona długo.
Módlcie się, módlcie się, módlcie się za wszystkie niewinne dusze i nadal odmawiajcie Mój Święty Różaniec trzy razy dziennie – aby złagodzić cierpienie, które będzie rezultatem III wojny światowej.
Dziękuję ci, moje dziecko, za odpowiedź na Moje wezwanie. Wiedzcie, że w Niebie w tym czasie panuje ogromny smutek, a Ja z ciężkim Sercem przynoszę wam tę  przytłaczającą wieść.
Wasza Matka
Matka Zbawienia
(źródło: paruzja.info)

 

Portret użytkownika Flesz7

Odwieczne marzenie komunistów

Odwieczne marzenie komunistów się zrealizowało... totalna kontrola mediów umożliwia podanie każdej informacji w taki sposób jakby to była prawda ostateczna.
W nic nie można wierzyć bo wszystko można podrobić.
Świat jest gotowy do wojny z samym sobą.
Jutro pakuję plecak i lecę na Marsa.

New World Disorder

Portret użytkownika Beck

Wielu z was tutaj piszących

Wielu z was tutaj piszących to po prostu fanatycy teorii spiskowych. Sam interesuje się tymi sprawami ale staram się patrzeć obiektywnie.
Moim zdaniem było tak:
1. Ukraina po części jest opowiedzialan za ten zamach. Tzn. nakazała zmienić kurs i obniżyć pułap. W pobliże samolotu wysłała podobnym kursem swój samolot transportowy lub wojskowy, który miał służyć jako cel dla rebeliantów. Takie samolotu mają różna zabezpieczenia i sprawa potoczyła się tak, żeby cywilny samolot został zestrzelony. Pytanie, czy ktoś "pomagał" Ukrainie? Czy po prostu chcieli mieć przełom i zainteresowanie zachodem wojną z rebeiantami?
2. Samolot "fizycznie" zestrzelili separatyści, którzy albo pomylili się albo ktoś im pomógl w tej pomyłce.
3. Odnosnie teorii spiskowych.
skażone ciała? czy naprawdę nie ma łatwiejszego sposobu na wywołanie epidemii. np. przez zakażenie jakiś zwierząt albo nie wiem no - zatrucie zbiorników wodnych? Dajcie spokój, wywołanie epidemii przez upadek samolotu na oczach całego świata?
naukowcy od aids? dajcie spokój, no lecieli sobie na konferencje. A co ze Smolenskiem i teoriami o Skrzypku. Jakoś żadne się nie spełniło po czasie.
podmiana samolotu z tym zaginionym w marcu? to akurat wydaje się ciekawe i uważam, że nawet byłoby możliwe do wykonania ale przy udziale wielu osób i krajów. Chyba, że taki samolot od razu wyleciał z Holandii. Ale to byłoby grubymi nićmy szytę, chociaż  drugiej strony WTC jakoś przeszło...
jakieś konta na fejsbuku paseżerów? no nie wiem, ale w telewizjach całego świata (wiem wiem, ze mainstream) jednak pojawiają się krewnii pasażerów i ich znajomi. tzn. że oni też są podstawieni? zbyt grube to jest.
poza tym, czy byle dziennikarz TVN-u moze nagrywać reportaże praktycznie przy zwkłokach pasazerów na miejscu wielkiej mystyfikacji? tam są masy dowodów na zdjęciach, filmach itp.
4. co dalej?
myśle, że wojny nie będzie. Przynajmniej nie w takim rozumowamiu jak II WŚ. Myśle jednak, że w końcu Ukraina przejdzie w łapy ameryki. Wiadomo, że chodzi o złoża naturalne (gaz łupkowy). Separatyści dostaną jakąś ugodę. Może kawałek "ziemii" dla swojego noworuskiego Panstwa. Pozornym zwycieżca będzie też Putin bo jednak zyskał krym a i rebielanci coś ugrają.
 

Portret użytkownika Ogo Pogo

Tekst sponsorowany przez

Tekst sponsorowany przez Ambasadę Rosji.W zamiarze: poszukujemy lemingów.Współautorem Waldek Kuczyński.patrz twiterr.Swędzenie Waldemara odpał dedykowany szechterowi,czyli spisek antypolskich kut****.

Portret użytkownika mysl

Dlaczego wszyscy twierdzą że

Dlaczego wszyscy twierdzą że to Buk jak to mogło być coś innego? Przecież śledztwo na razie nic nie wykazało, nawet nie zostało rozpoczęte. Buka "sprzedali" mediom Amerykanie i Ukraińcy, ostrożnie, bo oni mogą być nieobiektywni, zainteresowani w ukrywaniu prawdy.

Strony

Skomentuj