Kukurydza modyfikowana genetycznie może być bardziej niebezpieczna niż wcześniej sądzono

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Z badań które zdołały wyciec wynika, że kukurydza modyfikowana genetycznie zawiera zaskakujący poziom toksycznych substancji chemicznych. Pokazują one dobitnie, że zapewnienia o jej nieszkodliwości są fałszywe.

 

Według analizy, kukurydza GMO testowana przez Profit Pro zawiera chlorek, formaldehyd i glifosat, czego nie ma w tradycyjnych kukurydzach a ich stężenie w próbkach GMO wynosiła odpowiednio 60, 200 i 13 ppm. Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (FDA) twierdzi, że zawartość glifosatu w wodzie pitnej nie przekracza 0.7 ppm. Niektóre zwierzęta poddane działaniem glifosatu w stężeniu około 0.1 ppm mają uszkodzone narządy.

 

Dr. Don Huber powiedział, że glifosat jest silnym organicznym związkiem chemicznym, który unieruchamia dodatnio naładowane składniki mineralne takie jak mangan, kobalt, żelazo, cynk oraz miedź, które są niezbędne dla normalnego funkcjonowania fizjologicznego gleby, roślin i zwierząt. Ten sam glifosat używany jest do opryskiwania upraw w celu niszczenia chwastów. Rośliny modyfikowane genetycznie zawierają podobno gen kodujący syntazę EPSPS odporną na jego działanie. Badania wykazują, że naturalna kukurydza w porównaniu z tą modyfikowaną zawiera odpowiednio 437-krotnie większe ilości wapnia, 56-krotnie więcej magnezu i 7-krotnie więcej manganu.

 

Bez względu na to jak bardzo mogą być szkodliwe rośliny modyfikowane genetycznie, nie można nic z tym zrobić. 26 marca prezydent Barack Obama podpisał ustawę HR 933, która jest przez ludzi wprost nazywana "Ustawą o ochronie Monsanto". Ma ona chronić korporacje biotechnologiczne od jakichkolwiek sporów. Firmy które zajmują się GMO zezwalają na sadzenie i sprzedawanie tych roślin, mimo wielu zagrożeń jakie mogą powodować dla zdrowia konsumentów.

 

Źródło: http://rt.com/usa/toxic-study-gmo-corn-900/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika angie

W zasadzie Monsanto i cała

W zasadzie Monsanto i cała reszta "grupy, której się wydaje, że trzyma władzę" to w sumie niewielka grupa osób, która chce wyciągnąć jak najwięcej kasy od całej reszty . Tylko kasą, a właściwie jej brakiem mozna im przemówić do rozumu. Gdyby tak na całym swiecie ludzie przestali kupowac kukurydzę w puszce do czasu aż pojawią się oznaczenia (weryfikowalne) że produkt jest wolny od GMO, to straty firm Monsanto itp. zmusiłyby całe to towarzystwo do zastanowienia się nad sensownością pakowania pieniędzy w dalsze rośliny GMO. A działac trzeba szybko, bo na razie jeszcze niemodyfikowanych roślin jest wystarczająco dużo, żeby można było zrezygnować z modyfikowanych.

Portret użytkownika euklides

No to miodu albo czosnku byś

No to miodu albo czosnku byś nie zjadł, za to pojadłbyś trujących grzybów... Prosta zasada to nie kupować tych najtańszych produktów, tylko te trochę droższe (te najdroższe wolno schodzą i są często nieświeże).

Portret użytkownika Lofek44

Co tam kukurydza czy soja.

Co tam kukurydza czy soja. Najgorsze że coraz więcej zbóż produkowanych jest na GMO. Kukurydzę możemy sobie darować, soję również. A pieczywo raczej zawsze będziemy spożywać. No chyba że zaczniemy piec swój. Ale wezcie pod uwagę tylko jedną rzecz- jak w istocie droga jest dobra mąka.

Portret użytkownika Ja

Gdyby w TV jasno to

Gdyby w TV jasno to powiedzieli tak aby leming zrozumiał, to albo wpadnie on w panikę albo oleje niusa :] tak czy siak gdyby na półce sklepowej ktoś postawił trutke na szczury w stoisku z chrupkami to każdy by bral garściami "nowe" bo nie czytaja lemingi etykietek a nawet gdyby przeczytali to i tak nic by nie zrozumieli z tych symboli i nazw Język nawet mieli by problem z przeczytaniem nie mówiąc juz o powtórzeniu np.: Metylchloroisothiazolinione środek konserwujący Język w każdym niejadalnym szamponie, płynie do naczyń, etc. ciężko znaleźć jakieś informacje na temat tej i jemu podobnych substancjach, ciekawe dlaczego???

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika TEdib

hmm... znaleziono chlorki i

hmm... znaleziono chlorki i formaldechyd czego? Jaki chlorek i jaki formaldechyd? a może herbicyd się dostał z źle przygotowanej próby do badań? Bo tak można sądzic z formy opisu że i badania zostały poprowadzone metodami nie badawczymi.

Portret użytkownika Roki

Zanim pojawiły się te badania

Zanim pojawiły się te badania na 50% można było być pewnym że aroganccy naukowcy coś spieprzą manipulując genami, bo ludzie non stop popełniają błędy. Jednakże patrząc na to z punktu widzenia oligarchów to jest sukces, bo depopulacja jest jednym z ich celów (main) o ile się nie mylę. Od dawna wiadomo że np. aspartan jest trutką na szczury, ale i tak korporacje produkujące „cuda bez cukru” stosują tą substancję (coca-cola pepsi gujeżumy orbit). Co do Obamy to hiba jasne komu służy ten lis farbowany podpisując ustawę korporacyjną. Badania wykazały że ta kukurydza nie tylko zawiera toksyny, a jest także jest mniej wartościowa odżywczo, ale czy kogoś z tych rządzących to zmartwi? Prędzej mi kuku -tfu- kaktus na dupie wyrośnie!
 
Podobnie jest ze wszystkim co szkodzi np. nadajniki mikrofal (GSM), linie wysokiego napięcia jako źródło silnych pól elektromagnetycznych, telefony komórkowe, nadajniki wi-fi ( u mnie w Warszawie 20 sygnałów laptop "widzi" a mieszkam w 3 piętrowym bloku, wtf?) te wszystkie sygnały są szkodliwe (próją przez nasze ciała) ale dużo się o tym nie mówi, bo wasza kasa się liczy nie wasze życie lub zdrowie!!!

Portret użytkownika euklides

Glifosat czyli podstawa

Glifosat czyli podstawa działania Roundupu firmy Monsanto. Tysiące działkowców i ogrodników amatorów truje siebie tym g..m. Gorsze jest to, że mając uprawę obok takich tumanów samemu jest się narażonym na działanie glifosatu.

Portret użytkownika Antares

Zgadzam się w stu procentach!

Zgadzam się w stu procentach! Już nawet było o tym głośno w Polsce. Roundup był sprzedawany z etykietą biodegradowalnego co było nieprawdą. Był reportaż, chyba w Uwadze, ale dobrze nie pamiętam. Bodajże we Francji przeprowadzono badania, w których wynika, że nie rośliny GM odpowiadają za niepłodność tylko stosowany przy ich uprawie roundap, czyli glifosat.

"Stars are out and magic is here"

Skomentuj