Kukurydza modyfikowana genetycznie może być bardziej niebezpieczna niż wcześniej sądzono

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Z badań które zdołały wyciec wynika, że kukurydza modyfikowana genetycznie zawiera zaskakujący poziom toksycznych substancji chemicznych. Pokazują one dobitnie, że zapewnienia o jej nieszkodliwości są fałszywe.

 

Według analizy, kukurydza GMO testowana przez Profit Pro zawiera chlorek, formaldehyd i glifosat, czego nie ma w tradycyjnych kukurydzach a ich stężenie w próbkach GMO wynosiła odpowiednio 60, 200 i 13 ppm. Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (FDA) twierdzi, że zawartość glifosatu w wodzie pitnej nie przekracza 0.7 ppm. Niektóre zwierzęta poddane działaniem glifosatu w stężeniu około 0.1 ppm mają uszkodzone narządy.

 

Dr. Don Huber powiedział, że glifosat jest silnym organicznym związkiem chemicznym, który unieruchamia dodatnio naładowane składniki mineralne takie jak mangan, kobalt, żelazo, cynk oraz miedź, które są niezbędne dla normalnego funkcjonowania fizjologicznego gleby, roślin i zwierząt. Ten sam glifosat używany jest do opryskiwania upraw w celu niszczenia chwastów. Rośliny modyfikowane genetycznie zawierają podobno gen kodujący syntazę EPSPS odporną na jego działanie. Badania wykazują, że naturalna kukurydza w porównaniu z tą modyfikowaną zawiera odpowiednio 437-krotnie większe ilości wapnia, 56-krotnie więcej magnezu i 7-krotnie więcej manganu.

 

Bez względu na to jak bardzo mogą być szkodliwe rośliny modyfikowane genetycznie, nie można nic z tym zrobić. 26 marca prezydent Barack Obama podpisał ustawę HR 933, która jest przez ludzi wprost nazywana "Ustawą o ochronie Monsanto". Ma ona chronić korporacje biotechnologiczne od jakichkolwiek sporów. Firmy które zajmują się GMO zezwalają na sadzenie i sprzedawanie tych roślin, mimo wielu zagrożeń jakie mogą powodować dla zdrowia konsumentów.

 

Źródło: http://rt.com/usa/toxic-study-gmo-corn-900/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika angie

W zasadzie Monsanto i cała

W zasadzie Monsanto i cała reszta "grupy, której się wydaje, że trzyma władzę" to w sumie niewielka grupa osób, która chce wyciągnąć jak najwięcej kasy od całej reszty . Tylko kasą, a właściwie jej brakiem mozna im przemówić do rozumu. Gdyby tak na całym swiecie ludzie przestali kupowac kukurydzę w puszce do czasu aż pojawią się oznaczenia (weryfikowalne) że produkt jest wolny od GMO, to straty firm Monsanto itp. zmusiłyby całe to towarzystwo do zastanowienia się nad sensownością pakowania pieniędzy w dalsze rośliny GMO. A działac trzeba szybko, bo na razie jeszcze niemodyfikowanych roślin jest wystarczająco dużo, żeby można było zrezygnować z modyfikowanych.

Portret użytkownika euklides

No to miodu albo czosnku byś

No to miodu albo czosnku byś nie zjadł, za to pojadłbyś trujących grzybów... Prosta zasada to nie kupować tych najtańszych produktów, tylko te trochę droższe (te najdroższe wolno schodzą i są często nieświeże).

Portret użytkownika Lofek44

Co tam kukurydza czy soja.

Co tam kukurydza czy soja. Najgorsze że coraz więcej zbóż produkowanych jest na GMO. Kukurydzę możemy sobie darować, soję również. A pieczywo raczej zawsze będziemy spożywać. No chyba że zaczniemy piec swój. Ale wezcie pod uwagę tylko jedną rzecz- jak w istocie droga jest dobra mąka.

Portret użytkownika Ja

Gdyby w TV jasno to

Gdyby w TV jasno to powiedzieli tak aby leming zrozumiał, to albo wpadnie on w panikę albo oleje niusa :] tak czy siak gdyby na półce sklepowej ktoś postawił trutke na szczury w stoisku z chrupkami to każdy by bral garściami "nowe" bo nie czytaja lemingi etykietek a nawet gdyby przeczytali to i tak nic by nie zrozumieli z tych symboli i nazw Język nawet mieli by problem z przeczytaniem nie mówiąc juz o powtórzeniu np.: Metylchloroisothiazolinione środek konserwujący Język w każdym niejadalnym szamponie, płynie do naczyń, etc. ciężko znaleźć jakieś informacje na temat tej i jemu podobnych substancjach, ciekawe dlaczego???

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Strony

Skomentuj