Księżyc Saturna, Tytan, może być najlepszym miejscem dla ludzkiej kolonizacji w Układzie Słonecznym

Kategorie: 

Źródło: NASA

Według nowych badań, księżyc Saturna – Tytan – drugi największy naturalny satelita w Układzie Słonecznym, większy niż planeta zwana Merkurym, może być idealnym miejscem do kolonizacji dla ludzi. Według wyliczeń księżyc ten jest w stanie pomieścić kolonię licząca nawet około 300 milionów ludzi.

Kiedy patrzymy na nasz Układ Słoneczny i myślimy o najlepszym miejscu, które moglibyśmy skolonizować, wiele osób skłania się ku Marsowi. Jednak, pomimo tego, że jest to planeta, która jest relatywnie blisko i na którą z pewnością polecimy już w najbliższych latach, naukowcy uważają, że księżyc Saturna, Tytan, posiada lepsze warunki. Ich zdaniem mogło na nim żyć nawet 300 milionów ludzi.

 

Tytan ma średnicę ponad 5 tys. kilometrów i jest drugim największym księżycem w Układzie Słonecznym. Satelita ten jest uważany za odpowiednie miejsce do życia, ponieważ posiada powłokę, która chroni go przed szkodliwym promieniowaniem kosmicznym. Naukowcy twierdzą, że Tytan może pomóc ludzkości skolonizować Układ Słoneczny. Pierwsi ludzie na tym księżycu mogliby wykorzystać jego radioaktywność, aby uruchomić elektrownie atomowe. Na Tytanie pojawiają się również silne wiatry, które mogłyby służyć jako źródło energii.

 

Kolejnym sposobem byłoby użycie paneli słonecznych. Jeśli przekształcić 10% powierzchni Tytana w ogromną elektrownię słoneczną, prawdopodobnie pokryłaby ona całe zapotrzebowanie na energię elektryczną dla 300 milionów ludzi. Tytan posiada rzeki, morza, a nawet wodospady podobne do tych Ziemskich, jednak nie jest woda, a ciekły metan. Związek ten w razie potrzeby mógłby służyć jako paliwo.

W rozmowie z czasopismem „New Scientist”, naukowiec Johns Hopkins z Uniwersytetu w Maryland powiedział: „Sądzę, że w dłuższej perspektywie, Tytan, zaraz po Marsie, jest jednym z najważniejszych miejsc dla kolonizacji kosmosu.”

Naukowcy uważają również, że skład chemiczny atmosfery na Tytanie jest bardzo podobny do tego, który występował na Ziemi miliardy lat temu. Eksperci są optymistycznie nastawieni do tego pomysłu, jednak jest to tylko model teoretyczny. Być może w przyszłości uda się skolonizować największy księżyc Saturna.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika xoxo

Zanim polecą na Tytana albo

Zanim polecą na Tytana albo Marsa, niech na Księżyc spróbują. Bo jak na razie to dużo pier..lą, a stolec robią. Fotki planet to CGI, zdjęcia z Marsa okazują się być zdjęciami z Ziemi, tylko z czerwonym filtrem. Byle smartfon jest lepszy technologicznie niż statki Apollo, a ciągle nie ma człowieka na Księżycu. Przecież oni kłamią i zmyślają, jak ci "nałukofcy" od ocieplenia klimatu czy srowida.

Portret użytkownika ba

A gdzie są lepsze warunki do

A gdzie są lepsze warunki do życia na Antarktydzie czy na Tytanie , nie mówią już o kosztach dojazdu do Tytana ,a gdzie jest taniej przekształcic pustynie Saharę  w raj czy lecieć na Tytana ?

Amosa 9:  Jeśli się dokopią do Szeolu, moja ręka ich stamtąd dobędzie;+ a jeśli wstąpią do niebios, i stamtąd ich SPROWADZĘ.+

Psalm 115: 16  Co się tyczy niebios — niebiosa należą do Jehowy,+lecz ziemię dał synom ludzkim.+

2 Tymoteusza 3: 13  Natomiast ludzie niegodziwi i oszuści będą się posuwać od złego ku gorszemu, wprowadzając w błąd i będąc w błąd wprowadzani.+

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika ba

A gdzie są lepsze warunki do

A gdzie są lepsze warunki do życia: na Antarktydzie czy na Tytanie , nie mówiąc już o kosztach dojazdu do Tytana , a gdzie jest taniej , przekształcić pustynie Saharę  w raj,  czy lecieć na Tytana ?

Amosa 9:  Jeśli się dokopią do Szeolu, moja ręka ich stamtąd dobędzie;+ a jeśli wstąpią do niebios, i stamtąd ich SPROWADZĘ.+

Psalm 115: 16  Co się tyczy niebios — niebiosa należą do Jehowy,+lecz ziemię dał synom ludzkim.+

2 Tymoteusza 3: 13  Natomiast ludzie niegodziwi i oszuści będą się posuwać od złego ku gorszemu, wprowadzając w błąd i będąc w błąd wprowadzani.+

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika SPYRO

W naszym układzie nie ma

W naszym układzie nie ma godnych planet do zamieszkania, wszystkie są ekstremalne.

Jeżeli już się tak uprzeć.. to księżyc Europa wydaje się najciekawszy ; posiada wodę taką jak na Ziemii, im głebiej tym pewnie cieplej, można budować bazy podwodne. 

Co do planet na których mielibyśmy mieszkać na powierzchni, to jedynie Proxima oferuje ciekawe propozycje, niestety wykorzystując nadal chemiczne śmietniki rakietowe, nie mamy opcji aby tam dolecieć. Reasumując, w naszym ukłądzie bida i nyndza. 

Portret użytkownika KittySlayer

Temperatura to prawie minus

Temperatura to prawie minus 200 stopni, 
- atmosfera to 99% azotu - toksyczny, jednak niewielkie ilości są niezbędne dla naszego organizmu ale nie tyle, 
- brak pola magnetycznego, 
- do powierzchni dociera mniej niż 0,1% energi słonecznej, tej która dociera do nas/Ziemi a bez niej ludzie umierają, 
- jeziora są etanowe, metanowe oraz propanowe, 
- chmury metanowe lub propanowe - itp CHAAAAAA

no jest po prostu super, idealne miejsce do kolonizacji, 
i tym się zajmują te cioty mieniące się "naukowcami" produkując 
takie dyrdymały - jak nie covid, to chociaż  sobie coś tam skolonizuję a co mi tam i jedno i drugi to bzdura do kwadratu i należałoby to rozpatrywać w kategoriach horroru/komedii/SF - i jeszcze te cioty dostają za to kasę  liczoną w dziesiątkach czy setkach tysięcy dolców/euro do wyboru i koloru na rok albo miesiąc i tutaj również do wyboru - chaaa

Pierwszy lepszy pisarz SF stworzył by racjonalniejszy  i wiarygodniejszy scenariusz ewentualnej kolonizacji jakiegoś ciała niebieskiego - to pewne i zadowoliłby się zyskami ze sprzedaży książki czy opowiadania w jakimś czasopiśmie.

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika Kwazar

Uwielbiam te pierdolamenta

Uwielbiam te pierdolamenta wywody bez sensu i dlatego twierdzę, że: No,być może być,chociaż kto to wie ? Bo, to z księzycami nigdy nie wiadomo do końca, co i jak. Tyle pokłonu mojego wobec dzisiejszych odkryć astrologicznych kosmosu :)))) 

Skomentuj