Kto stoi za ekologiczną Pipi Lansztrump, która płynie przez Atlantyk do ONZ?

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Każda religia potrzebuje świętych, albo przynajmniej bóstw. Nie inaczej jest z wyznawcami religii klimatycznej. Na świecką świętą tego ruchu społecznego została namaszczona 16 letnia Szwedka - Greta Thunberg. Nowa gwiazda, znana głównie z opowiadania o teoriach zwolenników antropogenicznych przyczyn zmian klimatu, zamiast polecieć samolotem, zmierza właśnie demonstracyjnie jachtem za 6 mln dolarów na spotkanie w Nowym Jorku w siedzibie ONZ.

 

Podróż młodej dziewczyny jest szeroko relacjonowana przez media i porównywana do statku Mayflower z pierwszymi anglosaskimi kolonistami w XVII wieku. Podróż drogą morską jaką wybrała, jest rzekomo mniej emisyjna niż podróż samolotem i z tego powodu dziewczynka plynie z 6 osobową załogą i mniej więcej za 2 tygodnie dobije do brzegu w Nowym Jorku. Przynajmniej taki przekaz można usłyszeć w oficjalnych mediach. W doniesieniach o tej propagandowej podróży można tylko usłyszeć, że na pokładzie supernowoczesnego jachtu Greta załatwia się do wiaderka, a kupy wyrzuca do morza w biodegradowalnych workach foliowych. Nie wspomina się za to, że ów jacht jest zbudowany z włókna węglowego, którego powstawanie jest 14 razy bardziej emisyjne niż stali lub aluminium.

 

Poza tym okazało się, że kolejnych 5 członków załogi jachtu ekoświętej, poleci za ocean samolotem, aby wrócić z nią do Europy tą samą drogą. Oczywiście aktualna załoga również powróci samolotem, nie wiadomo zresztą czy tym samym lotem. W ten sposób rejs Grety Thunberg został obnażony jako ewidentne działania propagandowe na pokaz. Zaczęły to zresztą zauważać nawet media głównego nurtu. Sceptycznie o postaci nastoletniej aktywistki z zespołem Aspergera wypowiedziały się w ostatnich dniach takie poważne periodyki jak The Times czy Die Welt. W zamieszczonych tam publikacjach dostrzeżono sztuczne kreowanie dziewczynki na klimatyczną celebrytkę i stwierdzono, że ktoś za nią stoi wykorzystując pannicę do swoich potrzeb, co sugeruje, że nie do końca rozumie ona czego stała się częścią.

Zatem kięc kim właściwie jest Greta Thunberg? To córka śpiewaczki operowej i znanej aktywistki lewicowej Marleny Ernman. Właśnie ona natchnęła ją do takiego działania. Załatwiła dla niej nawet tak zwanego "coacha", którym została słynna niemiecka aktywistka Luisa-Marie Neubauer. Sam fakt że 16 latka posiada coacha można uznać za dziwny, o ile nie uznamy że była po prostu przygotowana do odegrania jakiejś roli. Jakiej? Własnie to widzimy.

 

Kiedyś w podobny sposób namaszczono na "papieża" klimatystów byłego wiceprezydenta USA, Ala Gore'a, który dostał nagrodę Nobla za prezentację o zmianach klimatu. Teraz do tegop eko-papieża dochodzi zupełnie nowa świecka święta, która została zaprojektowana jako "głos młodego pokolenia" i wykreowana niemal na współczesną Joannę d'Ark. 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Cergov

Wiadomo,że w feudalnym

Wiadomo,że w feudalnym,kastowym świecie nie ma przypadków i zwykła "dziewczyna z ludu" takiej akcji nie zrobi. Natomiast,abstrahując nieco od tej konkretnej sprawy,fascynuje mnie,że zawsze gdy ktoś podejmuje jakieś pozytywne działania odzywa sie od razu chór głosów: czemu? za ile? kto za tym stoi?  itp,itd. Niszczenie,zabijanie,trucie uznajemy jakoś za stan naturalny i nie zadajemy takich pytań. Wszystkim szykującym falę hejtu oświadczam,że widzę zarówno skalę przekrętów jakie się robi na fali kryzysu klimatycznego jak również dostrzegam skalę zbrodni dokonanej na Planecie i Jej mieszkańcach przez gatunek Homo sapiens(czy aby na pewno"sapiens"?)

Portret użytkownika rechotek

Ta pannica została nominowana

Ta pannica została nominowana do pokojowej nagrody nobla, więc chyba wszystko jasne. Poza tym niejasne jest pochodzenie jej przodków, jej dziadek naukowy teoretyk chemii fizycznej laureat nagrody nobla .... pochodzenie anonimowe, nie wiadomo nic o jego przodkach, prawdopodobnie był niemieckim żydowskim imigrantem, który wtopił się w środowisko szwedzkie. Jak widzimy lobby żydowskie trzyma swe łapy na tym co im się opłaca, trochę włożonej kasy a jakie rezultaty, poza tym nikt nie kojarzy ich z tą sprawą a zadawać pytania przecież każdy może.

Portret użytkownika r.abin

(Jak wyczytałem z Wikipedii),

(Jak wyczytałem z Wikipedii), zmiana charakteru konfliktu pod Orleanem - dała Francuzom, Poweru. Joanna d'Arc - miała wtedy 17 lat. Śmieszne tylko, że "religijną zadymę" - robią naukowcy. Ale widocznie teoria konwergencji (Brzezińskiego), jest ważniejsza - od teorii względności

Portret użytkownika osa

Ten portal to siedlisko sekty

Ten portal to siedlisko sekty wyznawców teorii spikowych, którzy są  ignorantami ale chętnie obwołują innych ludzi sekciarzami, bo ufają większości naukowców i faktom, które inteligenta fretka jest w stanie sama sprawdzić. Jest symptomatyczne, że twórcy takich pseudo artykułów mają szczątkową wiedzę i wykształcenie a znaczenie sobie próbują nadać poprzez wywooływanie 'kontrowersji'. Wygląda na to że zaglądanie tutaj to strata czasu, jako że wyznawcy spisków wszelakich i wrogów narodu w wieku 12-16 lat i tacy, którzy są starsi ale na podobnym poziomie wywierają wpływ na kształt tego portalu... Muchy lubią kupę, zatem jak najwięcej produkujmy kupy, to je przyciągnie tutaj i będzie więcej 'czytelników',
 

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika PolskaPOLSKA

lewacka szwedzka gówniara z

lewacka szwedzka gówniara z przepranym mózgiem płynie z 6 osobową załogą dla show i medialnej papki. W skład załogi wchodzi: 3 murzynów rdzennych mieszkańców szwecji, 2 arabów dyplomatów korony szweckiej i jeden biały do wycierania pokładu. #jebacSWE

Portret użytkownika Groot

Globalne ociepleniowcy to nie

Globalne ociepleniowcy to nie religia, to sekta i to bardzo niebezpieczna, która w imię "ratowania planety" chce wymordować większość ludzi na niej żyjących. Żadna religia nie zabija swoich wyznawców, robią to tylko sekty. Tylko dlaczego ci, którzy najgłośniej krzyczą, że jest za dużo ludzi nadal łażą po tej ziemi i marnują jej zasoby,energię pierdzą metanem i wydalają CO2? Może powinni skoczyć z mostu pod nadjeżdzający pociąg, by uratować planetę i dać przykład innym?

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Strony

Skomentuj