Kula ognia rozświetliła niebo nad Japonią

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Wczesnym rankiem 03 stycznia br. kula ognia rozświetliła niebo nad zachodnią częścią Japonii. Lotowi ciała niebieskiego towarzyszył głośny dźwięk, który przestraszył mieszkańców. Bolid był widoczny na wyspach Honsiu i Sikoku, donosi The Mainichi.

 

Kula ognia, która przeleciała nad zachodnią Japonią, obserwowana była na niebie w Kioto, Nara, Osaka i wielu innych miastach. Szczątki ciała niebieskiego weszły w atmosferę ziemską rano o 4:50 czasu lokalnego.

 

Naturalne zjawisko spalania przy szybkim tarciu w powietrzu wywołało niepokój społeczeństwa. Japończycy, którzy byli obserwatorami tej dziwnej sceny, obszernie komentują zdarzenie. Świadkowie mówią o ogromnej kuli ognia na niebie i kilku intensywnych, gwałtownych wybuchach.

 

Większość ludzi wie, że był to meteoryt, ale niektórzy podejrzewają, że w tym przypadku to dowód na istnienie UFO. Eksperci Narodowego Obserwatorium Astronomicznego Japonii informują, że kula ognia to gruz z jakiejś asteroidy, który dostał się do atmosfery na skutek przyciągania grawitacyjnego Ziemi. Większy fragment przy spalaniu w atmosferze emituje jasne światło i dźwięk. Zjawisko jest szczególnie atrakcyjne, gdy mamy do czynienia z dużym obiektem.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Henryk57

Nad Czelabińskiem przeleciał

Nad Czelabińskiem przeleciał statek kosmiczny a nie meteoryt.

Dowody;

Uczeni rosyjscy stwierdzili że na tej wysokości przelotu nie powinien rozpaść się żaden meteoryt.

Obserwatoria wybuchów nuklearnych zanotowały taki wybuch, reakcję jądrową.

Kto widział jak meteoryt wybucha, ja widziałem błysk i jak meteoryt wylatuje w przestrzeń.

Dlaczego meteoryt zostawił dwie białe smugi jak po dwuch silnikach, a nie czarną smugę po meteorycie kamiennym jak pokazują wszystkie filmy katastroficzne.

Dlaczego największy kawałek meteorytu ok 550 kg - ok. pół metra średnicy robi w lodzie na jeziorze dziurę 8 metrów średnicy, nikt nie rejestruje żadnego wstrząsu i łagodnie osiada na dnie i go nie widział jak wpadał, a z wody (film) wyławia go trzech nurków na łódce na ryby bez żadnego sprzętu do podniesienia go z wody i załadunku na łódkę.

Największym wydarzeniem kosmicznym tego dnia miał być przelot asteroidy ok 50 metrów średnicy koło Ziemi który nastąpił tego dnia wieczorem. Czy niby meteoryt to był to statek wysłany przez większą bazę?

Portret użytkownika lipka

Bolid został rozbity w

Bolid został rozbity w powietrzu ale nikt nie był przygotowany by pomiary szybkości czy jego masy robić "na żywo" dlatego wiele tzw. faktów jest brane z sufitu. Potem dokładniejsze pomiary wykazały, że wszedł w ziemską atmosferę z prędkością 19 km/s. Z wydobycia fragmentu meteorytu jest film, oplatają go linami i pasami zawodowi nurkowie na głębokości 13 metrów, nie wyciągają go gołymi rękami na łódkę, poza tym była transmisja w rosyjskiej telewizji z tego faktu.

https://www.youtube.com/watch?v=g8xbUumv11Y

Nasz błąd w rozumieniu zjawiska uderzenia meteorytów w ziemię bierze się z filmów amerykańskich, które pokazują coś czego scenarzysta nigdy nie widział a reżyser ma swoją wizję by film był atrakcyjny dla widowni a gadanie, że 5 metrowy kamień może wybić dziurę w ziemi wielkości Manhatanu to tylko w Usa jest możliwe.

 

Skomentuj