Kto morduje cywilów na wschodzie Ukrainy?

Kategorie: 

Ostrzał w Mariupolu - kadr z YT

Serwisy informacyjne epatują liczbą ofiar ostrzału rakietowego w Mariupolu. Domyślnie już odpowiedzialność za śmierć ponad 30 osób Kijów przypisuje nie swoim  wojskom, ale prorosyjskim separatystom. Nie jest to jednak wcale takie pewne kto strzelał i dlaczego.

 

Polskie media donosząc na temat rozwoju wypadków na Ukrainie wydają się bezrefleksyjnie tłumaczyć to, co mówi na ten temat reżim w Kijowie. Nie wiadomo czy ktoś tak kazał czy po prostu jest to wynikiem głupoty i upadku poziomu polskiego dziennikarstwa. Podchwycono nawet taką samą nomenklaturę nazywając konsekwentnie walczących na wschodzie żołnierzy "terrorystami".

 

Ukraińskie wojska rozpoczęły niedawno ofensywę na froncie wschodnim próbując odzyskać między innymi Donieck i Mariupol. Od razu, gdy rozpoczęła się operacja armii ukraińskiej doszło do licznych przypadków ostrzałów rakietowych i artyleryjskich na obszarach zamieszkałych przez ludność cywilną. Gdy trwa regularna wojna z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu i rakiet, trzeba się liczyć z pomyłkami artylerii. Z pewnością ostrzał przeznaczony dla nieprzyjaciela, a wystrzelony z obu stron frontu, mógł spadać na obszary zamieszkałe przez cywilów.

Separatyści konsekwentnie twierdzą, że walczą z faszystami i rzeczywiście w składzie armii ukraińskiej walczą całe bataliony składające się z żołnierzy otwarcie gloryfikujących nazistów i masowych morderców Polaków. Nikt w zachodnich mediach nie zastanawia się dlaczego prorosyjskich separatystów wolno nazywać w oficjalnych przekazach "terrorystami", a neobanderowców można nazwać tylko ukraińskimi bohaterami. Na dodatek pojawia się coraz więcej dowodów na to, że po stronie ukraińskiej walczą najemnicy z USA.

Nie sposób jednak przypisać konkretnych krwawych ostrzałów Doniecka czy Mariupola, którejkolwiek ze stron, bo obie mogą kłamać, a pomyłki (przypadkowe albo i celowe) nawet własnej artylerii mogą być przedstawiane inaczej i wykorzystywane dla wzmocnienia międzynarodowego znaczenia danej masakry i przedstawienia drugiej strony w złym świetle. Warto zatem zamiast powielać propagandowe wypowiedzi reżimu kijowskiego zachować odrobinę umiaru i starać się utrzymać, chociaż odrobinę dziennikarskiej bezstronności.

 

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika didier

Tak sobie myślę, że jeśli

Tak sobie myślę, że jeśli istnieją kosmici i nas obserwują to pewnie sobie myślą:
- ludzie, mają wszystko by by móc stworzyć raj na ziemi, mogą wznieść się na wyżyny swoich możliwości  i wszechświat będzie ich przyszłym domem....
ale oni wolą stoczyć się w cień i utracić resztkę swojego człowieczeństwa.

Nasza nadzieja
https://www.youtube.com/watch?v=Tuqbony9RiE
Na walkę z rzeczywistością
http

Portret użytkownika Pantałyk

Oni wiedzą o tym. I wiedzą że

Oni wiedzą o tym. I wiedzą że sami musimy zrobić z tym porządek. Nikt nas nie wyręczy i otwarcie nie pomoże. Pomoc oczywiście jest, ale człowiek szuka jej na zewnątrz, zamiast skierować uwagę do swojego wnętrza.
A raj możemy oczywiście stworzyć tu niemalże z dnia na dzień, tyle że najpierw trzeba uświadomić sobie, że kierują nami psychopaci na usługach "pasożytów" (już to zresztą pisałem).

Portret użytkownika ben

 Ciąg dalszy ścierwomedii  

 Ciąg dalszy ścierwomedii   dziś zmieniono bieg histori  obóz Auschwitz wyzwolili Ukraińcy .Ponoć i stepan bandera  ma znaleźć się w aleji zasłużonych morderców narodu Polskiego. Co ciekawe dziennikarze  nie próbują podważyć tego Rusofobicznego podejścia do historii.Biedne te dzieci w szkole , być może  będziemy też odpowiedzialni  za rozpętanie 2 jak i 3 wojny światowej co do 3  tak może być.
link...http://wirtualnapolonia.com/2015/01/22/prowokacyjna-wersja-klamstwa-oswiecimskiego-to-ukraincy-kapo-obozowe-wyzwolili-auschwitz/
 Co do  małej litery  kata narodu Polskiego to  nie mam szacunku i dlatego jest jak jest !
Beztroska naszych  nierządnych chęć przypodobania się  syjonistom czyni  z naszych  posłów OSŁÓW na  usługach żydomasoneri, chociaż  nazwa niezbyt trafiona. Pierwsza   klatka w  ścierwomediach  o obozie w  Auschwitz  to żyd  póżniej z niechcenia  dodano że Polacy też gineli   , to pokazuje kim jesteśmy dla naszego  rządu- błąd syjonistycznego rządu.  Brak szacunku  dla   Polaków  którzy zgineli  w obozach woła o pomstę!

Portret użytkownika didier

Ja piernicze, niech zburzą to

Ja piernicze, niech zburzą to dziadostwo i będzie po problemie.
Dajcie spokój jakiś kult Oświęcimia został rozpowszechniony. Polska jest znana na świecie, że nas w obozach mordowano.

Może mnie zrugacie, ale wydaje mi się że straciliśmy szacunek i honor. Wspominanie o Oświęcimiu, że tam gineli polacy urąga mi, pokazuje to tylko że byliśmy słabi i pozwoliliśmy sobie coś takiego wyrządzić.

Jesteśmy słabi i tyle, ale nie słabi fizycznie nie.....
Głupi chyba najbardziej pasuje, nie umiemy zadbać o siebie i się już tego nie nauczymy. 

Nasza nadzieja
https://www.youtube.com/watch?v=Tuqbony9RiE
Na walkę z rzeczywistością
http

Portret użytkownika lolo

    Spory, spory, spory.

 
 
Spory, spory, spory. Wujek Putin lepszy, Ukraincy wspanialsi... ale czyz nie tu pisze sie o "III World War"? Jak ja wywolac bez prowokowania konfliktow i rozhustywania nastrojow? Jestesmy "pionkami w grze".

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika nalepka

A czy nie poprawdzie by było

A czy nie poprawdzie by było powiedzieć że sami siebie mordują?  Swoi, swoich.
A wszystko zaczęło się od Majdanu... neobanderowcy opłacani przez USrael 200$ dzinnie i dozbrajani.  Chcący uciec z kołchozu RU w kołchoz UE dali się napuścić syjonistą na swój własny naród.   

Portret użytkownika pseudonim11

Jak nie wiadomom kto

Jak nie wiadomom kto strzelał? Raport OSCE jest jednoznaczny. Jak to kiedyś do nas dojdzie i ruscy będą zabijać wasze dzieci to chyba nie wykażecie się hipokryzją i nie będziecie nikogo prosić o pomoc. Inaczej okażecie się zwykłymi śmieciami bez honoru.

Portret użytkownika Zenek :)

  Przewodniczącym OSCE (OBWE)

 
Przewodniczącym OSCE (OBWE) z misją na Ukrainie jest.....
 
BANDEROWIEC = POTOMEK SAMEGO BANDERY
 
jaki już się ZASŁUŻYŁ ŻYDONAZIZMOWI
 
fabrykując raporty odnośnie zestrzelenia malaja nad Noworosją w ramach żydowskiego FALSE FLAG.
 
Dlatego jego raporty są wrównie "prawdziwe" jak słowa dowolnego żyda iż "to nie o0n ukradł". Zmijowe plemie nie zna słowa UCZCIWOŚĆ.
 
 
(info w poprzednim watku o wojnie na ukrainie)

Portret użytkownika Klaus

Tak bo wszyscy na Ukrainie są

Tak bo wszyscy na Ukrainie są od samego Bandery. 
Człowieku weź myśl to nie boli ale wkurza mnie już,iż w tą wojne mieszacie jeszcze żydów i inne nacje. 
Po prostu nie umiecie przyjąć do wiadomosci,że Rosjanie napadli na Ukraine i taka jest prawda.

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Portret użytkownika achiles

Rada Bezpieczeństwa ONZ: atak

Rada Bezpieczeństwa ONZ: atak w Mariupolu może być równoznaczny ze zbrodnią wojenną

Ubie­gło­ty­go­dnio­wy atak pro­ro­syj­skich se­pa­ra­ty­stów na stra­te­gicz­ny ukra­iń­ski port Ma­riu­pol był "umyśl­nie wy­mie­rzo­ny w cy­wi­lów", na­ru­sza mię­dzy­na­ro­do­we prawo hu­ma­ni­tar­ne i może być rów­no­znacz­ny ze zbrod­nią wo­jen­ną - oce­nił wy­so­ki rangą przed­sta­wi­ciel ONZ.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rada-bezpieczenstwa-onz-atak-w-mariupolu-moze-byc-rownoznaczny-ze-zbrodnia-wojenna/jqq3d
Propagandy ciąg dlaszy.

Gdzie było i jest ONZ gdy w Syrii i Iraku każdego dnia gina ludzie?.
Gdzie było i jest ONZ gdy USA fałszowało dowdy na to,ze Husajn ma broń masowego rażenia?.
ONZ jest niewiarygodne i nierzetelne,bo dostrzega tylko to ,co chce i kiedy chce.
Czasami można odniesć wrażenie,że ONZ zajmuje się pewnymi kewstiami po uprzednim uiszczeniu opłaty. A gdzie ci PADALCY z ONZT byli, kiedy BANDY BANDEROWSKIE bombardowały, pacyfikowały i mordowały setkami nawet dziennie nieraz CYWILÓW W SŁOWIAŃSKU, GORŁÓWCE, ŁUGAŃSKI, DONIECKU I NA CAŁYM DONBASIE??? 

 

Portret użytkownika marcinkrys

do dzisiaj nie wyjaśniono jak

do dzisiaj nie wyjaśniono jak nazywał się pilkot Su który zestrzelił w zeszłum roku Beoniga.
banderowscy modrecy traktują mordowanie jako swoj obowiacek a zatrudniai przez nich najemnicy jako safari z polowaniem na rosyjskich podludzi. tez brodnie nie zostaną zapomniane. nie daj się cenzurze GWnianej poprawności. Prawda zawsze zwycięża
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&x-yt-cl=84503534&v=sTbRfkSOYi0&x-yt-ts=1421914688
"nasi " politycy - handlarze bydłem armatnim chca wysłać polskie wojsko na rzez bo ukraińcy masowo uciekaja udziału w mobilizacji. dla nich ta wojna jest bratobójczą rzezią organizowaną by oligarchowi mogli zarobić miliardy. świerzo zmoblizowani, nieprzeszkoleni żolnierze Gwardii Narodowej porwadzeni są na pierwszą linię ognia pod lufami karnych batalionów.strazły w tych którzy nie chcą walczyć nie są jednostkowe. w takich awarunkach żolnierze Gwardzi przechodzą masowo na strone rosjan by trzebić baderowski żbrodniarzy z karnych batalionow.

Strony

Skomentuj