Które miasta zostaną zmyte jako pierwsze po stopieniu się lodowców?

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Klimatolodzy biją na alarm - ilość lodu morskiego na Antarktydzie osiągnęła najniższy poziom w historii, a sytuacja przybiera ekstremalny obrót. Topnienie lodu to proces trwający dziesięciolecia, a naukowcy od dawna ostrzegali przed niebezpieczeństwami związanymi z podnoszeniem się poziomu mórz. Jak będzie wyglądać Ziemia, gdy stopi się cały lód na planecie?

Wybrzeże Atlantyku całkowicie zniknie pod wodą, razem z Florydą i północną częścią wybrzeża Zatoki Perskiej. Wzgórza San Francisco staną się zbiorem wysp. Zatoka Kalifornijska rozciągnie się na całej szerokości geograficznej zalanego San Diego.

Źródło: kadr z Youtube

Dorzecza Amazonki na północy i rzeki Paragwaj na południu staną się wlotami Oceanu Atlantyckiego, niszcząc Buenos Aires, przybrzeżny Urugwaj i znaczną część Paragwaju. Ale regiony górskie wzdłuż wybrzeża Karaibów iw Ameryce Środkowej nie zostaną dotknięte.

 

Na tle innych kontynentów Afryka straci mniejszy procent powierzchni, ale rosnące temperatury sprawią, że większość kontynentu stanie się niezamieszkana. W Egipcie Aleksandria i Kair zostaną otoczone przez podnoszące się wody Morza Śródziemnego. Ale Bagdad, Doha i Dakar pójdą pod wodę.

Źródło: kadr z Youtube

Wiele europejskich miast jest skazanych na zapomnienie. Londyn zostanie zalany, Wenecja powróci nad Adriatyk, Holandia i znaczna część Danii zniknie z powierzchni ziemi. Ten sam los spotka Petersburg, Helsinki, Rygę, Tallin i Sztokholm. Morze Śródziemne wchłonie terytoria Morza Czarnego i Kaspijskiego.

 

Terytorium Chin, zamieszkałe przez setki milionów ludzi, zostanie niemal całkowicie zalane. To samo stanie się z Bangladeszem i znaczną częścią przybrzeżnych Indii. Powódź w delcie Mekongu odetnie Góry Kardamonowe od lądu i zamieni je w wyspę.

Australia pozostanie głównie pustynią, ale zyska zupełnie nowe morze kontynentalne – i straci znaczną część wąskiego pasa wybrzeża, na którym mieszka czterech na pięciu Australijczyków.

 

Pokrywa lodowa Antarktydy Wschodniej jest tak duża  - 4/5 całego lodu na Ziemi -, że trudno sobie wyobrazić, jak bardzo zmieni się życie milionów ludzi jeśli rzeczywiście pewnego dnia się stopi. 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Feliks

Ja jeszcze tylko chce

Ja jeszcze tylko chce zauważyć że może być zjawisko "odwrotne". To lądy mogą się ZAPADAĆ. A dlaczego nie? Trzymajmy się już tych wysp Vanuatu. Mogą one się pogrążać w oceanie bo po prostu się zapadają ( a nie że ocean się podnosi). Czyli za jakiś tam czas przyjdzie kolejna porcja straszenia: ZAPADALNOŚCIĄ LĄDÓW... No głupio trochę ( Ratujmy Planete Bo Lądy Się Zapadają ). Hasła by były typu"Odciążmy Planete- Wyrzućmy Wwszystkie Ciężkie Rzeczy". No głupio, ale...tam wiadomo z nimi? Jak taki kit już ludziom pociskają to i to mogą.

Portret użytkownika Kwazar

 Jako ciekawostkę o miastach,

 Jako ciekawostkę o miastach, to podam że np.chińczycy to wcale się nie przejmują proroctwami tzw.zachodnich naukowców i klimatologów.Obecnie na nowopowstałym w 2017 roku obszarze Xiong'an budują ultranowoczesne (wręcz eksperymentalne) miasto przyszłości.To część przyszłego megapolis Pekin – Xiong’an – Tianjin (wszystkie punkty tego „trójkąta” dzieli odległość od 100 do 150 kilometrów), które ma stać się ośrodkiem nowych technologii, nowych form administrowania centralnego, hubem wielu pekińskich instytucji i agend rządowych, które postanowiono „wyprowadzić” z zatłoczonej stolicy. W okolicznościach postpandemicznych zadecydowano, że nowo budowane miasto stanie się pierwszym w Chinach miastem samowystarczalnym.Oczywiście nie nam to wiedzieć, bo po co ? MY mamy swoich mądrych od bajek naukowych. Proroków zmian klimatu,apokalipsy,depopulacji i innych końców świata.Uparcie nam wmawiają,że jest nas za dużo no i krów też i to koniec a innej drogi i wyjścia niema.                             

https://chiny24.com/technologie/xiongan-pierwsze-samowystarczalne-miasto-swiata-powstanie-pod-pekinem

Portret użytkownika Feliks

To tak jak Kadafi ponoć

To tak jak Kadafi ponoć powiedział na forum ONZ ( czy gdzieś tam). Powiedział on: Będą was straszyć zarazami i różnymi rzeczami...No i faktycznie. Czyż nie jest tak? Toć już jakieś wyspy miały być ponoć pod wodą.O Vanuatu chodziło czy coś. Zdaje sie że Vanuatu nadal nie jest pod wodą. No i straszą nas: wichurami, powodziami, zarazami, Isisami, Kim Ir Senem i czym tylko mogą...Putinem,Rosją, brakiem żywności

Portret użytkownika Kwazar

No, i co racja szanowny,to

No, i co racja szanowny,to racja. A co do Kaddafiego, to podpowiedzieć chciałem,że jeśli tylko interesuje szanownego i oczywiście wszystkich inych temat, to (stety albo niestety czytać będzie trzeba) ...   https://lubimyczytac.pl/ksiazka/142037/zielona-ksiazka

Nie, to nie żadne  "Mein Kampf"  Kaddafiego i nie są to jakieś "super objawienia" Sygnalizuję tylko,że tym sposobem małych kroczków poznania, co krok mały, bedziemy się szybko zbliżać do SEDNA PRAWDY !   :) 

Portret użytkownika Kwazar

"Klimatolodzy biją na alarm -

"Klimatolodzy biją na alarm - ilość lodu morskiego na Antarktydzie osiągnęła najniższy poziom w historii, a sytuacja przybiera ekstremalny obrót" Nosz kurwa  Ludzie ! Co my teraz zrobimy z tym lodem ????????????????????????????????? Tyle Whłyski bimbru musztardówek ek... szklanek nie starczy żeby go gdzieś upchnąć ani lodów wylizać, bo przeziębienie gotowe. Co tu robić jak lodu nie było a teraz sytuacja alarmowa w ekstremalnym obrocie sprawy ?!

Portret użytkownika KittySlayer

 

 

Poziom wód oceanów nie zależy od naukowców a jedynie od naturalnych i cyklicznych zmian jakim podlega klimat Ziemi.
Położenie Ziemi względem Słońca, jej nachylenie względem słońca i wiele innych czynników o których nie mamy pojęcia a które mają wpływ na nasz klimat.
Ich wróżby odnośnie klimatu to jedynie zgadywanie, na które każdy z nas może sobie pozwolić i może to zgadywanie być równie wiarygodne jak te wróżby naukowców.
I chciałbym zaznaczyć, że naukowcy nie są jednomyślni odnośnie jak klimat Ziemi ulegnie zmianie i o ile podniesie się poziom wód, jest duża grupa która twierdzi, że "prognozy odnośnie podniesienia się poziomu oceanów są MOCNO przesadzone".

Ziemia jest przed epoką lodowcową, ostatnia była ponad 11 tysięcy lat temu i teraz czas na kolejną, tylko jak miałoby do niej dojść?
Chciałbym zwrócić uwagę tylko na dwie rzeczy

1) o ile lodu na Antarktydzie ubywa, to tego wokół niej przybywa
a więcej cienkiego lodu wokół tego kontynentu, to więcej odbitego światłą słonecznego czyli paradoksalnie może ten klimat się oziębiać
2)więcej słodkiej wody w oceanach, to więcej cienkiego lodu (odbijającego ciepło słoneczne), bo woda słodka bardzo łatwo zamarza oraz obserwowane osłabienie prądów oceanicznych czy nawet ich zanik (Golfsztorm), to dzięki temu prądowi Europa jest po prostu ciepła a jego zanik to przyśpieszenie epoki lodowcowej.

Czyli "jak byśmy się nie obrócili to i tak z tyłu dupa" jak to mówią czyli będzie trochę cieplej aby potem było długo zimno.
I pamiętajmy, że Ziemia takim zmianom podlega cyklicznie i działalność ludzi ma niewielki wpływ na ta cykliczność, bo te zmiany były nawet wtedy kiedy ludzi nie było na Ziemi.
Oczywiście pozwala to głosić jakieś brednie o CO2 i innych bzdurach a co za tym idzie głoszący je kolesie mają ciepłe posadki za grube miliony i narzędzie do wpływania na poszczególne kraje czy ich rządy - zaryzykuję stwierdzenie, że najprawdopodobniej chodzi o to wpływanie na poszczególne kraje a brednie klimatyczne to jedynie pretekst do wpływania na różne kraje i ich politykę.

Na koniec chciałbym dodać, że globalna ilość lodu od kilku lat się nie zmniejsza ale..... zwiększa i jest go tak dużo jak nigdy w historii pomiarów go nie było.
Czyli co topi się lód czy go przybywa - i tyle są warte te wróżby tych tzw. naukowców.

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika irfy

Uwielbiam takie kocopoły.

Uwielbiam takie kocopoły. Patrzę na te mapki i od razu widzę Morze Kaspijskie, powiększone ponad dwukrotnie. Jakim cudem, skoro to morze wewnątrzlądowe, bez jakiegokolwiek połączenia z jakimikolwiek lodowcami? I już widzę, że jeden z drugim po prostu obliczyli ilość wody ze wszystkich rozpuszczonych lodowców a potem proporcjonalnie „wlali” ją do wszystkich większych światowych akwenów. Następnie przemielili to jakimś algorytmem SI, żeby im ją odpowiednio „rozlał”, zgodnie z aktualnym położeniem lądów nad poziomem morza. W efekcie zafundowali ruskim morze pod Wołgogradem. I tyle w temacie. Ale do ludzi z mentalnością przedszkolaków, wszystkich tych „ekologów” i „aktywistów” takie brednie z pewnością trafią.

Portret użytkownika S.

Istnieje taki magiczny

Istnieje taki magiczny czynnik który to sprawi. Nazywa się wysokość nad poziomem morza i jest konsekwencją innego magicznego czynnika: ukształtowania lądu. Teraz wystarczy wziąć taki magiczną skrzyneczkę (niektórzy ciemniacy nazywają ją kąkuterem) która wyliczy czy wzrost poziomu mórz o prawie 70m spowoduje, że gdzieś poziom wody będzie powyżej poziomu lądu. I jeśli będzie to obszar przylegający - zaznaczy jako teren zalany.
Ale co tam ... w końcu w XXI wieku takie modele matematyczne to ściema. Kąkutery są za głupie. Ludzie to sobie rysują ołówkami.
A teraz możesz iść zapytać ChatGPT co chcesz na obiad, bo nie wiesz XD. Albo Edyty Górniak o prawa fizyki.

Portret użytkownika r.abin

"ilość lodu morskiego na

"ilość lodu morskiego na Antarktydzie osiągnęła najniższy poziom w historii" i "Które miasta zostaną zmyte jako pierwsze po stopieniu się lodowców?" Toż to - IDIOTYZM. Stopienie lodu morkiego, nie podniesie poziomu oceanów - nawet o centymetr. Tymczasem, pokrywa lodowa - ma się nieźle. Powierzchnia Antarktydy, w ciągu ostatnich 12 lat - oziębiła się o 0,014 °C (dane NASA)

Portret użytkownika ba19

Dawniej straszyli ludzi

Dawniej straszyli ludzi zaćmieniem słonka a dziś starszą cowidem, ptasią grypą , świńska grypą , topnieniem lodowów, III wojną światową itd . a dlaczego tak jest Biblia donosi :
 

Czy Ziemię czeka zagłada?

„KONIEC świata nigdy nie wychodzi z mody, przynajmniej w przemyśle filmowym” — napisał felietonista John Scalzi. Dlaczego apokaliptyczne filmy cieszą się takim zainteresowaniem? Wspomniany autor wysnuł wniosek: „Ponieważ odwołują się do naszych lęków”. Czy ty też tak uważasz? Czy mamy podstawy do niepokojenia się o to, jak i kiedy Ziemia i znajdujące się na niej życie ulegnie zagładzie?

Niemal codziennie słyszymy o klęskach żywiołowych siejących spustoszenie w różnych rejonach świata. W telewizji i Internecie często można zobaczyć materiały filmowe ukazujące straszne zniszczenia. Kiedy ciągle widzi się realistyczne obrazy ukazujące ofiary i zrujnowane miejsca, łatwo można zacząć postrzegać koniec świata jako prawdziwe zagrożenie, a nie jedynie wymysł filmowców.

Naukowcy jeszcze podsycają te obawy, tworząc różne scenariusze zagłady naszego globu. Niektórzy spekulują nawet o domniemanej „dacie ważności” Ziemi. W marcu 2008 roku na łamach czasopisma o tematyce astronomicznej opublikowano prognozy dwóch uczonych, zdaniem których za 7,59 miliarda lat nasza planeta wyparuje, pochłonięta przez Słońce (Monthly Notices of the Royal Astronomical Society).

Czy Ziemia rzeczywiście któregoś dnia przestanie istnieć?

Czy nasza planeta ma „datę ważności”?

Biblia zapewnia: „Pokolenie przychodzi i pokolenie odchodzi, a ziemia trwa po wszystkie czasy” (Koheleta [Kaznodziei] 1:4, Biblia Tysiąclecia). Jehowa „założył ziemię na jej ustalonych miejscach” i zaprojektował ją, by istniała „po czas niezmierzony, na zawsze” (Psalm 104:5). Czy te słowa natchnione przez Boga są zbyt piękne, żeby mogły być prawdziwe? Dlaczego możemy wierzyć, że Ziemia nie ulegnie zagładzie, skoro niektórzy naukowcy twierdzą co innego?

Pomyśl o produktach leżących na sklepowej półce. Niektóre oznaczone są datą ważności. Kto ją ustalił? Czy było to jedynie przypuszczenie kierownika sklepu? Oczywiście, że nie! Ową datę wyznaczył producent. Polegamy na niej, ponieważ wytwórca najlepiej zna swoje wyroby. O ileż bardziej powinniśmy ufać Twórcy naszej planety! Jego Słowo wyraźnie oznajmia, że On ‛mocno utwierdził ziemię’, aby trwała po wieczne czasy. Nasza planeta nigdy się nie „przeterminuje”! (Psalm 119:90).

Ale czy nieodpowiedzialni ludzie nie mogą tak zrujnować naszego globu, że nie da się go już naprawić? W żadnym razie! W przeciwieństwie do człowieczych twórców Jehowa ‛może zrobić wszystko’ (Hioba 42:2). Dlatego dał nam zapewnienie: „Tak też będzie z moim słowem, które wychodzi z moich ust. (...) Pomyślnie spełni to, z czym je posłałem” (Izajasza 55:11). Możemy być przekonani, że „nasz Twórca” usunie każdą przeszkodę stojącą na drodze do realizacji Jego zamierzenia co do Ziemi (Psalm 95:6). Na czym polega to zamierzenie i jak Bóg je spełni?

Wspaniała przyszłość dzięki Królestwu Bożemu

Oprócz zagwarantowania, że Ziemia nigdy nie przeminie, Słowo Boże oznajmia, iż Stwórca „ukształtował ją po to, żeby była zamieszkana” (Izajasza 45:18). Co prawda nasza planeta jest zamieszkana już od tysięcy lat, ale nie oznacza to, że Boże zamierzenie zostało ostatecznie zrealizowane.

Jehowa jest „szczęśliwym Bogiem” i „miłuje sprawiedliwość” (1 Tymoteusza 1:11; Psalm 37:28). Pragnie, aby wszyscy ludzie żyli w szczęściu i nie doznawali niesprawiedliwości. W celu zrealizowania swego zamiaru przepowiedział, że ustanowi w niebie Królestwo, które obejmie władzę nad całą Ziemią (Daniela 2:44). Jezus podczas swej ziemskiej służby stale mówił o królewskim rządzie Bożym. Zachęcał uczniów, aby modlili się o przyjście tego Królestwa, ponieważ wiedział, jakich błogosławieństw zazna ludzkość pod jego panowaniem (Mateusza 6:9, 10; 24:14). Wymieńmy kilka z nich.

▪ Powszechny pokój i bezpieczeństwo, gdyż Bóg położy kres wojnom (Psalm 46:9).

▪ Obfitość pożywienia dla każdego (Psalm 72:16).

▪ Koniec problemów ze zdrowiem — „żaden mieszkaniec nie powie: ‚Jestem chory’” (Izajasza 33:24).

▪ Zniknie żałoba i smutek, gdyż „śmierci już nie będzie” (Objawienie 21:4).

▪ Poddani Boga pobudują dla siebie domy, będą żyć bezpiecznie i ‛weselić się na zawsze’ (Izajasza 65:17-24).

Niewątpliwie chciałbyś żyć w warunkach przedstawionych powyżej. Jehowa gorąco pragnie dokonać wszystkiego, co przepowiedział (Izajasza 9:6, 7). Być może jednak zastanawiasz się: „Od czasu spisania obietnic biblijnych minęło już tysiące lat. Dlaczego jeszcze się nie spełniły?”.

Cierpliwość Boga prowadzi do naszego wybawienia

Możemy być pewni, że „Jehowa nie jest powolny w sprawie swej obietnicy”. Biblia wyjaśnia, że On miłosiernie okazuje nam cierpliwość. Dlatego jesteśmy zachęcani, by ‛cierpliwość naszego Pana uważać za wybawienie’ (2 Piotra 3:9, 15). Ale dlaczego cierpliwość Boża jest niezbędna do wybawienia?

Przede wszystkim Bóg wie, że zanim zapewni prawym ludziom bezpieczny i zasobny dom, będzie musiał ‛doprowadzić do ruiny tych, którzy rujnują ziemię’ (Objawienie 11:18). Ale ponieważ kocha ludzi, „nie pragnie, żeby ktokolwiek został zgładzony”. Dlatego jako nasz niebiański Ojciec cierpliwie stara się „ostrzec niegodziwego przed jego niegodziwą drogą”. W tym celu zatroszczył się, żeby aż po dziś dzień na całym świecie była ogłaszana dobra nowina o Jego Królestwie (Ezechiela 3:17, 18)*. Wszyscy, którzy zareagują pozytywnie na przestrogi od Boga i dostosują życie do Jego prawych zasad, zostaną wybawieni i będą żyć wiecznie na Ziemi przeobrażonej w raj.

Zwróć się ku Bogu, by dostąpić wybawienia

Nie ulega wątpliwości, że Biblia zawiera „dobrą nowinę” (Mateusza 24:14). Daje nam niezawodne Boże zapewnienie, że Ziemia nigdy nie ulegnie zagładzie! Ponadto dzięki proroctwom biblijnym możemy wierzyć, że „jeszcze tylko chwilka, a już nie będzie niegodziwca”. Wkrótce tylko osoby prawe w oczach Bożych „posiądą ziemię i naprawdę będą się wielce rozkoszować obfitością pokoju” (Psalm 37:9-11, 29; Mateusza 5:5; Objawienie 21:3, 4). Do tego czasu Bóg będzie cierpliwie nawoływał: „Nawróćcie się do mnie i bądźcie wybawieni, wy wszyscy na krańcach ziemi” (Izajasza 45:22). Jak na to zareagujesz?

 

 

 

Strony

Skomentuj