Kuba wprowadza dwie nowe szczepionki na koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W ostatni piątek władze kubańskie zweryfikowały dwie nowe lokalnie produkowane szczepionki przeciw COVID-19.

Według oficjalnych przedstawicieli służby zdrowia republiki, tj. organizacji CECMED, szczepionki Soberana 02 i Soberana Plus przeszły wszystkie niezbędne testy i są gotowe do użycia.

 

Miesiąc temu Kuba stała się pierwszym krajem Ameryki Łacińskiej, który stworzył własną wersję szczepionki COVID-19. Stało się to w następstwie szczególnie dużej liczby przypadków infekcji w republice. Opracowanie dwóch nowych szczepionek jest kontynuacją rządowego programu szczepień. Według CECMED leki były w 91,2 procentach skuteczne przeciwko Covid-19.

 

W ciągu ostatniego dnia w republice zarejestrowano 9700 nowych przypadków zakażenia COVID-19 i 78 zgonów. Łącznie w kraju wykryto 564 tys. przypadków i 4400 zgonów.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika baca

o w mordę jakie ampułki! to

o w mordę jakie ampułki! t zaraz. oni to chcą wstrzykiwać w kubańczyków czy kubańczyków w te ampułki?

to chyba nie na grypę ale na powiekszenie penisa... u koni.... strzykawki do tego to chyba trzech ludzi musi obsługiwać: dwóch tragarzy i jeden operator tłoka... coraz bardziej imponujące są eliksiry na nieśmiertelność dla szczepanów... jeszcze trochę a ich będą wstrzykiwać do szczepionki żeby tak jak włodzimierz lenin mieli doskonałe środowisko do życia wiecznego, amen.

 

Portret użytkownika .44

-z niedzielnej obserwacji

-z niedzielnej obserwacji terenu;
Pejsbukowe schazarowane 'społecznościowe' qrewki mnnneee meee mnmmmneeene ne mneeeeee mmeeenne 
mmnnnneee
 w waszej zsuczałej suczowatości mnnnneee mmeeee w swojej najwyższej współczesnejwyzwolonejzmózgu 
najwywyższoności mnnneeee meeee nneeemneee eeemmm meeee neeee eeeee mnmnmmnmeeee pójdziecie do piachu bo
szpryca c-19 to wasze wylogowanie się stąd -wy rozciziane insta-hollyjudzko-polińskie tępe dziwki wszystkosprzedajne, po ch.uj nam takie zamerykanizowane zżydziałe jebnięte w dekiel szmaty. IDźcie wpizdu tępe qrwy 'społecznościowe' mnnneee zje.bane oddające parchom wszystkie wszelkie o nas wrażliwe dane.

Portret użytkownika Robaczkowa

Spodziewałam się tego bo sama

Spodziewałam się tego bo sama znam kilka osób które ucierpiały. A te bezczelne eksperckie dziady nam wmawiają, że zyski są większe niż ryzyko. Normalna depopulacja. Dzięki za link. Przesłałam znajomym.

Niestety w USA zatwierdzono pierwszą szczepionkę - (Pfizera) jako już NIEeksperymentalną ale ,,wpełni przebadaną". Pewno to samo będzie się działo w Unii Europejskiej. To jest już tylko krok od wprowadzenia obowiązku szczepień na covid. Już ,,eksperty" zaczynają mówić, że jak w Unii Europejskiej zatwierdzą szczepionkę jako  w pełni przebadany lek to wprowadzą obowiązek szczepień dla dzieci w szkołach.

Strony

Skomentuj