Kula lawy z wulkanu Kilauea zraniła 23 osoby obserwujące erupcję

Kategorie: 

Źródło: USGS, HAWAII DNLR

Erupcja wulkanu Kilauea na Hawajach zaczyna zbierać swoje żniwo. Kula lawy z wulkanu, którego erupcja nastąpiła w maju, trafiła w łódź wycieczkową, raniąc 23 osoby.

Wybuch wulkanu spowodował wyrzucanie w powietrze mas lawy, kamieni i pyłu. Eksplozja pojedynczej kuli lawy trafiła w łódź wycieczkową i pozostawiła dziurę w jej dachu. Uszkodzenie spowodowało złamanie u jednego z pasażerów, podczas gdy reszta doznała poparzeń.

Szef dywizjonu hrabstwa Hawaje, Darwin Okinaka, powiedział, że łódź powróciła do portu samodzielnie, a trzech rannych zostało hospitalizowanych. Władze potwierdziły, że łódź była obsługiwana przez Lava Ocean Tours, która pobiera około 250 dolarów od osoby za możliwość oglądania lawy wpadającej do oceanu.

 

Statek wycieczkowy zabierał turystów w miejsce, w którym można zobaczyć lawę zanurzającą się w morzu. Pasażerowie potwierdzili, że łódź znalazła się poza strefą bezpieczeństwa, ustanowioną przez straż przybrzeżną.

 

Przepisy zabraniają statkom zbliżania się na odległość poniżej 300 m od strumienia lawy wpadającego do morza, jednak rzecznik straży przybrzeżnej powiedział, że doświadczeni sternicy otrzymali specjalne pozwolenia na zbliżenie się do tego miejsca.

 

Kilauea jest jednym z najaktywniejszych wulkanów na świecie, a jego erupcja zniszczyła setki domów i zmusiła tysiące do ewakuacji. W zeszłym tygodniu naukowcy z US Geological Survey powiedzieli, że obecna erupcja i przepływ lawy wytworzyły nową, niewielką wyspę na Hawajach.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

No co? Skoro mamy już te

No co? Skoro mamy już te nowoczesność to niech jaki inteligentny student zrobi na pejsbooku nowy testowy profil w ENG ''kula lawy je. cie po głowie'' ciekawe ilu polubi ? No i trza mierzyć czas ile trwa ban ban banowanie takiego profilu. Informatycy wszystkich krajów zróbcie wreszcie pro zawody komu szybciej zbanują profil Shok napiszcie że dziadek funduje zwycięzcy 10 litr gorzałki i ekologiczny weekend na wsi w stodole (można rzygać ale zakaz palenia).

Skomentuj