Kule gradu wielkości grejpfruta uderzyły w amerykańskie miasteczko

Kategorie: 

Źródło: NCKansasKDOT

Mieszkańcy miasteczka Mankato w Kansas sprzątają po katastrofalnym gradobiciu jakie dotknęło niedawno hrabstwo Jewell. Kule lodu wielkości grejfruta, spowodowały poważne szkody wśród okolicznych budowli i samochodów.

Na szczęście nie zgłoszono żadnych obrażeń wśród mieszkańców miasta. Władze lokalne zajmują się obecnie pomaganiem mieszkańcom w walce ze skutkami gradobicia. Straty wśród mieszkańców miasta szacowane są na setki tysięcy dolarów.


Jeden z miejscowych rolników, twierdzi że w ciągu 15 minut, gradobicie zniszczyło około 850 akrów pola soi. Zgodnie ze słowami właściciela pola Kale'a Newella:

Tak, to boli psychicznie i finansowo, ale zdarza się i po prostu trzeba zdobyć wystarczającą ilość pieniędzy, miejmy nadzieję, na pokrycie kosztów wejściowych i kontynuowanie pracy 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Arya

Zastanów się czasem, co

Zastanów się czasem, co piszesz. Tam też mieszkają ludzie. To, że ich rząd jest, jaki jest to inna sprawa. Pomyśl nad tym, ze w Ameryce mieszka około 10 milionów Polaków i że te kule gradu mogłyby spadać im na głowę. Tego chcesz dla naszych rodaków? 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Medium

Ciekawe ilu z tych "rodaków"

Ciekawe ilu z tych "rodaków" zdążyło się przekształcić we wrogów i ilu zajmuje się zawodowo, z racji znajomości natury naszego kraju, zarządzaniem słowiańskimi koloniami. Pierwszy z brzegu przykład, już na szczęście historia - Zbigniew Brzeziński.

Tak więc nie mam najmniejszych moralnych wątpliwości Arya.

Skomentuj