Kuba przeprowadzi referendum w sprawie małżeństw osób tej samej płci

Kategorie: 

Źródło: tg

Parlament kubański poparł reformę prawa rodzinnego. Projekt ustawy sugeruje możliwość macierzyństwa zastępczego i wzmocnienia praw dzieci, osób starszych i kobiet.

 

Kuba przeprowadzi referendum w sprawie legalizacji małżeństw osób tej samej płci i rozwiązania macierzyństwa zastępczego. Głosowanie nad nową ustawą o stosunkach rodzinnych zaplanowano na 25 września br., ogłosił w piątek 22 września br. parlament narodu wyspiarskiego.

 

Homero Acosta, sekretarz Zgromadzenia Narodowego Władzy Ludowej, wyraził przekonanie, że kubańscy wyborcy zaaprobują „rewolucyjne, inkluzywne i demokratyczne prawo”. Tego samego dnia Zgromadzenie Narodowe Władzy Ludowej głosowało za szeroko zakrojonymi poprawkami do prawa rodzinnego, aby umożliwić małżeństwa osób tej samej płci, rozszerzyć prawa kobiet i zwiększyć ochronę dzieci i osób starszych. Między innymi ma to również umożliwić parom jednopłciowym adopcję dzieci.

 

Zakłada się, że nowe prawo zastąpi zasady prawa rodzinnego obowiązujące od 47 lat. Władze kubańskie zamierzały włączyć normę dopuszczającą małżeństwa osób tej samej płci do nowej konstytucji, która została przyjęta w 2019 r., ale zrezygnowała z niej w obliczu oporu ze strony przedstawicieli kościołów i ugrupowań konserwatywnych. Homoseksualizm od dawna jest na Kubie tematem tabu. Po rewolucji z 1959 r. mniejszości seksualne zostały napiętnowane, a ich przedstawicieli umieszczono w „obozach reedukacyjnych” i nie wpuszczono do służby cywilnej.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika euklide⁣s

Państwo to rak - patologiczna

Państwo to rak - patologiczna instytucja, która wprowadziła terror, kradzież i zepsucie. Każdy polityk powinien być postrzegany jak przestępca i to najgorszego kalibru, a każda osoba głosująca dopuszcza się czegoś skrajnie niemoralnego, dając przyzwolenie i popierając grabież oraz terroryzm, w związku z czym powinna być piętnowana jak złodziej i bandyta.

Portret użytkownika Nomen - Omen

"Szef Agencji Wywiadu

"Szef Agencji Wywiadu odchodzi. W tle tajemnicza śmierć handlarza bronią i respiratorów" - (04-08-2022)

 

Piotr Krawczyk miał złożyć rezygnację z funkcji szefa Agencji Wywiadu – podaje nieoficjalnie „Wprost”. Nie zrobił tego jednak sam z siebie, tylko został o to "poproszony”. Powodem jest zamieszanie związane ze śmiercią handlarza bronią, który wykiwał polski rząd na respiratory.

 

Andrzej I. oficjalnie zmarł 20 czerwca w Albanii. Wcześniej przez blisko dwa lata był bezskutecznie poszukiwany przez polski wymiar sprawiedliwości za niewywiązanie się z umowy zakupu respiratorów zamawianych na początku ogłoszonej pandemii koronawirusa.

 

Za zakup respiratorów odpowiadał ówczesny wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Krótko po tym – dzień przed dymisją ministra Łukasza Szumowskiego – zrezygnował z pełnionej funkcji. PiS nie zostawił go jednak na lodzie. Dziś Cieszyński jest sekretarzem stanu ds. cyfryzacji, a po drodze załapał się jeszcze na fuchę wiceprezydenta Chełma.

 

Cieszyński przesłuchiwany był przez prokuraturę za nieszczęsne respiratory, ale śledczy nie znaleźli powodów, by postawić mu zarzuty. Główna linia obrony była taka, że handlarz bronią, który naprędce w trakcie ogłoszonej pandemii się "przebranżowił”, został pozytywnie zaopiniowany przez Agencję Wywiadu...(?)

 

Poszukiwania Andrzeja I. ciągnęły się w nieskończoność, aż wreszcie gruchnęła wiadomość, że nie żyje. Są teorie, że Agencji Wywiadu wcale nie zależało na znalezieniu handlarza bronią i respiratorów. Ostatecznie nigdy nie został przesłuchany, nie postawiono mu zarzutów. 

 

(CZYŻBY PRZYBRAŁ NOWĄ TOŻSAMOŚĆ PO FIKCYJNEJ ŚMIERCI?)

 

Jak podaje „Wprost”, w związku z powyższym Piotr Krawczyk, szef agencji, „został poproszony o złożenie rezygnacji”. Tę podobno złożył.

 

"Wprost” skontaktował się ze źródłem z kierownictwa służb, który zdystansował się od sprawy, ale" jednoznacznie o to czy rezygnacja Krawczyka rzeczywiście dojdzie do skutku, nie zaprzeczył”

 

Piotr Krawczyk złożył dymisję. Oficjalnie z przyczyn osobistych.

Funkcję szefa Agencji Wywiadu pełnił od 2016 roku.

 

https://nczas.com/2022/08/04/szef-agencji-wywiadu-odchodzi-w-tle-tajemnicza-smierc-handlarza-bronia-i-respiratorow/

 

"Tajemnicza śmierć handlarza bronią od respiratorów-widmo. Co się stało z ciałem Andrzeja I.?" - (25-07-2022)

Mężczyzna miał umrzeć w Albanii. Jest jednak wiele znaków zapytania w tej sprawie...(?)

 

https://nczas.com/2022/07/25/tajemnicza-smierc-handlarza-bronia-od-respiratorow-widmo-co-sie-stalo-z-cialem-andrzeja-i/

 

===

 

Portret użytkownika gogo

Koniec Polski już bliski,

Koniec Polski już bliski, dopuki będą katole i pisiory nic się nie zmieni,zamiast wyjść protestować jak w większości krajów to się będą wypowiadać w sprawie innej orientacji, oni wychowają dzieci lepiej niż niejeden hetero, a ty magister chyba do nich należysz skoro tak się znasz na ich seksie.Módl sie do tego twojego boga-bestii żeby było mniej tych homośiów i pedofilow w twoim katolickim wyznaniu!

Portret użytkownika Q

Fidel Castro całe życie

Fidel Castro całe życie poświęcił wprowadzaniu rewolucji a jak tylko mu się łapa powinęła to ta rewolucja na Kubę sama przyszła...taki figiel. Dobrze że chłop tego nie dożył bo by się cygarem na śmierć zadusił. 

Portret użytkownika syriues

Oby te ich prawa w gowno sie

Oby te ich prawa w gowno sie zmienily

Zabronione powinno byc i powinnismy to wymusic sila,by geje i lesbijki.jak i pedofile czy zboczency nie mogli brac niewinne dzieci i programowac je we wlasny sposob.bez kultury,bez ludzkiego wzajemnego szacunku bedziemy niczym sodomici

Precz z Sodomą 

Portret użytkownika inzynier magister

widać jeszcze kuba nie umarła

widać jeszcze kuba nie umarła ! ale już mocno nad nią pracujątajne organizacje NWO ! tak jak chcą zniszczyć Orbana za to że nie poddał się doibelstwu homoseksualnemu zjadaczy kupy i wypijaczy sików ! W Biblii Bóg wyraźnie mówi że homoseksualizm to obżydlistwo !!!

Homoseksualiści uprawiają seks oralny prawie we wszystkich swoich stosunkach seksualnych (i w około połowie przypadków połykają spermę5). Sperma zawiera wiele drobnoustrojów przenoszonych we krwi. Z tego też powodu homoseksualiści, którzy praktykują seks oralny, w zasadzie prawie konsumują ludzką krew z całym tego ryzykiem dla zdrowia. Ponieważ na penisie często znajdują się drobne uszkodzenia (oraz często znajduje się w nieczystych miejscach, takich jak odbyt), osoby stosujące te praktyki mogą zostać zarażone zapaleniem wątroby typu A lub rzeżączką (a nawet wirusem HIV i zapaleniem wątroby typu B). Ze względu na to, że wiele kontaktów seksualnych to stosunki osób nieznajomych (70 procent homoseksualistów oszacowało, że z połową swoich partnerów uprawiali seks tylko raz17, 27) oraz, że homoseksualiści mają od 10 do 110 różnych partnerów rocznie, potencjalne ryzyko zakażenia jest więc znaczne.

                                                                                  Seks odbytniczy

Badania wskazują, że około 90 procent homoseksualistów uprawia seks odbytniczy, z czego dwie trzecie robi to regularnie. Podczas sześciomiesięcznego badania5, polegającego na codziennym wpisywaniu doznań seksualnych, okazało się, że homoseksualiści mieli średnio 110 partnerów seksualnych, przy czym 68 stosunków odbytniczych w roku.

Seks odbytniczy jest niebezpieczny. Podczas stosunku odbytniczego odbyt staje się miejscem, gdzie spotykają się: 1) ślina i zarazki, które się w niej znajdują i/lub sztuczny środek, 2) własne fekalia odbiorcy, 3) wszelkie zarazki, infekcje czy substancje, które znajdują się na penisie, 4) nasienie osoby umieszczającej penisa w odbycie partnera. Ponieważ penis dokładnie penetruje otoczkę odbytu, która ma grubość zaledwie jednej komórki, a rozrywanie bądź siniaczenie ściany odbytu jest bardzo częste podczas uprawiania seksu analno-prąciowego, substancje te mają prawie bezpośredni dostęp do krwi. W stosunku heteroseksualnym sperma nie może penetrować wielowarstwowej pochwy i nie ma kontaktu z fekaliami7 za to stosunek odbytniczy prawdopodobnie najbardziej przyczynia się do rozprzestrzeniania zapalenia wątroby typu B, wirusa HIV, syfilisu i innych chorób przenoszonych z krwią. 

Do targania bądź rozrywania ściany odbytu dochodzi szczególnie podczas wkładania ręki do odbytu. Również kiedy wkładane są różnego rodzaju „zabawki” (homoseksualiści mają w swoim żargonie nazwy na przedmioty, które są wsadzane do odbytu: butelki, marchewki, a nawet gryzonie8). Ryzyko zakażenia w konsekwencji takiej „zabawy” jest bardzo prawdopodobne. W czasach Kinseya wkładanie różnych rzeczy do odbytu było tak rzadkie, że nawet o to nie zapytał. Do roku 1997 ponad jedna trzecia homoseksualistów przyznała, że stosuje takie praktyki. Odbyt nie jest stworzony tak, by pomieścić pięść, a ci, którzy tak robią, mogą zostać skazani na używanie pieluch do końca życia.

                                                                               Seks fekalny

Około 75 procent homoseksualistów przyznaje, że liże bądź wkłada swój język do odbytu partnera, przez co połykają dosyć duże, z medycznego punktu widzenia, ilości fekaliów. Ci, którzy jedzą czy nawet tarzają się w kale, są narażeni na większe ryzyko. Badanie codziennych zapisów doznań seksualnych5 wykazało, że 70 procent homoseksualistów miało z takimi praktykami styczność, nieregularnie, przez ponad 6 miesięcy. Rezultat?: „Zachorowalność na zapalenie wątroby typu A mężczyzn homoseksualnych wynosiła 22 procent rocznie, podczas gdy żaden heteroseksualny mężczyzna na tę chorobę nie zachorował”. W 1992 roku26 zarejestrowano, że liczba homoseksualistów w Sydney uprawiających seks oralno-analny nie zmieniła się od roku 1984.

Mimo tego, że organizm potrafi się bronić przeciwko zarazkom znajdującym się w fekaliach, kontakt z zarazkami pochodzącymi od dziesiątek innych osób jest wyjątkowo niezdrowy. Połykanie ludzkich odpadów przemiany materii to prosta droga, by nabawić się zapalenia wątroby typu A i pasożytów jelitowych zwanych Syndromem gejowskiego jelita. Konsumpcja fekaliów jest powiązana również z przenoszeniem duru brzusznego9, opryszczki i raka.27 Około 10 procent homoseksualistów jadło lub bawiło się fekaliami (np. lewatywy, tarzanie się). Wydział Zdrowia w San Francisco przyjął „75 000 mężczyzn w roku, z czego 10 do 80 procent to homoseksualiści. Średnio 10 procent wszystkich pacjentów i odnotowanych bezobjawowych przypadków, u których w próbkach kału wykryto kultury ameby, lamblii i pałeczki Shigella było zatrudnionych w przemyśle spożywczym; zatrudnionych tam było również prawie 5 procent osób zakażonych zapaleniem wątroby typu A”.

W 1976 roku wśród homoseksualistów pojawiła się wirusowa płonica, doprowadzając do bardzo wielu zachorowań w San Francisco.10 Amerykańskie Ośrodki Kontroli Chorób doniosły, że 29% przypadków zachorowań na zapalenie wątroby typu A w Denver, 66% w Nowym Jorku, 50% w San Francisco, 56% w Toronto, 42% w Montrealu i 26% w Melbourne, które miały miejsce w pierwszym półroczu roku 1991, to choroby homoseksualistów.11 Badanie z 1982 roku „sugeruje, że mogło dojść do przeniesienia choroby z grupy homoseksualistów do ogólnej populacji”.12

                                                                                  Seks urynowy

Około 10% homoseksualistów Kinseya przyznało, że praktykuje „złote deszcze” (picie lub pozwalanie na oblewanie się moczem). W największym badaniu środowisk homoseksualistów13 23% przyznało, że praktykuje seks urynowy. W największym wyrywkowym badaniu zachowań homoseksualistów 29% przyznało, że uprawia seks urynowy.

W badaniu zachowań 655 homoseksualistów w San Francisco14 tylko 24% przyznało, że w ostatnim roku byli monogamiczni. 5% monogamicznych homoseksualistów piło mocz, 7% praktykowało wkładanie pięści lub przedmiotów do odbytu, 33% konsumowało fekalia poprzez kontakty analno-oralne, 53% połykało spermę, 59% w poprzedzającym badanie miesiącu miało kontakt ze spermą w odbycie.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj